Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Túl sok fizetést kapok egy...

Túl sok fizetést kapok egy webfejlesztői álláshoz képest?

Figyelt kérdés

Üdv! 1 hete voltam egy interjún egy belpesti közepesen nagy cégnél, mint junior webfejlesztő. Az interjú egész jól ment, a szakmai részt is úgy-ahogy tudtam (főleg angular). Utána alig értem haza, már jött az értesítés, hogy felvennének. Br 685.000 Ft-ot ajánlottak, ami netto 455.000 kb. Eléggé meglepődtem, hogy ilyen gyorsan visszahívtak, illetve ismerősöm szerint ez gyanúsan jó bér (ő mediorként keres netto 310.000-et, saját elmondása szerint).

Alapból kb 2 nagyobb projektem volt eddig, abból 1 weblapot teljesen én csináltam, másiknál pedig a kliens oldal kb 60%-át, illetve ezeken kívül még egyéb kisebb gyakorló projektek, szóval erős juniornak mondanám magam. Attól nem félek, hogy azért adnak ilyen jó bért (és ennyire gyorsan kerestek meg), mert túlbecsülik a képességeim, elvégre interjún is voltak dolgok, amiket nem tudtam (pl "Melyik az a függvény, ami minden TS-osztályban szerepel?" kérdésen majdnem 1 percet gondolkodtam, mire leesett, hogy konstruktor), de Ti hogy látjátok? Reális egy ilyen bér egy juniornak? Illetve ha tényleg egyből mélyvíz lesz, mikre számítsak, milyen jótanácsokkal tudtok ellátni? (főállásban ez lesz az első fejlesztői munkám). Köszi előre is!



2023. febr. 17. 05:59
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%
A tiéd a normális fizu, mediorként a nettó 310 000 nagyon kevés.
2023. febr. 17. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
9%
Képesítésed van?
2023. febr. 17. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:
#2 Msc diplomám van, de nem konkrét proginfón végeztem, hanem más szakon, informatika specializáción, illetve a diplomamunkám is 85%-ban webfejlesztés volt. Emellett van egy java tanfolyam diplomám 4 évvel ezelőttről, de az a poháralátét-kategória :D
2023. febr. 17. 08:18
 4/29 anonim ***** válasza:
100%

Ismerősöd egy medior logisztikai munkatárs (raktáros)? Mert ott keresnek ilyen keveset…


A te ajánlatod teljesen normális.

2023. febr. 17. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 vmg ***** válasza:
100%
Csatlakozom az előttem szólókhoz, Bp-en ez normálisnak mondható.
2023. febr. 17. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
100%
Akkor nincs ezzel a bérezéssel semmi gond. Azt tudnod kell, hogy a szerződésed jó eséllyel tartalmazni fog egy három hónapos próbaidőt is. Tehát kb. ez idő alatt kell tudnod felvenni a fordulatot és a csapatba integrálódni.
2023. febr. 17. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
100%
Én közalkalmaott rendszergazda vagyok, nekem 200 a nettóm. Ami a szakmán belül arcpirítóan kevés, nem véletlen, hogy félnek, ha elmennék, hiszen ennyiért nem találnának mást. A 310 sem sokkal magasabb kategória, még az sem az a pénz, amiért egy kicsit tapasztaltabb informatikus leállna. Egy kezdőnek 1-2 évig még oké, mediornak azért elég kevés. A 455 meg lehet, hogy magasabb, mint az átlagos kezdő bér, de nem "gyanúsan" magas.
2023. febr. 17. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
49%
1 kiló kenyér 1000 Ft öcsém. 1kg sonka 23000 Ft, 1kg trapista 7000 Ft, albérlet Pesten 150 ezer + rezsi. És te ezt sokallod? Kedves kérdező hallottál arról, hogy infláció van?
2023. febr. 17. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
100%
Még megzsarolhatod a céget, megnondod hogy vagy kevesebb fizetést adnak vagy felmondasz... :D
2023. febr. 17. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
100%

Juniorként manapság ez egy teljesen jó bér. Mediorként a nettó 310 nevetségesen kevés. Én mediorként kapok bruttó 900-at és ez sem számít soknak.


Amúgy tuti nem fognak bedobni a mélyvízbe, hanem kapsz majd egy seniort mentornak, aki elkalauzol. Egyébként az interjú feladatok a legtöbb esetben sokkal nehezebbek az valódi melóban jelentkező feladatoknál.

2023. febr. 17. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!