Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Megtanultam a HTML programozás...

Megtanultam a HTML programozási nyelvet 1.5 éves képzésen, hol találhatnék most ezzel munkát?

Figyelt kérdés

2023. aug. 10. 13:55
1 2
 1/17 Pelenkásfiú ***** válasza:
94%

A HTML nem programozási nyelv. Remélhetőleg mást is tanítottak másfél év alatt.

Valamint mit tudsz még mellette?

HTML, CSS, és alapszintű JavaScript tudás nem elég ma már sehova.

2023. aug. 10. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
91%

A HTML nem programozási nyelv, csak leírónyelv.

Önmagában kb. semmire nem mész vele.

Más nyelvek - CSS, Javascript, szerveroldali nyelvek (nodeJS, Python, C#, Java,...) - technológiák (Canvas, WebGL, WASM,..), keretrendszerek - Angular, React,... - ismeretével talán webfejlesztőként el tudsz helyezkedni, de nagyon "sok az eszkimó és kevés a fóka".

2023. aug. 10. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Miért nem elég? Ez is HTML, amiben most írtál nem?
2023. aug. 10. 14:02
 4/17 anonim ***** válasza:
85%
Mostmár tudjuk hogy nem, nagyon tanultál semmit. Kíváncsi lennék ezek után hogy mit tanultál másfél évig mert a HTML néheny nap alatt bevágható dolog.
2023. aug. 10. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Akkor apám miért fizetett ennyit ezért a képzésért, ha nem is lehet semmire se menni HTML-el?
2023. aug. 10. 14:05
 6/17 anonim ***** válasza:
85%
Szólj apukádnak hogy én még 3 év alatt szívesen megtanítalak a CSS-re. Utána még 5 év alatt megtanítalak a Javascript-re is. Akkor meg lesz a HTML+CSS+Javascript kombó. Utána még 5 év alatt megtanítalak a Node.js-re meg egy 3 év SEO és azzal már majdnem el tudsz helyezkedni.
2023. aug. 10. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

"Miért nem elég? "

Azért nem elég, mert egy weboldal - még ha statikus is - nem csak HTML-ből áll (pláne, hogy a fősodratú weboldalak egy jelentős része dinamikus, szerveroldali fejlesztést igényel), a webfejlesztő cégek - a hatékony munkavégzés miatt - elvárják bizonyos keretrendszerek, technológiák ismeretét.


"Ez is HTML, amiben most írtál nem?"

Nem. Én pusztán szimpla szöveget írtam.

A Gyakorikérdések oldala meg bár a böngészőben HTML-kódként manifesztálódik, de van mellette CSS és Javascript is, a hozzászólásokat meg feltehetőleg szerveroldali adatbázisban tárolják, amit szerveroldali nyelven (PHP) íródott szkript kezel.

2023. aug. 10. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

A hml egy struktúrát ad az oldalnak, megmondja mi hova kerüljön, hogy nézzen ki (részletesebb design-hoz való pl. a css). Tehát a html csak arra jó, h megmondd mi hol és hogyan helyezkedjen el. De semmi funkciója nincs(szinte), a dinamikous dolgokat más nyelvvel lehet csak megoldani.

Tehát olyan, mintha a word-ben csinálnál egy űrlapot, ami nem tud semmit, csak beírod az adatokat és kész. Azokkal valamit kezdeni is kell, amire a html már nem jó.

Remélem így már érted.

Ha nem, akkor sürgősen felejtsd el ezt a pályát, vagy pedig keress egy normális tanfolyamot, ahol nem csak magolni tanítanak, hanem leírják az egész rendszer lényegét.


A kérdésedre a válasz, h miért fizetett ennyit: azért, mert hallotta, h webdesigner jól keres, annak az alapja a html, és az első ilyen tanfolyamra beiratott minden gondolkodás és utánajárás nélkül. Rendes volt tőle, de felesleges.

2023. aug. 10. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
75%
Ez melyik képzés? Küldj pls egy linket
2023. aug. 10. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Először is ez nem programozási nyelv. Nem tudom, hogy ezt így hallottad -e vagy így tanították (utóbbi esetben elég szomorú), de ez egy leíró nyelv. Semmi köze programozáshoz.


Csupán HTML-el nem fogsz tudni elhelyezkedni. Önmagában véve kb. semmire nem elég. Tanulj mellé CSS-t is. Ezt nem is tanították mellé? Mert ez manapság egy teljesen alap dolog HTML-hez. Ha az megvan, akkor jöhetnek az igazi programozási nyelvek, amelyeket weben használnak. A 2 legfontosabb a JavaScript és PHP. Ha ezek közül legalább egyet, de inkább mindkettőt jól megtanulod, akkor már van valami esélyed, hogy egy junior állást találj.

2023. aug. 10. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!