Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Egy egyszerű játék alkalmazás...

Egy egyszerű játék alkalmazás készítése okostelefora (andoidra)...?

Figyelt kérdés

Van ez az egyszerű matematikai kvíz játék*, amiben számos dolgot nagyon nélkülözök, és emellett nagyon sok mindenben primitív (ezekre most nem térek ki), valamint állandó internet kapcsolatot igényel és nem csekély mértékű adatforgalmat (nem olcsó mobilinternetem van), ezentúl irritáló reklámokkal van tele és csak limitált mértékben lehet vele játszani (vagy lehet "életeket" szerezni közben vagy vásárolni). Tehát számos nem csekély mértékű gondom van vele.

* [link] (Play Áruházban is elérhető)


Programozáshoz semmit sem értek. Láttam már program kódokat, úúúgy ahogy van rálátásom, hogy hogyan épülnek fel a programok. Régebben terveztem megtanulni programozni, most sincs kizárva, de az akkori és a jelenlegi élethelyzetemből adódóan ez fizikailag nem volt és most sem lehetséges.


Tudok arról, hogy létezik olyan weboldal, ahol programozási tudás nélkül 3D-s játékokat lehet készíteni PC-re. Ha 3D-seket lehet készíteni, akkor nyilván 2D-seket is ugyanúgy előzetes programozási ismeretek nélkül. És ezek alapján joggal feltételezem azt is, hogy miért ne lehetne akkor már mobilra is készíteni.

Tekintve, hogy meglehetősen egyszerű játék, és mivel van egy csekkkély mértékű rálátásom a programozásra, ezért arra gondoltam, hogyha kapok valami kiindulást, hogy mely weboldalakkal tudom ennek a játéknak az értelmes és optimális változatát elkészíteni, akkor kétség nélkül megbírkóznék vele. (Az angol nem jelent gondot. Amikor peidg mégis, akkor fordítót használok.)


Ebben szeretném tehát eligazításotokat kérni, hogy mely weboldalak alkalmasak egy ilyen játék elkészítésére? Sajnos régi telefonom van (Huawei P8 Lite, amin android 5 vagy 6 van), ezért alkalmazás nagy valószínűséggel nem lesz járható út.


Esetleg létezik olyan megoldás, hogy megmutatom MI-nak és valamelyest lemásolja / oda adja a program kódját? (Ha meglenne a programkód, akkor szerintem "nem annyira sokat" kellene vele foglalkozzak, bár ebben nem vagyok biztos. Deee...ahhoz meg valószínűleg alkalmazás kellene, ami nem futna a telefonomon.)


Előre is köszönöm az információkat!


(Még egy kérdés: Aki ért egy ilyen alkalmazás elkészítéséhez vagy utána tud járni és el tudja készíteni, annak mennyi időt venne igénybe?)


((Még egy gondolat, de ezt vegyétek semmisnek, csak hangosan gondolozok: A programozás tanulása ugye sok időt és sok tapasztalatot igényel. Biztos jó tanuló projekt lenne egy ilyen téren tanulónak vagy egy kezdőnek egy ilyen alkalmazás elkészítése. Fizetni nem tudnék érte és az ingyen dolgokat nem szeretem, és azzal is tisztában vagyok, hogy időt igényel, és a tudás pénz (még akkor is, ha kezdetleges az ismeret).))



máj. 10. 09:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez így nem fog menni, az a vizuális programozási eszköz ami nem csak pár előre megírt lehetőséget enged összelegózni ugyanazt a programozási logikát várja el tőled mintha pötyögnél, nem kell hozzá kevésbé érteni a programozáshoz.

AI -> ettől nagyon messze van, rövid snippeteket összerakni tud, arra amit szeretnél teljesen alkalmatlan.

Az sem opció, hogy ezt mobilon csinálod, az egész folyamat a szenvedéssel menne el, fejlesztéshez egy pc kell. Mintha kanállal akarnál kertet felásni. Persze, technikailag lehetséges.


Letöltesz egy ingyenes játékmotort, meg egy ingyenes könyvet, és rászánod az időt, máshogy nem megy - vagy kifizetsz valakit aki megcsinálja neked. Egyébként sosem volt olcsóbb, sosem volt egyszerűbb hobbijátékfejlesztésbe kezdeni mint ma, mindenre van ingyenes alternatíva, és rengeteg az ingyenesen elérhető oktatóanyag.

máj. 10. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Tatyó ***** válasza:

Programozás kezdőknek szinte 0-ról :


[link] - elég összetett dolgokat is meg lehet benne csinálni


[link]



[link]



bár gondolom ezekkel nem sokat segítettem, de programozni, kódolni nagyon jó! Érdemes tanulni.

máj. 11. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ mindkettőtöknek!


