Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan lehet js-ben megirni a...

Hogyan lehet js-ben megirni a jquery egyik funkciojat? hogy ne kelljen mindig a document get elem....innerHTML = ertek helyett csak document.get..html= ertek?

Figyelt kérdés

tehat objektumszeruen akarom elerni a html reszt es ha ez megy nekem, akkor mar stylet is beleraknam.

elem.html = x;

elem.css = y;



febr. 12. 08:39
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

nem biztos, hogy jól értem, de:


a document.getElementById(...) egy node objektumot ad vissza. Ha ezt elrakod egy változóba, akkor azon több müveletet is végre tudsz hajtani:


let e = document.getElementById(...);

e.innerHTML = '...'

e.className = '...'


Ha jquery-t használsz, ugyanez a módszer müködik:

let e = $('#valami_id');

e.html('...')

e.css('max-width', '80%')

febr. 12. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
12%
2024-et írunk! A jQuery már jópár éve lejárt dolog. Miért nem használsz mai rendszereket, mint az Angular, React vagy Vue?
febr. 12. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
69%

A jQuery egyáltalán nem lejárt dolog, múlt héten jött ki a 4. verzió bétája. Egy csomó dologhoz overkill az Angulár és társai.

Pont az ilyen hozzáállás miatt tart ott a front-end fejlesztés, ahol.

febr. 12. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem #2-es vagyok, de a jQuery-t már valószínűleg csak azért fejlesztik, mert vannak olyan projektek, amikben könnyebb megtartani, mint újraírni az egészet másik frameworkkel. Viszont mivel a környezet (böngészők, stb.) folyamatosan változik, ezért muszáj néha fejleszteni a jQuery-n is, hogy ne haljon le kompatibilitási okok miatt.


Amúgy egy React vagy egy Vue, mivel modulárisak, sokkal kisebbre össze lehet őket legózni, mint a jQuery-t. A jQuery slim változat minified js is 69 kb, ami elég nagy, ahhoz képest, hogy egy alap Vue-t ki lehet hozni 16-24 kb-ból. Egyébként egy Preact ( [link] mindössze 3 kb, a VanJS ( [link] pedig konkrétan 1kb. Ezekhez képest egy jQuery hatalmas nagy.


A jQuery legtöbb funkcióját alapból tudják ma a böngészők. Ha csak ennyit csinálsz, hogy

$ = document.querySelectorAll

akkor onnantól fogva bármilyen elemet ki tudsz választani úgy, mint jQuery-ben, pl. $('body')


A body háttérszínét át tudod állítani így:


$("body").style.backgroundColor = "red"


Írhatsz ilyet is, hogy $("body").innerHTML = "valami"

febr. 12. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

koszonom a vaaszokat.


a jqueryt rakas sz_rn_k tartom ezert sajatot irok azokrol a funkciokrol amikre szuksegem van. par hete alltam neki es ami kell mindig leroviditem.

a vanilla vagy raw vagy basic js-t tartom a csucsnak.

Az idom sporolasa miatt untam meg lekormolni mindig ugyanazt. kb 5-6 eve programozok, de most lett elegem mindig ugyanazt leirni. dinamikusabb, gyorsabb kodot dolgozok ki mindig. Szeretek programozni, es elvezem, hogy feher lappal keretrendszer meg egyebb react meg angular meg miegymas helyett en epitek fel mindent elorol de mivel osszegyult a munka haladnom kell, es jobbnak latom ha nem valtoztatgatja valaki kedvere a kodot amihez utana igazodnom kell, plusz olyan megnevezest adok neki amilyet en akarok.


itt az eddigi konyvtaram, de css-ben is sajat sablonnal indulok a f0$ bootsrtap helyett:


const create = (c) => {

return document.createElement(c);

}, append = (par, chil) => {

return par.appendChild(chil);

}, node = (variable, t) => {

let txt = document.createTextNode(t); variable.appendChild(txt); return;

}, event = (target, triger, func) => {

return idF(target).setAttribute(triger, func);

}, substr = (a, b, c) => {

if (Number.isInteger(b) && Number.isInteger(c)) {

return a.substring(b, c);

} else {

return a.substring(1);

}

}, $ = (e) => {

if (e[0] == '#') {

let x = substr(e); return document.getElementById(x);

} else if (e[0] == '.') {

let x = substr(e); return document.getElementsByClassName(x);

} else if (e[0] == 'n') {

let x = substr(e); return document.getElementsByName(x);

} else if (e[0] == 't') {

let x = substr(e); return document.getElementsByTagName(x);

}

}, random = (min, max) => {

return Math.floor(Math.random() * (max - min + 1)) + min;



amennyire lehet ezt is roviditeni fogom, de a chatgpt3 irt egy jo kis kodot amit csatolok es azt is roviditem majd meg pl az enyembol amit eddig irtam, onnan is az append helyett eme technikaval dinamuksabba fogom tenni, megjegyzdm, mar kiprobaltam es.mukodik szal jo:


function $(selector) {

const elements = document.querySelectorAll(selector);


return {

html: function(value) {

elements.forEach(element => {

element.innerHTML = value;

});

return this; // Láncolhatóság engedélyezése

},

css: function(propertyName, value) {

elements.forEach(element => {

element.style[propertyName] = value;

});

return this; // Láncolhatóság engedélyezése

}

};

}


// Használat

$('p').html('Hello, World!').css('color', 'blue');

febr. 12. 18:08
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

#4-es vagyok. Azért a kód olvashatóságára figyelj.

Egyébként nem kötelező jQuery-t használni, vannak sokkal kisebb, egyszerűbb libraryk is. Ha keresel magadnak egy ilyet, azzal tudsz igazán sok időt spórolni, nem azzal, hogy feltalálod a kereket kétszázadszorra is.

febr. 12. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
53%
Magyarán írtál magadnak pár gagyi helper függvényt, ami úgy-ahogy működik. Hát, a programozás nagyon nem itt kezdődik. Nem véletlenül használnak a fejlesztők keretrendszereket és kódolási szabványokat. Majd ha nem csak két oldalas hobbiprojektekkel fogsz dolgozni, hanem csapatban, akkor megérted (már ha eljutsz arra a szintre)
febr. 12. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!