Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Unity tud -e ilyet? Valósidejű...

Unity tud -e ilyet? Valósidejű árnyékok, de csak minden x. képkockában generáljon/redereljen újat, addig az előző képkocka eredménye maradjon meg.

Figyelt kérdés

Bár alapvetően értem, hogy valószínűleg az lehet az oka, mert nem mutatna jól, egy gyorsan mozgó, pörgő játékban. Szóval csak annyit tudok csinálni, hogy manuálisan ki-be kapcsolgatom, de ekkor villogó effektet kapok, ami nagyon nem jó. Az lenne az igazi, ha meg tudnám neki mondani, hogy pl. minden 2. vagy 3. képkockában generálja újra a valósidejű árnyékokat, és amíg ez nem történik meg, addig statikusan maradjon meg a már meglévő. De erre én nem találtam megoldást, vagy csak nem ismerem. Vagyis ha valamit lerenderelt, 0. képkockában, azt hagyja is meg az 1.- ben, és csak a 2. -ban rendereljen újra, de ezt igény szerint jobban is meg lehetne ritkítani. Ez azért lenne jó, mert alacsonyabb költségvetésű GPU is tudná élvezni a valósidejű árnyékot, igaz az árnyékok látszólag jóval alacsonyabb FPS -el frissülnének, mint maga a játék, de cserébe nem emészti fel annyira a GPU erőforrásait, és a látvány is szebb, mint árnyék nélkül. Pl. egy lassabban mozgó, és alapból sötét játékban ez annyira nem is lenne zavaró, és opcionálisan lenne kiválasztható.

És most nem külön shaderre, spéci megoldásra gondolok, hanem magára a beépített megoldásra, amit könnyű használni, de valamiért úgy tűnik, erre nincs lehetőség egyszerűen.



2022. nov. 22. 13:35
 1/2 anonim ***** válasza:
Elképzeltem, amire gondolsz és durva képhiba volna az eredménye.
2022. nov. 22. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Miért lenne durva képhiba? Ok, hogy nem a legszebb megoldás, de mit értesz képhiba alatt? Most hirtelen nem tudok 3D példát mondani, de olyan egyszerűbb játék, mint a Terraria is valami hasonló módon oldotta meg a világítást, ráadásul 2D alapon. Azaz ott nem vetett árnyékról van szó, hanem a külön kis tile -ok megvilágítása. És látható, hogy míg a játék natív fps -el, simán fut, addig a tile -ok szaggatva frissítik a rájuk ható megvilágítást. Én pontosan ilyesmire gondolok, tehát a játék futna natív fps -el, amit a GPU ki tud hajtani, az árnyékok meg kevesebbel. Ahova egyszer legenerálódott, az ott is maradna a következő képkockáig (mintha statikus lenne), amíg nem adjuk meg neki, hogy újra generáljon mindent. Tehát amíg nem kell újra generálni, azokban a képkockákban ahova beégett, ott is maradna azokon a felületeken.
2022. nov. 22. 15:12

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!