Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Programozói képzés másfajta...

Programozói képzés másfajta előképzettséggel, illetve melyiket válasszam?

Figyelt kérdés

Röviden: statisztika mesterszakon végeztem, de az a helyzet, hogy hiába hangzik olyan jól a data scientist-kedés, nekem nem ez a területem: nem érdekel annyira és nem is vagyok jó benne. Viszont a képzés során nagyon sokat R-eztem (ez ilyen kifejezetten statisztikai program), illetve Pythonoztunk is valamennyit (akkoriban azért elég jól ment, és utána kicsit tudtam magamtól is fejlődni, viszont évek óta nem használtam rendesen), aztán az összes munkahelyemen SQL-eztem. Ezeket azért írom le, mert szerintem van affinitásom ezekhez a dolgokhoz, elég jók az analitikus skilljeim, és mondjuk SQL-nél egy riport vagy proci megírásánál tényleg elkap a flow, sőt, még azt is élvezem, amikor más scriptjeiben kell megtalálni a hibát. Szóval nagyon szeretnék valami programozós területen elhelyezkedni.


A fentieket azért írom le, mert körülnéztem azért a témában, és olvastam olyanokat, hogy aki ilyen programozó suliba megy, annak pont az alapok fognak hiányozni, és ha kifut az a technológia, amit a képzésen tanult, nem fog érteni semmihez. De én remélem, hogy a fentiek miatt van azért némi alapom, meg affinitásom is, hogy ez ne történjen meg, és erősen gondolkodom egy képzésen.


Közben rájöttem, hogy tulajdonképpen kicsit azt is várom, hogy megerősítsetek ebben :), de hát valószínűleg nem sokan futották be ugyanezt a pályát (eleve a szakunkon jó, ha tízen végeznek egy évben), viszont ha van olyan képzés, amit inkább ajánlanátok,nagyon kíváncsi lennék. A Greenfox ugye a legnépszerűbb, és a végén, ha jól emlékszem, még partnercégekkel is lehet találkozni, ami valószínűleg nekem nagyon hasznos lenne,mert elég jól el tudom magam adni interjúkon (ami kész vicc, tekintve, hogy egyébként iszonyú szorongó vagyok, de ott valahogy mégis megy).


Vélemény?



2023. nov. 21. 18:27
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Nem tudom, nekem úgy tűnt, hogy a válaszok megmondták, hogy miért JOBB egy egyetemi képzés, de ennyi. Ha nem végeztél ilyet, vagy nincs ilyen ismerősöd, az is tök oké, csak akkor minek válaszolni.
2023. nov. 28. 20:43
 12/17 anonim ***** válasza:

#11

A válaszok a középső bekezdésedről szóltak, ahol fejtegeted, hogy van egy jelenség, ami szerinted mi és rád hogy hat.

2023. nov. 28. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
OK, és akkor esetleg a harmadik bekezdéssel kapcsolatban valami...?
2023. nov. 29. 08:20
 14/17 anonim ***** válasza:

#13

A #9-as válaszomban pont erről írtam. Anélkül, hogy tudnánk, hogy pontosan mit keresel egy ilyen kurzusban, nem tudjuk megmondani, hogy mi a legjobb. Valakinek a legjobb a legrövidebb, valakinek a legolcsóbb, valakinek a minőségi, valakinek pedig az, hogy a végén van-e garantált munka lehetőség.


Ha nekem kellene döntenem és mindenképp ilyen kurzusra akarnék menni, illetve az anyagiak annyira nem fontosak, akkor arra mennék, ahol a végén adnak munkát. Még ha szar helyre is kerül az ember, akkor is szerez pár év tapasztalatot, amit utána később könnyebb eladni.

2023. nov. 29. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Köszi. Nálam most egyébként a Codecool vezet, mert 10 hónapos a képzés, heti 30 órával, ami szerintem kb annyi is, amennyit az ember képes befogadni, ráadásul minden második héten van project, emlékeim szerint csoportokban, ami a legjobban tudja szerintem szimulálni, hogy utána milyen is lesz a munka (és garantált állást is írnak,na persze azért utánaolvasok, hogy ez pontosan hogy működik). A Greenfox szuperintenzív képzése nekem túl intenzív, és van ugyan ennél rövidebb is, viszont alapvetően nem tetszik annyira, de tudom, hogy ebben személyes ellenérzések is közrejátszanak. Illetve mind a GF részidős, mind a Progmaticra jellemző, hogy munka mellett végezhetővé tették, viszont én nem hinném, hogy egy munkanap végén még bírnám 3 óráig használni az agyam valami teljesen új befogadására (mivel már a jelenlegi munkám is eléggé agyfárasztó), én akkor már teljes időben csinálnám.


Szóóóóval, ha valaki végzett a Codecoolnál, meséljen! Én egy ismerőst tudok onnan, azóta is dolgozik a területen, mondjuk érdekelne a fizetése. Én egy kicsit ledöbbentem, amikor az egyik, azt hiszem GF-t végzett ismerősömnél kiderült, hogy egy picit még kevesebb is fizetése, mint az enyém (és akkor jártam kb egy év tapasztalatnál), ráadásul az én fizum az kb a pozícióm bérsávjának a legalja lehetett, mivel még többet is adtak, mint amennyit kértem. Ennek mondjuk 4 éve, lehet, hogy azóta jóval többet kap.

2023. nov. 30. 11:05
 16/17 anonim ***** válasza:

#15

"heti 30 órával, ami szerintem kb annyi is, amennyit az ember képes befogadni"

Én nem mennék arra, hogy teljesen kimerítsem magam ilyen téren. Azétrt nem árt, ha otthon még tud az ember szabadidőben foglalkozni ezzel.


"emlékeim szerint csoportokban"

Csoportos dolgokat meg lehet szívni, ha olyanokkal vagy, akik nem hajlandóak vagy nem képesek dolgozni, mert nem nekik való a terület. Én egyetemen dolgoztam ilyen csoportban.


"GF-t végzett ismerősömnél kiderült, hogy egy picit még kevesebb is fizetése, mint az enyém"

Ezt egy másik olyan dolog, amivel meg lehet szívni, amikor olyan helyen végez valaki, hogy a végén adnak neki munkát, vagy olcsóbb, vagy valami trükk van benne.

Én is hallottam olyanról, akinek hasonló szerződése volt, viszont az ilyen előreszerződött helyekről szar ajánlatok jöttek általában szar fizetéssel, viszont volt a szerződésben egy kizárólagosság is, hogy X ideig nem dolgozhat más helyen, ha nem fogadja el az állást.

Így volt aki kijárt egy több hónapos képzést, a fizetése rosszabb lett volna, mint előtte, így várnia kellett még vagy egy évet, hogy kereshessen ő melót.

2023. nov. 30. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Na, akkor majd ennek is utánanézek, hogy hol milyenek ezek a munkahelyi feltételek.
2023. dec. 1. 07:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!