Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Melyik nyelvvel volt a legjobb...

Melyik nyelvvel volt a legjobb tapasztalatod gyerekként vagy gyerekek oktatásában tanárként?

Figyelt kérdés

Kereken 40 éve programozok, és egyszerűen nem tudom eldönteni, hogy a melyik programozási nyelv a legalkalmasabb 12-14 éves gyerekek oktatására. Amiket nézegettem:


Python - talán ez a legegyszerűbb, de mit csinál benne? Kivy frameworkkel appot, vagy játékot pygame-mel, gondolom. Csak ehhez végképp 0 magyar nyelvű irodalom vagy tutorial van (persze a ami gyerekek már folyékonyan tudnak angolul akkor is, ha németesek :D de azért... mégis. Na.).


JavaScript - ez is egy szuper ötlet, de ahhoz, hogy valaki webalkalmazást csináljon, annyi mindent kell még mellé tanulni (HTML, CSS, React, JSX stb.) hogy nem biztos, hogy ehhez mindenkinek van türelme. Erről mit gondoltok?


PHP - ehhez legalább van normális könyv magyar nyelven, három is. De statikus weblapokon kívül nem nagyon tud vele mást kezdeni, persze ez is valami. Vagy elindulhat a React rögös útján, ld. előző pontot.


Racket - hát ez egy szuperjó cucc, a környezet is meg a nyelv is -- kár, hogy annyira nem mainstream, hogy utána a gyerek kicsit megreked vele. Így ezt végül elvetettem.


Greenfoot - ez is jó állítólag, de talán a Java túl bonyolult kicsiknek. C# / Unity-vel ugyanez a helyzet, azt hiszem.


Ezekről mit gondoltok? Más ötlet?


Szívem szerint egy egyszerű, modern nyelvet (Go, Zig) tanítanék, de egyrészt semmi magyar nyelvű irodalom nincs hozzájuk, másrészt meg -- mit csinálnak velük? Azért a vizuális élmény elég fontos.


De jó volt, amikor annak idején 12 évesen már assemblyben programoztunk Commodore-t, mivel baromi egyszerű volt, másrészt meg csak ehhez volt magyar nyelvű könyv, internet meg nem létezett, szóval abból főztünk, amink volt. A C nyelvet is azért kezdtük el tanulni, mert a K&R ki volt adva magyarul. A Pascalt meg azért kezdtük el utálni, szegényt, mert az iskolában kötelező volt. (Pedig nem szolgált rá, tök jó nyelv volt.)



2023. szept. 19. 21:24
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
90%
Jól értem, hogy delfipapa utálja a Freepascalt is?
2023. szept. 21. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
87%
21: Teljesen jól. És azt is, hogy nem ismeri a Pascal szabványt. Ő csak a delfit és semmi mást.
2023. szept. 21. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
0%

" Nem a Pascal nem alkalmas 10-en éveseknél kezdő nyelvnek. Egyszerűen a legtöbbjüknél hiányzik az a szintű absztrakciós képesség ami a Pascal nyelvhez tartozik. Átlagos esetben ez olyan 14-16 éves kor körül kezd el kifejlődni. Az ő gondolkodásukhoz valóban egy Basic jellegű nyelv áll a legközelebb"


8-aska!

Téged idéztelek.

Meséld már el nekem, hogy milyen absztrakciós szint-beli különbség van egy pascal és egy freebasic között?

Vagy érjem be annyival, hogy tudomásul veszem, csak hazudozol itt össze-vissza?

2023. szept. 21. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
81%
Miután teljesen értelmetlen veled bármiről is vitatkozni nem fejtem ezt itt ki, főleg mert ez teljesen off-topic. Olvass szakirodalmat ezen a területen. És talán fogod látni, hol van jelentős eltérés a Pascal felépítése és a Basic felépítése között.
2023. szept. 21. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
0%
Ok, beérem annyival, hogy csak hazudozol. Lényegében, ez maga a rögvalóság. Tudjuk ezt mind a ketten.
2023. szept. 21. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
88%
Papa mér megint többet ittál a kelleténél.
2023. szept. 21. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!