Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Excel makró feladat segítség?...

Excel makró feladat segítség? (bonyolult)

Figyelt kérdés

sziasztok, az alábbi dolgot szeretném excel makróval megoldani:


vannak szövegek az egyes cellákban, 50-400 karakter hosszúak. a szövegekt az alábbi karaktereket alkotják: számok, kisbetűk, illetve: , . + -


Előre kiemelném, ha valaki esetleg sok időnek ítéli meg a megoldást, akár megbeszélhetünk egy árat is, viszont a feladat megoldását kellene megmutatni és megértetni velem, nem csak elkészíteni egy feladatot. köszönöm előre is!


a makrót ilyennek szeretném: 2 gomb fog kelleni. megnyomok egy gombot, majd rákattintok az egyik ilyen szöveget tartalmazó cellára. a szöveg tartalmát ezután át kellene „vizsgálni” mindegyik szöveg hasonló struktúrával épül fel, az első 10 karakter azonos, majd egy betű és egy 1 vagy 2 jegyű szám követi.

az átvizsgálásnak így kellene történnie:

megkeressük az első számot a szövegben, majd mégegyet előre lépünk. ha az előre lépés után számot kapunk, akkor a szám két jegyű, ezesetben kettőt kell visszalépni, és 3 karakter hosszú betű-szám-szám szöveget egy előre kijelölt cellába kell helyezni.

példa: jsdhewiffnee41m3m1k18 – itt az eredmény e41 lenne, az eredmény utolsó karaktere a 14. helyen áll.

ezután a második gombot megnyomva a 15. elemtől lép előre kettőt, ha a második előrelépés betű, akkor csak a 15 és 16. helyen lévő értéket teszi be egy másik cellába.

megint megnyomjuk a második gombot, és a 17. elemtől vizsgál. az eredmények 2 vagy 3 karakter hosszúak lesznek minden esetben.


köszönöm a segítséget előre is


2022. aug. 21. 15:24
 1/6 anonim ***** válasza:
Ezt Excel makróban kell megírni, vagy VBA-ban is lehet?
2022. aug. 21. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
vba is lehet, azt hittem a 2 ugyan az
2022. aug. 21. 15:46
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem 100%-ban ugyanaz a kettő.
2022. aug. 21. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
még nem kaptam azóta segítséget, szóval ha valaki ért hozzá, ne tartsa magában :)
2022. aug. 21. 16:05
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ezt függvényekkel is meg lehet írni. De pár helyen ellentmodásos vagy hiányos a leírásod:

- azt írod, "első 10 karakter azonos, majd egy betű és egy 1 vagy 2 jegyű szám követi". De, ha ez így van, akkor minek az első számot megkeresni? Az első számjegy mindig a 12. pozícióban lesz.

- azt írod, "a 15. elemtől lép előre kettőt, ha a második előrelépés betű, akkor csak a 15 és 16. helyen lévő értéket teszi be egy másik cellába". De mi van akkor, ha a 17. elem nem betű, akkor mi kerül a cellába?

- azt írod, "és a 17. elemtől vizsgál. az eredmények 2 vagy 3 karakter hosszúak lesznek minden esetben." De mitől függ, hogy ez a harmadik eredmény 2 vagy 3 karakter lesz? Vagy ugyanaz a szabály, mint az első esetben?

2022. aug. 22. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 coopper ***** válasza:

Szia.


Ezt is irtad : a szövegek 50-400 karakter hosszúak.

Amiket irtál feldolgozásra, az kb 20 karakter hosszúságig megy, a többi szöveggel mi történik ?


Szerintem egy 10-15 soros excel tábla, példákkal, valahová feltöltve lehet, hogy segitene, egy kicsit.


Pl. A1-ben kiinduló szöveg, B1-ben az 1 lépés, C1-ben a második lépés, Ha van további lépés, akkor értelemszerüen, D1, E1, stb, stb.


Igy még ha valami ki is marad a leirásból, szerintem egy kis agyalással ki is lehet találni.


Üdv.

2022. aug. 22. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!