Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Az Android programozás miért...

Az Android programozás miért ennyire borzasztóan bonyolult?

Figyelt kérdés

- nincs hozzá normális tutorial

- de tényleg nincs egy koherens, jól összerakott, aktualizált tutorial

- az a kevés is, ami van, elavult vagy hibás

- az API dokumentáció egy kalap kaki, semmi sincs benne normálisan leírva

- egyébként tele van külső linkekkel

- és 404-es linkek is bőven vannak benne

- és le is van maradva folyamatosan

- az Android Studio egy bloatware fos

- az emulatora az összes létező emulator közül a legerőforrászabálóbb és leglassabb


Egy nyomorult appbar létrehozása is komoly feladat, miközben ennek egy apró lépésnek kellene lennie. Pl ez: [link]


Már rögtön azzal kezdi, hogy amúgy van actionbar meg toolbar is, de az actionbar API level 11-től már megváltozik, amúgy API level 21-től elavult, dobhatod ki a picába, és amúgy eleve a már elatult support libraryt tárgyalja az aktuális androidx package helyett... maga az oldal pedig, ugrál amikor görgeted, látszik hogy mobilra (és csak mobilra) van optimalizálva, mert kibaxott nagyok a térközök...


2022. okt. 9. 16:33
 1/7 anonim ***** válasza:
76%
Hát a világon eddig pár millió embernek ment, szóval lehet, hogy mégse te vagy a helikopter...
2022. okt. 9. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

ugyanezt éreztem kb. én is, mikor foglalkoztam vele egy picit

react native / expoval könnyebbnek éreztem

2022. okt. 9. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

#2


Lehet hogy az lesz a vége.

2022. okt. 9. 18:00
 4/7 anonim ***** válasza:
78%

Kinek mi...


Én amikor kotlinnal kellett androiddal csodás dolgokat alkotnom elég intuitívnak éreztem és úgy láttam a neten regeteg segédanyag van a témában.


Nekem inkább a kotlin részével volt problémám, mert abból elég kevés anyag volt fent, de végül is ha rá érzel az is megy.


Ja, az emulátor meg hardver igényes, de fejlesztőként azért nem olyan nagy dolog, hogy picit erősebb hardvered legyen, több memóriával, mint az átlag felhasználó. A fotós, sem Iphonnal csinálja az esküvői képeket.


A munkahelyen meg alap, hogy a munkaelvégzésére alkalmas hardvert biztosítsanak.

2022. okt. 9. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
73%

Hááát...

Nem a kényelem csúcsa, de azért erős túlzás, amiket állítasz.


"nincs hozzá normális tutorial"

Mihez nincs? Ugyanis konkrétumot nem adtál meg. Az, hogy "Android programozás", az egy rohadt nagy, és szerteágazó témacsoport. Kb. olyan, mintha azt mondanám, hogy "PC programozás". Ha te egy átfogó témáról vársz részletes útmutatót, akkor a hiba bizony nálad van. Előbb döntsd el, hogy milyen fejlesztőeszközzel, és milyen nyelvvel szeretnél dolgozni! Arra keress tutorialt! Így már lenne értelme arról beszélni, hogy adott nyelven, adott IDE-hez és fordítóhoz mennyi, és milyen anyag lelhető fel.


"de tényleg nincs egy koherens, jól összerakott, aktualizált tutorial"

De tényleg muszáj ugyanazt a semmitmondó, és hamis állítást kétszer kiemelni?


"az a kevés is, ami van, elavult vagy hibás"

Ez a harmadik pont, amiben ugyanazon rugózol.


A többi "érved" hasonló horderejű.

Abban egyetértek, hogy az Android Studio nem a legkényelmesebb eszköz, és tényleg vannak hibái. De nem csak Android Studio létezik.

2022. okt. 10. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
Használhatsz egy game engine ot is ha gondolod pl a godot engine tud olyat amivel be tudod állítani úgy,hogy ne frissüljön a tartalom csak ha muszáj valamint kevesebbet fogyaszt az így,ebben a módban érdemes nem játék típusú appokat fejleszteni vele.
2022. okt. 10. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nagyon új lehetsz a szakmában. A 15 évvel ezelőtti állapothoz képes dúskálunk a leírásokban, videókban
2023. jan. 15. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!