Programozók munkáját ha elveszi az AI, akkor ezután kik fogják elmagyarázni az AI-nak hogy mit programozzon?
A programozók. Éppen ezért nem veszi el a programozók munkáját az AI.
A világon sokkal több feladat vár megvalósításra, mint amire jelenleg a világ összes programozójának kapacitása van. Ráadásul a programozók száma nem fog nőni, mert az intelligens emberek létszáma folyamatosan csökken. Így még jól is jönne egy kis segítség.
" bölcsész vagyok,"
Akkor eszed is lenne.
es honnan jott ez hogy az ai tud programozni meghozza fejlodni is benne ugy mint ahogy az emberek fejleaztenek tovabb a programozast?
mondjuk ha lesz netes ai ami programozik igy ahogy te ertetted, akkor is mindenhez meglesz a netkapcsolat? Azoknak kiepiteseinek beallitasait is mind plug and play eltudja majd ai vegezni?
es az olyan hamar lesz par ev, sem..., hogy addigra nem tudna atalskulni a programozo szakma massa?
Az AI által végzett automatizált programozás valószínűleg nem jelenti azt, hogy az emberi programozók teljesen eltűnnek a képből. Az AI képes lehet automatizálni bizonyos repetitív és előre meghatározott feladatokat, de az emberi programozók szakértelme továbbra is szükséges lehet az AI által létrehozott programok és rendszerek felügyeletéhez, teszteléséhez és finomhangolásához.
Az AI által előállított programok nem feltétlenül intuitívak vagy logikusak az emberi számára, így a programozók szakértelme továbbra is fontos lehet a különböző folyamatok, szabályok és környezeti tényezők figyelembevételében.
Emellett az AI további lehetőségeket kínálhat az új programozók képzéséhez és támogatásához, például a tanuló rendszerek és az automatikus kódgenerálás révén, amelyek segíthetnek az új programozók képzésében és az időigényes programozási feladatok megkönnyítésében.
Én nem tudom miért kell azon élcelődni, hogy a kérdező bölcsész, igazából teljesen logikus következtetést vont le.
Mióta létezik a programozás mint szakma, folyamatosan egyszerűsödik. A mai fejlesztők segge (az enyém is) szó szerint ki van nyalva egy 50-60-70 évvel ezelőtti kollégáihoz képest. A mai magas szintű programozási nyelvekkel, maximálisan kiforrott fejlesztőeszközökkel, kódgenerátorokkal, azonnali szintaktikai ellenőrzéssel és egyéb segéd eszközökkel már egyáltalán nem kell mélyen érteni a számítógép lelki világához, hogy az ember jól működő, könnyen karbantartható programot tudjon írni. Kis túlzással már most is csak egy végtelenül leegyszerűsített angollal bepötyögjük a számítógépnek, hogy mit csináljon.
Most azzal, hogy az AI képbe jön, még ugyanúgy nem lehet neki azt mondani, hogy: "Nosza, akkor most írjá' meg egy dokumentumkezelő/bérszámfejtő/játék szoftvert, tessék itt van az ezer oldalas követelményspecifikáció, kérdés esetén egyeztess az ügyféllel, na szia!"
Maximum annyi fog hosszú távon változni, hogy majd a magas szintű nyelvek fölött lévő "nagyon magas szintű" nyelvek tárházába bekerül a beszélt nyelv egy speciális változata amit az AI képes hiba nélkül értelmezni :)
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!