Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan érdemes programozást...

Hogyan érdemes programozást tanulni, merre érdemes elindulni?

Figyelt kérdés

Éretlen tiniként középiskolában és utána tanultam már valamilyen szinten programozni (Pascal, C++, SQL alapok, nem túl komoly szinten), de főleg a matek tárgyak miatt első félévben kibuktam műszaki informatika főiskoláról. Arra jutottam, hogy nem nekem való a programozás és a következő pár évtizedben csak számítógép felhasználó voltam, nem programoztam egyáltalán.


Ha most újra nekifutnék, milyen területen és főleg hogyan érdemes próbálkozni a tanulással, hogy kiderüljön, van-e értelme újra komolyabban foglalkozni vele?



2022. nov. 17. 12:46
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
73%

Egyetem nélkül, önmagad a web/mobil részébe tudnál a legkönyebben becsatlakozni.


Udemy kurzusokat ajánlom. Olcsón elég sok dolgot elmodanak. Egyetem alatt rengeteget használtam őket, mert gyarkolatiasabban többet mondtak adott témáról, mint a tantárgyaim, így főleg házi feladatoknál nagyon jól jöttek. Meg később szakdoga és azt előkészítő tantárgyaknál.


Az a legjobb ha elérsz egy olyan szintet, hogy komplex projecteket össze tudsz rakni és már rendszer szinten gondolkozol. Tehát mindenképpen olyan irányba mennék el, ahol tudsz valami építeni.


Pl.: Full stack weboldal.


Itthon a C# + Angular megy ezen a téren a legjobban.

2022. nov. 17. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
16%
Nem érdemes újra nekifutnod.
2022. nov. 17. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
76%
Ne hallgass 2 - re, de bocsáss meg neki, mert nem tudja, mit beszél!
2022. nov. 17. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
84%

"Ha most újra nekifutnék, milyen területen és főleg hogyan érdemes próbálkozni a tanulással, hogy kiderüljön, van-e értelme újra komolyabban foglalkozni vele?"


Ha még azt sem tudod, hogy melyik terület érdekel akkor feltételezem, hogy csak a pénz miatt fognál bele, szóval felejtős. Diploma (+ jó angol) nélkül komolyabb helyre nem fogsz bekerülni 40+ évesen pályakezdőként, csak esetleg kisebb fos cégekhez, ahol a fizu töredéke annak amit az interneten találsz különféle salary guidekban.


Egyébként ha csak hobbiból programozgatnál akkor a Data / AI vonalon kívül szerintem bármelyik (oda erős matek kell) terület megfelel, de leginkább a front-end / webet javasolnám.

2022. nov. 17. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
3%

Esélytelen.


Elmondásod alapján legalább 40 éves vagy. 18-20 éves korod óta a matekhoz közelebb nyilván nem kerültél, a tanulási készségeid is csak rosszabbak lettek, miért lennél ma jobb helyzetben?


Ha egy csoda folytán holnap a kezedbe kapnád a diplomát, akkor is elég húzós ügy lenne ennyi idősen állást találnod.

2022. nov. 17. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
96%

Azoknak, akik a válaszomat (3.) lepontozták és neked is kérdező:


Továbbra is csak azt tudom mondani, hogy nagyon is érdemes lehet nekifutnod. Csak tőled függ, mit érsz el.


Hidd el, tudom, mit beszélek, mert idehaza és Nyugat - Európában is tanítok mérnökinformatikus hallgatókat programozni, s láttam már néhány tanulságos esetet az elmúlt 20 évben.


Ezek közé tartozik például az alábbi is:


Az egyik levelezős hallgatónk 2 éve végzett nálunk mérnökinformatikus szakon, s azóta tök jól érzi magát a pályán (és a munkahelye is értékeli a skill - jeit).


Most 49 éves, azaz 47 volt, amikor befejezte a képzést, amit 3.5 évvel korábban, vagyis 43 - 44 évesen kezdett el. Előtte teljesen más területen dolgozott. (Ha jól tudom, talán tipográfiával és szedéssel kapcsolatos munkakörben.)


Ami biztos, hogy a képzés alatt (három gyerek nevelése és egy teljes állás mellett) rengeteg munkát és tanulást fektetett bele a folyamatba, azaz motivált és szorgalmas volt végig.


Ha(!) te is hasonló intenzitással és megszállottsággal tolod (még akkor is, ha nem a felsőoktatásban), nem látom akadályát a számodra pozitív kimenet megvalósulásának.


A sok negatív hsz - szel meg ne foglalkozz! Legyen csak kizárólag az ő bajuk, hogy ilyen a beállítottságuk, s ne hagyd, hogy lelombozzanak, mert akkor tényleg nekik lesz igazuk!

2022. nov. 17. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
0%

6: Áruld már el, minek trollkodsz?

Te soha nem tanítottál egyetemen.

Egy fogalmatlan nulla vagy, aki felelőtlenül biztat másokat.

Ráadásul, még le is ugatod mások, józan, tárgyilagos válaszait.

2022. nov. 18. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
0%

Kérdező, nem neked való ez a pálya. Szerintem vedd ezt tudomásul és lendülj túl a dolgon.

Ezen a vonalon, a frissen beiratkozók nagyobb része idő előtt távozik az egyetemről, lepattan, ahogy te is tetted ezt annak idején. Most ugyanez lenne a sorsod, csak megpúpozva a kenyérkereset napi gondjával. Még arra sem látok esélyt, hogy a dolog feléig eljuss. Kérdezd meg magadtól, mitől lennél jobb ma, mint x évvel ezelőtt?

A szükség nagy kényszer, de az emberek az alaptermészetüktől nemigen mozdulnak el, pláne nem negyven felett és ahogy találnak kibúvót, úgy hagyják maguk mögött a tenni- vagy betartani valókat. Legyen az újévi fogadalom, fogyás, tanulás vagy bármi egyéb.


Ez a veréb, aki előttem kibicként hozzászólt, könnyen vakol, könnyen biztat, könnyen beszél hülyeségeket. Nem ő fizeti a cechet, nem ő veszít időt, energiát.

A valóság viszont az, hogy ha valakinek van egy permanens, az életét végig kisérő, erős érdeklődése a számítástechnika iránt, de matekból nem túl jó, annak talán még lehet esélye, bár ez sem 100 %. Viszont, aki nem lépett túl egykori önmagán és csak user módban tolta negyven-akárhány éves koráig, abból már nem lesz semmi. Legalábbis ezen a területen.

2022. nov. 18. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
66%

Ej delfipapa hányszor kell még elmondani,hogy tűnj el az oldalról.


Az informatika nem egy papír alapú szakma.

2022. nov. 18. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
0%
Az informatika egy gyűjtőfogalom és nem szakma, te ostoba birka.
2022. nov. 18. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!