Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Ez a képzés elég lehet ehhez...

Ez a képzés elég lehet ehhez a programozói álláshoz?

Figyelt kérdés

Most fogok egy nem IT-hoz kapcsolódó területen diplomát szerezni, de szeretnék programozóként dolgozni.


Szerintetek a képzés mennyiben fedi le a leírásban kért feltételeket?


Képzés: [link]



Állás: [link]


Amikor ennyi infót adnak meg egy álláshirdetésben valójában sokkal több tapasztalatot akarnak, mint egy pályakezdőé?



2022. szept. 4. 12:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Szoftverfejlesztő OKJ-ra jártam hozzájuk anno.


Háát. Maradjunk annyiban ÉN semmiképp sem ajánlom őket. Röviden sz.r volt a tanár, unta az egészet és így kínszenvedés volt minden óra. Másfél hónap után nem bírtam azt amit ott művelnek és váltottam.


Most EU-s pénzen sikerült bekerülnöm a Codecoolhoz, hát mit is mondjak, ég és föld a kettő! Gyakorlatilag a bőrömön érzem hogy mintha 3x gyorsításban haladnék az anyaggal fejben.


Visszakanyarodva, én kezdőként semmiképp sem Fullstack-et céloznék meg, egyszerűen elsőre túl sok lenne.

Szerintem válassz frontend és backend között és a választottra specializálódj.


Álláshírdetésekben leírtakat meg nyugodtan oszdd el kettővel. Ahol a senior vagy medior nincs különösen kihangsúlyozva oda nyugodtan beküldheted kezdőként is az önéletrajzod, feltéve ha fedésben van az aktuális stackeddel.

2022. szept. 4. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
67%

Másik, hivatalos állami képzések anyagai nem naprakészek pont a kötött tanrend miatt.


Ha valóban piacképest tudást szeretnél szerezni akkor marad a self learning vagy a bootcamp.

2022. szept. 4. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
66%

A képzés tematikája:

[link]

szerint csak PHP-val és MySQL-lel (annak az alapvetéseivel) foglalkozik.


Az állás full stack - ami a frontendből:

[link]

és backendből

[link]

(ez utóbbinak része az előbb említett képzés anyaga is) épül fel - ismereteket vár el.

2022. szept. 4. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%
Nem diploma nélkül csak félre dobják a sarokba a jelentkezéseidet.
2022. szept. 4. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
55%
delfi papa, hányszor kell még elmondani, hogy takarodjál végre el az oldalról?
2022. szept. 4. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Gyanusan olcsó ez a képzés, havi 40 ért nem sokat fogsz kapni, annyit tuti nem, hogy junior szintig juss.
2022. szept. 4. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Meglepődnék, ha egy 1 vagy 2 hónapos webfejlesztő kurzus elvégzése után alkalmaznának, úgy hogy ezen kívül semmi egyebet nem tudsz felmutatni (pl: referenciamunka stb)...
2022. szept. 4. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Tehát akkor csak referancia munkák készítésére szánjam az időt és hátha belenéz a HR-es majd?


Úgy gondolkodtam, hogyha van bármilyen validált kurzusom, akkor az már egy plusz a CV-ben, mintha nem lenne semmi csak hobbi projektek

2022. szept. 4. 18:25
 9/12 anonim ***** válasza:
75%

Papír semmit sem számít ebben a szakmában.

Ez alól maximum csak a diploma lehet kivétel, az adhat némi előnyt állásra való jelentkezéskor - feltéve ha IT területen szerzett.


De nagyrészt mindenhol - maximum pár nagy multit leszámítva - a tudást nézik, és egyre több helyen kerül a "preferred" vagy "good to have" kategóriába a papír.


Hard és soft skillekre is egyaránt gyúrj, mindkettő egyformán fontos ahhoz, hogy megkapj egy állást.

2022. szept. 4. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Másik, aki csak PHP és MySQL-t tud (ahogy olvasom más nincs a kérdésben említett képzésben) az nem fullstack, hanem maximum jóindulattal is egy backend fejlesztő.


De ezzel a tudással leginkább csak a wordpress piacon kötnél ki hosszútávon.


Először azt döntsd el magadban, hogy te inkább vizuális vagy gondolkodós, analitikus alkat vagy-e.


Ha az előző, akkor számodra a frontend, ha az utóbbi, akkor a backend irány a te utad.


Frontendnél az alap HTML + CSS + Javascript mellett érdemes tudni egy preprocessort is, mint a SASS, legalább egy nagyobb frameworkot (Mondjuk egyet a React - Angular - Vue trióból), akkor ott van még a GIT, NodeJS, Node Packet Manager (NPM), egy Figmát sem árt tudni minimálisan használni, akkor ott van még a MongoDB és az express.js is.


Ha ezeket elsajátítod akkor megtudsz pályázni egy junior MEAN (MongoDB - ExpressJS - Angular - NodeJS) vagy MERN (MongoDB - ExpressJS - React - NodeJS), esetleg VUE pozíciót (bár arra látok a legkevesebb hirdetést).


Mivel én Frontend vonalon mozgok így erről tudok részletesebben beszélni, de backendről annyit még el tudok mondani, hogy ott legalább kéne tudni egy nagyobb backend nyelvet. PHP-ra így nem mondanám, hogy rossz, de én inkább választanék akkor inkább egy JAVA-t vagy C#-ot és indulnék el akkor inkább .NET vonalon.


Backendnél viszont ugyanúgy adatbáziskezelés, GIT és hasonlók szintén alapok.



Szóval láthatod bőven többet kell tudni ahhoz, mint amit mondjuk a Ruander itt kínál.

2022. szept. 4. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!