Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogy tudok egy txt fájlból...

Hogy tudok egy txt fájlból exet csinálni?

Figyelt kérdés

Regebben elég volt csak a neve után írni hogy példa.exe

de ma próbáltam de nem sikerült ugyanúgy maradt a fájl txt be .Ha valaki tud megoldást?


2011. aug. 12. 17:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
75%
Nyisd meg notepaddel, majd mentés másként, fájl típusa minden fájl, neve pedig valami.exe :)
2011. aug. 12. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
75%

előző jól írja.

az a baj, hogy Te példa.exe.txt-t csináltál

azért ilyen, mert ha a géped (a windows vagy valamilyen egyéb program) ismeri a kiterjesztést, akkor a windows kiterjesztés nélkül jeleníti meg a fájlnevet (kivéve: DLL). én ezt egyébként Total Commanderrel szoktam megoldani

2011. aug. 12. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszi megvolt és működöt mind2 variáció
2011. aug. 12. 17:22
 4/11 anonim ***** válasza:

Attól az nem lesz igazi exe. A belső struktúrája attól txt marad.

Megkérdezhetem, hogy mi célból kell neked ilyen exe?

2011. aug. 12. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
pl. hasznos hha gmailon akarsz átküldeni egy exet, mert gmail nem engedélyezi az exe küldését. És ha átírja majd utána a célszemély visszaírja akkor simán el lehet küldeni :D
2011. aug. 12. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

23:26

Ja tényleg (akkor meg nem igazi txt)

2011. aug. 13. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Csak megjegyzem az okoskodónak, hogy a TXT-nek nincs belső felépítése, mert minden karakter 1 bájton tárol, és ezen kívűl semmi mást nem tárol. Így ha egy txt-ben megírunk egy exe vagy bármilyen más fájlt, akkor vissza lehet később írni exére. Míg ha ugyanezt Wordben teszed, nem fog menni, mert az már ment el formázási adatokat is.
2011. aug. 13. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

00:39

"Csak megjegyzem az okoskodónak, hogy a TXT-nek nincs belső felépítése, mert minden karakter 1 bájton tárol, és ezen kívűl semmi mást nem tárol."

Ez nem igaz. A txt file-nak többfajta jól definiált kódolási formátuma van. pl.:ANSI, UTF-8,UCS-2 Big Endian,UCS-2 Lite Endian, ... továbbá van Windows-os, UNIX-os, MAC-os formátumó txt vegyük pl az unicode kódolást ami 1 karaktert 2 bájton tárol és jól definiált byte-ok jelzik a file elején hogy az unicode kódolású.

"Így ha egy txt-ben megírunk egy exe vagy bármilyen más fájlt, akkor vissza lehet később írni exére."

Ez igaz.

"Míg ha ugyanezt Wordben teszed, nem fog menni, mert az már ment el formázási adatokat is."

Ez nem igaz. A fájl tartalma attól nem változik meg akár milyen kiterjesztést adsz neki, csak a nem megfelelő kiterjesztés esetén nem az az adott fájl formátumának megfelelő programmal nyitja meg a windows operációs rendszer. Így a kiterjesztést visszaírva ugyanúgy használható a fájl a tartalma megmarad, hiszen el sem veszett nem is változott a kiterjesztés átírásával.

2011. aug. 13. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Utolsó: én is ezeket akartam írni neki, thumbs up!
2011. aug. 13. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

23:46

Köszönöm.

A teljesség kedvéért hozzáteszem hogy amit a legelső válaszoló írt az csak félig igaz. Ugyanis az exe az nem szöveges fájl, eme fájlt szövegesként interpretálva előfordulnak benne billentyűzetről nem beírható karakterek és egyes notepad-ok nem jól kezelik azt, pl a Windows Vista-ban levő gyári notepad a 0x00 bájtot 0x20 bájtra cseréli alias szóközre, valamelyik a 0x1B bájtot alias eof karaktert fájl végjelnek tekinti, láttam olyan programot amelyik nem is hajlandó megnyitni, mondván nem text fájl stb. De pl. a notepad++ az mentés másként-nél helyes másolatot készít.

2011. aug. 14. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!