Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Milyen iskolak vannak Magyaror...

Milyen iskolak vannak Magyarországon amik Programtervező informatikus szak rendeznek ?

Figyelt kérdés
Nézem a Felvi.hu, de ott nem találok ilyen sulikat. Ezen a területen szeretnek tanulni, és szeretnek nyíltnapon részt venni hogy megnézem hogy tényleg olyan mint én gondolom és emaitt nézem.

2022. nov. 22. 18:20
 1/8 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem ha ez a feladat meghaladja a képességeidet, akkor nyugodtan elengedheted a dolgot.

Kíváncsiságból kb 5 másodperc alatt rákerestem, kiadja az iskolákat.

2022. nov. 22. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
rosszul tetem a fel a kérdest. milyen egyetemek/főiskolak vannak amik tartanak ilyen képzest?
2022. nov. 22. 18:33
 3/8 anonim ***** válasza:

A felvi.hu-n belül van egy Szakkereső:

[link]

annak a

Szaknév

mezőjébe beírod, hogy

Programtervező informatikus

majd nyomsz egy Enter billentyűt (vagy megnyomod az űrlap alján levő Keresés gombot) és kapsz 17 találatot 4 egyetemről - DE-IK, ELTE-IK, PE-MIK, SZTE-TTK - 5 - Budapest, Debrecen, Pécs, Szeged, Szombathely - városból:

[link]

ezek mind mesterképzések, mert jelenleg azok indulnak, de feltehetőleg jövőre ugyanezen intézmények indítanak alapképzést is.

2022. nov. 22. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
ELTE, Pannon, Debreceni Egyetem
2022. nov. 22. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

ELTÉn van.


Ha a Mérnökinformatikus is érdekel, akkor ott a BME, SZTE, Pannon és OE is.


(Persze gondolom sokkal több van, de én fejből ennyit ismerek)

2022. nov. 22. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

#3: Mea culpa korrigálom önmagam: Pécsett nincs "Programtervező informatikus" képzés, csak "Mérnökinformatikus".


Egyébként az alapképzésekre visszatérve: programtervező informatikus alapképzések az említett intézményekben:

* DE-IK: [link]

* ELTE-IK: [link]

* PE-MIK: [link]

* SZTE-TTK: [link]

2022. nov. 22. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

"hogy tényleg olyan mint én gondolom"


Nem olyan.

2022. nov. 22. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
#6 - Apró helyesbítés: Pécsett mesterszakos programtervező informatikus képzés nincs, de alapszak van a TTK-n. És még van talán az országban néhány ilyen intézmény, ahol csak alapszak van, például Nyíregyházán is.
2022. nov. 24. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!