Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Milyen projektet csináljak,...

Milyen projektet csináljak, amivel a Core Java-t tudom gyakorolni?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Kaptam egy állásajánlatot, amit el is fogadtam 15 nap múlva kezdek. Addig szeretnénk valamilyen Core Javas projektet/projekteket csinálni, amihez nem kell GUI. A neten főleg webes illetve desktopos projekt ötleteket láttam. Van valakinek valami komplexebb projekt ötlete, amihez nem kell GUI és van benne kihívás is.



2022. júl. 29. 11:07
 1/6 anonim ***** válasza:
90%

csinálj expression parsert:

ha beírod a programnak, hogy pl (3+3*8)/((12-6)/2), akkor kiadja, hogy 9

2022. júl. 29. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
90%
parser+evaluator*
2022. júl. 29. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Erre voltak a régi tankönyvekben az egyszerűbb játékok. Bekéri az inputot a billentyűkről és azzal lehet játszani. Némelyik nagyon tanulságos. Régen volt egy ilyen egész gyűjtemény ha jól emlékszem valami olyasmi volt a címe, hogy "egyszerű számítógépes játékok" vagy valami hasonló. Ilyen pl. a mastermind nem kell hozzá GUI meg semmi, sima karakteres konzolon játszható. És egészen tanulságos. Vagy ott van másik ilyen a kecske-farkas-káposzta játék. Ehhez ki lehet találni egy kis parancs nyelvet, hogy "Kecske csonakba betesz" "Kecske csonakbol kivesz" és ezt értelmezi a programod. Nagyon jó kis játékos feladat.
2022. júl. 29. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
4%
1, ebben mi a kihívás?
2022. júl. 29. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Írj egy chat botot.
2022. júl. 29. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
89%

15 nap alatt nem érdemes semmilyen projekbe kezdeni, amitől hírtelen jobban fogsz teljesíteni.


Szerintem csak szimplán tanulj a java nyelvről olyan dolgokat, amik annyira nem világosak.


Biztosan előjön, hogy hogyan tudsz komplex adatstruktúrákból pl.: mondjuk egy objektumon belül lévő listában lévő objektumokon belül lévő listátban lévő érdéket át mappelni egy sima listává vagy valami műveletet csinálni vele. Ha tudod mi az a java stream, ezt hamarabb megcsinálod, mint ahogy én befejezem ezt a komment leírást, de ha ötleted sincs mi az, akkor egy rettenetesen csúnya kód, sok gondolkodás és kb 30 sor gépelés után jön ki a megoldás, amit kód reviewn vissza fognak dobni, hogy ilyen csúnyaságot be nem engednek.

2022. júl. 30. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!