Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Laikusok, mi a véleményetek a...

Laikusok, mi a véleményetek a programozásról?

Figyelt kérdés

Úgy érzem, hogy egy programnál általában minden díjat, elismerést stb a design, art, stb. viszik el. A kód meg akkor jó, ha nem bugos. Ha bugos, akkor rossz, egyébként meg csak úgy működik, ahogy kell.


Kicsit olyan, mintha a kódot egy kisegítő szerepnek gondolnák sokan. Pedig valójában minden program vagy alkalmazás csak egy képeskönyv lenne, egy mappa tele fotóval, festménnyel vagy rajzzal, ha nem lenne mögötte a kód.

Mégis azt látom, hogy a programozást kb mindenki csak egy virtuális segédmunkásnak látja, aki pakolja a téglát az igazi tartalom alá.


Nem akarom leszólni a designerek munkáját, de kitalálni programot mindenki ki tud találni. A megtervezés sem nehéz, fotózni, rajzolgatni sem. Mindenki tud valahogyan rajzolni, meg kb tudod, hogy ha megrajzolsz valamit, nem tud összeomlani a világ.

De a programozók vállán elképesztő mennyiségű felelősség, stressz, temérdek túlóra van, amit a programon nem programozóként dolgozók át sem tudnak élni. És ennek ellenére mégsem a programozókat dicsérik.


Laikusok, el tudjátok mondani, hogyan látjátok a programozók munkáját?



jan. 20. 12:55
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
53%

"Te aztán csak tudod. Miért ne írtam volna?"


Igen, én tudom.

Te tudattad velem, implicit módon, azzal a sok zöldséggel, amit a kérdésedben soroltál.


Azért nem írtál még semmit, mert ha írtál volna, akkor tudnád, hogy a legtöbb programnak vagy nincs, vagy alig van grafikus erőforrása. Lásd, linux, windows, compilerek, interpreterek, virtuális gépek, média lejátszók, böngettyűk, adat manipulátorok.

Ha írtál volna már programot, akkor azt is tudnád, hogy (kis kivételtől eltekintve) a programfejlesztés legnehezebb szakasza a tervezés. Egy megfelelően tervezett program nagy részét, kis túlzással már egy hülye is meg tudja írni.


Azt is tudnád, hogy ha az a sok hülyeség, amit soroltál, tényleg igaz lenne, akkor nem programozók, hanem számítógépes grafikusok akarnának lenni a népek (köztük te is). Mégis, 1-2 százalékon kívül, ez valahogy eszükbe sem jut.

jan. 20. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
25%

Ezt írta:


"Játékprogramozó vagyok, de mindegy...Biztos csak kitalálom.

Ne legyél már hülye, légyszíves.


"legnehezebb szakasza a tervezés."

Én nem a kód megtervezésére gondoltam, hanem arra, hogy mit csináljon a program."

jan. 20. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
81%

Script írás, meg a hálózati ismeretek nem feltétlen fejlesztési tudás.

Egy fejlesztőnek inkább a framework-ok, libery-k ismerete a fontos, kell algoritmusokat írni de nem annyit.

Addig aki hackeléssel foglalkozik ott fontos az alacsonyabb szintű nyelv ismerete(akár assembly vagy C++), ami igen csak kezd kikopni a modern fejlesztésből, bizonyos kívételektől eltekintve.

Szóval én nagyon nem venném egy kalap alá a két dolgot.

Egy Full Stack fejlesztő valószínűleg sosem fog feltörni neked semmit, egy hacker viszont valószínűleg egy kis utánaolvasás után tud neked fejleszteni egy webalkalmazást. A kettő között a különbség "a bogár és a rovar" hasonlat jelenti.

jan. 20. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 Szirty ***** válasza:

"Mégis szerinted kik csinálják a 'hekkelést' és kik a hackerek?"


Tisztelt Professzor Dr. Beles!

A megjegyzésem a tevékenységre vonatkozott és nem az ahhoz szükséges háttértudásra.

Kb. a fű=zöld, zöld=fű relációk közötti különbséggel tudnám ezt szemléltetni.

jan. 20. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
35%

#13 válaszoló részben igazad van, hogy így volt eddig és valószinüleg ezután is. Viszont most már viszonylag gyorsabban lehet már létrehozni egyszerübb programokat python segítségével. Gyorsan megtanulható.

Egyszerübb és szerintem sokkal gyorsabb is a programok íráshoz is és ami még fontosabb pl. saját magadnak automatizáció készítéshez a legjobb. Persze tudom ott a powerautomate meg hasonló progik az egyerübb automatizáláshoz, de nekem azok kevésbé jönnek be :D

Igaz én nem sokat programoztam szóval lehet, hogy tévedek.

Eddig php,c,c++,c#,java,egy icipici python-t tanultam és programoztam.

Személy szerint nekem a pythonból az iritál, hogy nincs pontos vessző és kapcsos zárójelek, nem bírja nagyon a gyomrom bevenni a sorok behuzogatását pythonban :D


A kérdésre válaszolva pedig:

A felhasználókat nem érdekli, hogy csinálták meg a programot.

Nekik főleg az a jó ha könnyen eligazodnak benne.

Játék programok esetén végülis dicsérik a programozás részét, mert maga a játék mechanikáját, irányítás, irányítás módósítás lehetőséget azt programkódban csinálod.

Ha egy játéknak vacak irányítása van ami nem túl jól átgondolt akkor még szídnak is, hogy lehet ilyet kitalálni.

Utoljára szerintem androidon játszottam olyan játékkal aminek az irányítását leprogramozták, de annyira borzalmas volt, hogy inkább letöröltem. Nem lehetett semmilyen módosítást végrehajtani a játék irányításában...

jan. 21. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!