Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Sok programozó miért van azon...

Sok programozó miért van azon a vélemenyén, hogy a linux jobb fejlesztésre mint a windows?

Figyelt kérdés
jan. 9. 21:31
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
69%
Mert a csomagkezelőben eleve ott van egy rakat cucc, ami kellhet fejlesztéshez. A legtöbb fejlesztőeszközt is Linuxra készítik elsősorban, a tutorialok közt is rengeteg a Linuxos...
jan. 9. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
69%
Próbáld ki. De komolyan. Ha nem nagyon windows specifikus a cucc akkor sok minden kényelmesebb, több jól használható ingyenes eszköz létezik. Ha meg egyszerű parancssoros cucc kell, az meg mérhetően rövidebb idő alatt lehet linuxon összerakni mint windowson. Nem egy esetben van nálunk olyan pl. hogy két windowsos program között kell adatot átkonvertálni (az egyik kimenetét kell a másik bemenetére küldeni) és linuxon csináljuk meg a konvertáló programot, mert egyszerűbb, sok minden kéznél van hozzá stb. Aztán az egész egy megosztott hálózati meghajtón van. Ugyanazokat a fájlokat látja a linuxos konvertáló program meg a két windowsos cucc.
jan. 9. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
34%

Mondjuk erre csak annyit mondanák, hogy C# meg .net.

Amúgy Windows-ra több fejlesztési eszköz áll rendelkezésre.

Ami tény, hogy a Linux mellett szól, hogy a parancssoros felülete jobban fel van készítve, de azt már tartalmazza a Windows is egy ideje, így tárgytalan.

jan. 9. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
59%

Stabilabb, megbízhatóbb, meg szerintem kényelmesebb is.

Ha nem Linuxra fejlesztesz, hanem valami Windows vagy Mac-specifikus dolgot, akkor azért korántsem biztos, hogy jobb rajta fejleszteni, ilyen esetben a natív megoldás rendszerint kevésbé macerás. De ha nem annyira platformspecifikus a dolog, vagy egyenesen multiplatform, vagy webes dolog, akkor sokkal kényelmesebb tud lenni. Ha meg Linuxra fejlesztesz, akkor meg egyértelműen ez a nyerő.

jan. 9. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
75%

Egyszer kellett fejlesztenem windowsra és linuxra is, crossplatform progit. Egyszerűbb volt linuxon beállítani egy cross compilert, mint windowson a frodítást. Erre amúgy nem eset van, windowson úgy kell vadászni a dependenciákat, telepítgetni, megfelelő helyre másolni őket, linuxon meg pár parancs és kész. De ez csak az én tapasztalatom.


3-mas

.net van linuxra is (.net core, mono). De ja, ha meg linux specifikus dolgot csinálok, pl. gtk cuccokat, annak meg a windows támogatása gyenge.

jan. 10. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
28%
Attól függ, hogy mi a fejlesztés tárgya. Ablakos alkalmazást biztos, hogy könnyebb windows környezetben lefejleszteni, pláne, ha van hozzá RAD eszköz is. Hálózati, szerver vagy kliens/szerver alkalmazást meg jobb linux alatt. Operációs rendszert is jobb linux alatt, mert a linux, az architekturájából eredően, készen kínál ehhez dolgokat. Könnyebben összeraksz egy image file-t, mert fel tudsz mountolni bármilyen filerendszert, azt tudod írni-olvasni. Van egy rakat parancssori eszköz, filter, dd, stb. Ezekkel perceken belül olyan toolchain-t varázsolhatsz össze magadnak, amilyet akarsz.
jan. 10. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 fukapapa27 ***** válasza:
8%
Nem akarok okoskodni de szerintem a leg1xűbb példa erre a Windowszt megtudja támadni a vírus a Linuxot nem, mert jól meg van írva programozva vagy hadd a Windowszos gépedet 1 hétre bekapcsolva második nap után össze omlik a Linuxos gép egy 7 után is semmi gond nélkül menni fog! remélem jól írtam le!
jan. 10. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
31%

"remélem jól írtam le!"


Sajnos nem. A windows is stabil már, az XP SP2 óta, a linuxot meg azért nem fertőzi vírus olyan látványosan, mert PC desktopon csak 1-2 %-ban van jelen. Nézd meg mi van a telefonokon, táblagépeken. Némelyiken hemzsegnek a vírusok, pedig azokon is jobbára linux van.


Amúgy is, a fejlesztési lehetőségekről volt szó, nem arról, hogy melyik rendszerre írtak több vírust, wormot, backdoort, egyéb kártevőt.

jan. 10. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
77%

#7

A Linuxot annyira kevesen használják, hogy arra nem pazarolják az idejüket a víruskészítők.


A Linux 30 év alatt először lépte át a 3% küszöböt.

[link]

jan. 10. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 Thunderfairy ***** válasza:
30%

A Linux 30 év alatt először lépte át a 3% küszöböt.


Hát persze ha mindenhól csak windows-ra tanítják az embert. Sokkan azt se tudják mi a Linux. Sokkal nagyobb biztonságba vagyok Linux alatt. Linux esetén nem olvasok face-n legalább 3-4 posztot szinte naponta arról hogy milyen hibás lenne a rendszer. Windows-nál nem győzöm olvasgatni hogy milyen irtózatos hibák miatt mit vonnak vissza meg titkolnak el általában.


Sajnos a windows-t elb....ák de rendesen. Most már annyit se tud a windows hogy tiszta telepités után, alapból kicsomagoljon egy tömöritet állományt. Próbáltam ugyanis onnan tudom ezt. A Linux mindenben jobb.

jan. 10. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!