Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mitől ilyen nehéz most junior...

Mitől ilyen nehéz most junior állást találni?

Figyelt kérdés
jan. 2. 08:44
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
33%
Mert a covid és a háború okozta infláció miatt inkább leépítenek mint fejlesztenek. Így nagyon kevés a junior pozi és ami van arra is többszáz jelentkezés érkezik.
jan. 2. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
52%

Mert eddig tartott “az IT végtelen számú embert képes felszívni” illúzió, és innen kezdve ugyanolyan lesz IT-val állást találni, mint joggal vagy gazdasági diplomával. Game over. A “nem kell diploma” nagyokosok mennek a mekibe burgert sütögetni a bölcsészek mellé, a “mindegy, melyik egyetemre, ugyanaz a papír” nagyokosok meg a bamba marhába. Őket követik a Bprof-osok, FOSZK-osok. Majd jönnek azok, akik elfelejtettek egyetem közben megtanulni programozni, nem voltak gyakornokok, nem TDK-ztak, nem voltak Erasmuson, nem beszélnek legalább angolul folyékonyan stb.


Üdv a való világban. Nagyon nevetek. (Egy marketing szakos.)

jan. 3. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
65%

" ugyanúgy sokezer nyitott pozíció van csak Magyarországon jelen pillanatban is"


Van a lóófaszt. Már a "22000 informatikus hiányzik" című duma is kamu volt.

eleve, az informatikus nem egyenlő a programozóval.

jan. 3. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
57%
Valóban több ezer nyitott pozíció van. Nekem 3 interjú folyamatom van most függőben úgy, hogy nem is jelentkeztem, LinkedIn-en kerestek meg. De a junioroknak most tényleg nehéz.
jan. 3. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
23%

"Valóban több ezer nyitott pozíció van. Nekem 3 interjú folyamatom van most függőben "


Ez nem igaz. A feltörekvő cégek állandóan aktívak, keresik a legjobbakat, és ha találnak jót, csak akkor rugják ki a selejtet. Ez így volt hetven évvel ezelőtt is és így lesz hetven év múlva is.

jan. 3. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
19%
A legjobbak a legjobb cégekhez mennek, a selejt cégeknek meg be kell érniük a selejt munkavállalóval, így mindenkinek megvan a helye, ezért akkora a hiány.
jan. 3. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
34%

Én egyáltalán nem tapasztaltam, hogy nehézséget okozna elhelyezkedni juniorként. Tavaly diplomáztam az ELTE IK-n progrsmtervező informatikusként, a nyarat és a szeptembert pihenéssel és nyaralással töltöttem majd októberben kezdtem el az első főállású munkám keresését úgy, hogy a linkedinen kb 40+ ajánlatot kaptam 4 hónap alatt valamint 5 biztos lehetőség is a kezemben volt, mégis általam kiszemelt quant területen tevékenykedő multihoz / brókercégekhez adtam be a jelentkezést. Pár napon belül kaptam visszajelzést a helyekről, egyszerre 3 interjú process zajlott párhuzamosan, míg elfogadtam az egyik offert br 900k + juttatás bérért Quant Dev területen.


Hozzátartozik, hogy a BSc diplomám mellett rendelkezem felsőfokú angol nyelvvizsgával, felsőfokú német nyelvvizsgával valamint középfokú spanyollal, illetve az egyetemen becsatlakoztam az Atommagkutató Intézet által hirdetett tudományos projektbe, ahol machine learning alapú algoritmusokat fejlesztettem az űrben lezajló nehéz ionok ütközései és kvark-glüon plazma jelenségek automatikus klasszifikációjához amivel első helyezést értem el a kari TDK-n, valamint különdíjat kaptam az OTDK vetélkedőn. Ezen kívül előadóként vettem részt Cipruson űrfizikai konferencián az egyetem támogatásával, valamint 3 nemzetközi publikáció született a témában, amiket azóta több, mint 70-en hivatkoztak meg. Ezen tevékenységek hatására Nemzeti Kiválósági Ösztöndíjat nyertem el, valamint az Atommagkutatóintézetben elért kutatási eredményeimért és kimagasló szakmai tevékenységemért kitüntetésben részesültem a Magyar Tudományos Akadémiától. Természetesen mind a publikációim listája, konferenciarészvétel és az elismeréseim szerepelnek az önéletrajzomban amivel gond nélkül elhelyezkedtem és pár napon belül visszajelzéseket kaptam az általam kiszemelt nevesebb vállalatoktól. Kb 2 hét telt el (addig folyamatban voltak a több körös interjúk) a jelentkezésemtől a szerződésem aláírásáig.

jan. 3. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
31%
Neked az, hogy PTI diplomád van, már a lehető legjobb ajánlólevél. A többi meg a desszert.
jan. 3. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
81%
17. Te vagy az, Befektetőcsávó? 😂😂
jan. 3. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 Vizesaram válasza:
36%
Mert az orban szankciok folyamatosan romboljak a gazdasagot. tobb tiz ezer kis vallalkozas ment tonkre 2023-ban magyarorszagon. Ebbol legalabb 10 ezer kis sarki boltok a tobbi masfajta kisavallakozasok. Az orban szankciok hatalmas karokat okoznak az orszagnak es lakosainak.
jan. 7. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!