Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hány évesen érik meg az ember...

Hány évesen érik meg az ember a programozásra?

Figyelt kérdés

Ti mikor kezdtétek?

Hány éves az,amin már a gyerekek megértik az alapokat?


2011. febr. 22. 19:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nézd nekem még 18 évesen is magas volt a programozás. Esetleg középiskolában el lehet kezdeni az alapokat.
2011. febr. 22. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Változó! nem lehet konkrétan mondani egy életkort, sőt még azt se lehet mondani hogy átlagban 15-16, hisz a programozásnak sok olyan része is van (pl openGl ) ami komoly matematikai tudást követel! egyébként én 16 éves vagyok kb 2 éve foglalkozok programozással (de ez is olyan hogy van amikor 1-2 hónapig nem is programozok semmit, majd 1-2 hónapig keményebben ráfekszem) kellő érdeklődéssel szerintem egy értelmes gyerek 12 évesen is eltud boldogulni könnyebb feladatokkal.
2011. febr. 22. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Én 11-12 éves koromban kezdtem el foglalkozni a html kódokkal, de már kb. 10 éves korom óta értek pl. a profi videószerkesztéshez. Szerintem az alapokat 10-11 éves korban már lehet tudni, de ez attól függ, hogy az elmúlt években szereztünk-e valami féle tudást a játékok installálásán kívűl és valamennyire angolul is kell értenünk hozzá.
2011. febr. 22. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

13 vagyok...Elvileg értelmes is,mert matekversenyeken mindig benne vagyok az ország top 20-ban.

Akkor elkezdem.:)

Melyik nyelvel kezdjem?

2011. febr. 22. 19:45
 5/14 A kérdező kommentje:
Angol nem probléma,mert apam angol!:)
2011. febr. 22. 19:46
 6/14 anonim ***** válasza:
Egyértelműen angol.
2011. febr. 22. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Ajánlom neked elsősorban a videosmart.hu oldalon lévő videótutorialokat, azok sokat segíthetnek. Egyébként én is 13 vagyok. Konkrétan milyen programozásra gondolsz?

Programokat szeretnél írni?

2011. febr. 22. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Programokat akarok írni.
2011. febr. 22. 20:00
 9/14 anonim válasza:
Én is 10-12éves korom óta foglalkozom vele, először a html, javascript és hasonló webes kódokkal kezdtem, szerintem ezek a legegyszerűbbek. Ezeket tudom ajánlani kezdőként, de ha nem érdekel a webprogramozás akkor mindenképpen C++ és/vagy C#.
2011. febr. 22. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

10évesen (1988), C64-en, BASIC nyelven. Tudtam "sprite"-okat, villogtattam és zenéltettem floppy meghajtót :) és csináltam képújságot. Valamint "törtem" játékelmentést (kellett a pénz a SimCity-ben és az Eliteben :)).


Azután PC-n (XTn a suliban, 386oson meg otthon) Pascal-al toltam 15 évesen. Itt értettem meg a programok struktúráját. Csináltam grafikus felületet egérkurzorral, aminek a kinézetét is én rajzoltam meg, csináltam 3D-s szemüveghez össze-vissza forgatható tárgyakat (1995-öt írunk :)). Készítettem egy raktárkészlet programot. Valamint LPT-n vezéreltem motort (Walkmanből kiszedett motorokból csináltam egy kezdetleges robotot).


16 évesen belekóstoltam az ASM világába :) és írtam PC-re vírusokat (saját szórakoztatásra). Akkoriban egy vírus jobban rejtőzködött mint ma. Pl. beépült egy indítható (com v exe) fájlba és figyelte a fájl méretét, hogy ne változzon(!). Esetleg a kódját is változtatta és két fájlban ugyanaz a vírus más-más kódként szerepelt. Vagy csak simán boot vírus volt és ha a DOS elindult, akkor már a vírus is futott és fertőzött mindent, amit elindítottál (command.com-ot fertőzte először és nem volt csökkentett mód :)). De ez hamar lefutott...


24 évesen belekóstoltam a HTML-be, de csak nagyon picit... elkészítettem a saját oldalam és annyi...


30 évesen kezdtem el mélyebben foglalkozni a HTML CSS PHP MySQL nyelvezettel és a különböző Framework-ökkel (úgy hogy egy éles munkát bevállaltam :D). Kb 1.5 év alatt összeraktam a cégnek egy komplett cégirányítási rendszert (egyedül! na jó google a barátom :))


Sok területen voltam érettségi után (műszerészként 1mp-et sem dolgoztam a szakmámban :))

Voltam építkezéseken segédmunkás, grafikus (most is csinálom), sportfotósként dolgoztam 2 évig, üzletkötő, szerelő (TV-t és netet kötöttem be lakásokba/házakba)


A fő kérdésre tehát konkrét válasz nincs. Vagy akarja valaki, vagy nem... Én pl 30 évesen "értem be" a programozásra...


Most 33 évesen egy szoftverfejlesztő cégnél vagyok ügyvezető...

2011. febr. 22. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!