Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Van valahol ingyenesen elérhet...

Van valahol ingyenesen elérhető javascript függvény kollekció, amivel csv file-okat lehet beolvasni, editálni, stb?

Figyelt kérdés
2010. nov. 14. 12:33
 1/7 ejbenjaro ***** válasza:
Nem nagyon értek a javascripthez, de szerintem ez a nyelv, amennyiben annak weboldalakban betöltött funkcióját tekintjük, nem kifejezetten alkalmas a feladatra, amire használni szeretnéd. Nyilván be lehet vele olvasni egy csv fájlt, de hogy te azt írni is fogod e tudni, nos abban egyáltalán nem vagyok biztos. Egyébiránt ha értesz a javascripthez, illetve tudod, hogy a csv egy olyan egyszerű szövegfájl amelyben az elemek vesszővel vannak elválasztva, akkor szerintem nem lehet túl bonyolult megírni a fájl kezelését benne.
2010. nov. 14. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ő. Javascriptnek általában nincs joga helyi fájlokat módosítgatni...
2010. nov. 14. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Egyrészt van joga file-t módosítani, csak nem biztonságos a neten keresztül. De nekem nem neten keresztül kell. Én a javascriptet egyszerű programozásra szeretném használni, mégpedig azért hogy minden pocket pc-n futtatható programocskát tudjak írni. A javascript ebből a szempontból nagyon hasznos, mert ahol fut böngésző, ott tudod futtatni operációs rendszertől függetlenül, azaz teljesen platformfüggetlenül tudsz programozni. Pocket pc-re egyébként is nehéz működő megoldásokat találni, azért is választottam ezt, szerintem nincs enneél jobb. Egyébként a kérdésre lenne jó, ha válaszolna valaki.
2010. nov. 15. 09:29
 4/7 ejbenjaro ***** válasza:

Kedves kérdező, mókás amit írsz :). Szerintem pont, hogy böngészőn keresztül nem fogsz vele semmit sem módosítgatni az adott gépen, maximum a sütiket (cookie), mert leginkább csak ehhez van joga a cuccnak. Persze Windows alatt van valami Windows Scripting Engine vagy mi a fene, na ott lehet vele gépészkedni, meg bizonyos ActiveX vezérlőkkel megtámogatva lehet, hogy képes arra amit szeretnél, de szerintem eléggé felejtős még ez a dolog ha te pocket pc-re akarsz fejleszteni. Inkább keress valami olyan nyelvet amivel ezt megteheted.

Kezdetnek talán nézz szét itt : [link]

2010. nov. 15. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Szerintem van file i/o, itt vannak a használható utastások:

[link]

És csv szerkeztésre való javascriptet is láttam már, csak most nem találom a neten, mert lehet hogy nem ingyenes volt

2010. nov. 16. 07:17
 6/7 anonim válasza:

"Server Side JS File"


Csak a szerveren lévő fájlokat tudod módosítani, a gépeden lévőkhöz nem férsz hozzá. Ha nem így lenne, bármit ellophatnának a gépedről egy weboldalon keresztül.

2010. nov. 21. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Én nem használok netet. Nincs olyan böngésző klón akkor, ami engedélyezi?
2010. nov. 21. 18:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!