"Mintha kanállal akarnál kertet felásni." - Különösen tetszett ez a megfogalmazás.


Félre teszem ezeket az információkat a jövőre 2-es, tehát nem volt felesleges a válaszod.

máj. 11. 23:55
 4/12 anonim ***** válasza:
Ránézve a UI-ra, szerintem olyan 1-2 hónap lenne, munka mellett hobbi szinten megcsinálni ezt. Ha valaki kellően neki lendül és tudja mit akar, akár 1 hétvége alatt is képes azt összerakni amit a képeken láttam. Nem tudom pontosan mit kellene lefejleszteni, de lehet a tervezés több idő lenne, mint maga az implementálás, ha valaki gyakorlott a szakmában.
máj. 15. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

#4 Tényleg nem tűnik nagy melónak, de 1 hétvége alatt legfeljebb akkor van meg, ha minden a legsimábban megy, és mindent összetaknyolsz - 2-3 végigmelózott hétvége alatt teljesen reális annak aki ért hozzá. Legalább 14-15 ezres órabérrel kell számolni hogy ez bárkinek megérje pl az én munkahelyemen(és akkor még csak ott vagyok, hogy ugyanazt az órabért kapom meg mintha a melóhelyen hétvégéznék - akik nálunk fusiznak ilyenkor legalább 2x, néha 2.5x annyit kapnak -, ami azért kényelmesebb mint egy teljesen új projektbe kezdeni, ugyanazokat a köröket lefutni amit mindig le kell("ohh, nem így gondoltam dobd ki az egészet ami eddig készült gondoljuk újra", "hát nem tudom csináld meg aztán majd eldöntöm hogy tetszik-e", és így tovább).

Ezeket beleszámolva én azt mondanám, hogy reálisan 4-6x8 óra, 14e órabérrel(ha mindent legálisan csinálsz, magánvállalkozóként adózol belőle) akkor valahol 450e-670e között lehet reális ezt kiadni valakinek, de ha az adózással megy a sumákolás akkor sem áll meg 230-360 alatt.

Egy egyetemista(vagy akár egy gyakorlottabb gimnazista) is össze tudja ezt rakni, ennél gyanítom olcsóbban, de ha olyasvalakit keresel akinek legalább 5-6 év fejlesztői tapasztalata van ezek a számok reálisak.

máj. 18. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

#5:

Ha láttál már 24/48 órás game jameket ahol a témát a jam elején adják meg, akkor tudod, hogy az 1 hétvége simán lehet reális.

Sokszor az assetek elkészítése viszi el az időt, mivel a programozáshoz sok dolog a kezed alá van adva.


Pl Unity játékmotorral az alap UI komponenseket használva a munka "nagyja" már kész is, hisz a megjelenítés nagyon egyszerű így. Marad a matek feladatok összerakása, kiértékelése. Hangok keresése (ha nincs hirtelen ingyenes asset ötlet amit egyből bevágsz), mellé ugye pár grafika szintén.


Ha órabérben vagy, akkor a "kezdjük újra" körök úgy mennek, hogy fizetik a korábbiakat is. Alapból nem neki kell állni csinálni, hanem tervezni, UI-t csinálni, prototípust összerakni stb. Bár itt maga a prototípus már a kész termék, mivel annyira egyszerű. Kivéve, ha gyorsan összedobott gány kód...de olyat meg nem annyira éri meg.


1 hétvége alatt úgy lehet ezt összerakni, ha valaki pontosan tudja mit KELL megvalósítani és nem 826 módosítás kell. 2-3 fős csapatban főleg megvan kényelmesen egy hétvége alatt, mivel akkor ugye le lehet osztani a feladatokat.

Most megint ránéztem a képekre, szerintem a legtöbb időt a kérdések/feladatok összeírása jelentené. Meg a "Hint" funkciót kellene még magyarázni, hogy pontosan mit is takar.


A 4 válaszos egyenletes feladat fapados háttérrel, vagy épp jelen esetben anélkül (tehát még keresni sem keres az ember ilyen képeket az UI-ra), szerintem nagyon max 1 óra. Mondom úgy, hogy mostanság én is főleg UI-ozok.

Azzal a kóddal amit összeraktam (Unity alá) az egész megcsinálható XML + JS formában, tehát még C# kódot sem kell fordítani és akár Unity motort sem kell telepíteni.

Sima böngészős verziót szintén szerintem 1 óra alatt összerakna egy frontendben járatos ember, akár az üzleti logikával mai modern keretrendszerrel. Angular, React, vagy VUE, de akár native JS agynak.

Számomra a böngészős verzióban a responsive kinézet lenne max macera, kivéve ha Bootstrap-es lenne, mert abban van tapasztalatom.


Az "összetaknyolásnak" meg nincs értelme, max ha villámgyorsan csinálsz prototípust prezentáció céljából, de úgy, hogy azt sem tudod mi a végső elvárás.

Azért egy ilyen 1 hétvégés projektet is úgy kezdenék, hogy tervezés, mi is a feladat, mit is kell megvalósítani és mire kell figyelni a jövő szempontjából. Én szeretek előre kiszervezni amit lehet, amit kell, ne később kelljen refaktorálni még azt is.

máj. 18. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
#6 Nem mondtál ám ellent annak amit írtam, láttam már gamejamet, nem egyet részt is vettem, és ott kivétel nélkül mindenki brutálisan taknyol, mert máshogy képtelenség befejezni időre. Egy tiszta, fejleszthető, karbantartható játékot nem lehet 48 óra alatt összerakni - másik dolog, hogy abból a 48 órában nagyjából 34-36 órát végigdolgoznak azok akik nyernek is, ami bizony épp az az idő amit fent írtam. 2-3 fős csapatban meg annak a kettő-háromszorosa, munkaórában kifejezve. Napi 8 órában 2-3 hétvégé, napi 16 órában igen, ennek épp a fele, nem gondoltam, hogy erre külön fel kell hívnom a figyelmet. :D
máj. 18. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a további válaszokat!


Elég hosszú lenne leírni, hogy mi mindent kívánnék beletenni, illetve módosítani, – Engem a részletesség, alaposság, igényesség és a logikusság jellemez. Ez a játék pedig ezek hiányában van. Ilyen kevés kép alapján nem lehet ezt meglátni. – ezért csak egyet említek közülük: további feladványok kerülnének bele. A képeken nem látni, de rengeteg feladvány van. Csak néhány kép róluk:

[link]

[link]

[link]

[link]


A hint funkció részemről teljesen felesleges.

Egyébként azt tartalmazza, hogy:

4 szint van az egyes feladattípusoknál.

1. szint: 4 válasz közül kell választani.

2. szint: 6 közül.

3. szint: 8 közül.

4. szint: be kell írni.

Minden egyes hint-re való kattintás visszavisz 1 szinttel, így csökkentve a lehetőségeket.

Ez amolyan gyerekeknek való funkció.


"Szép" árakakat írsz 5-ös.

máj. 20. 11:30
 9/12 anonim ***** válasza:

Innentől borult az 1 hétvégés összerakás, mert ránézésre ez jóval több idő lenne, mivel nem ismerem, szerintem csak a tervezés több hét lenne. Persze ez nem napi 8 órával számolva.


Nekem is eszembe jutott a több szintes megoldás, meg hogyan lehetne a kódot jól szervezni interfacekkel, hogy könnyen módosítható, skálázható legyen.


Az árról annyit, ha valaki felkérne egy ilyenre az utolsó comment alapján alaphangon nálam is 500k-nál indul, de lehet az 1 millió reálisabb.


Ha magadnak szeretnél ilyet összerakni és valóban igényesen, ahhoz már tudnod kéne programozni. A programozás, feladvány generálás lenne a program "lelke". A UI csak a megjelenítése, "kivetülése" lenne a feladatoknak.

máj. 20. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Értem. Köszönöm szépen a tájékoztatást.


Amikor majd neki tudok kezdeni tanulni, akkor visszajövök ide konkrét eligazítást kérni. De az már nem telefonra, hanem PC-re lesz majd. Igaz, akkor nem feltétlenül ide kellene jöjjek, mert a kérdésben "okostelefonra" szerepel [most veszem észre, hogy elírtam ott, kimaradt az n betű].

máj. 20. 16:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!