Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Programozás érdekel, bár...

Programozás érdekel, bár inkább mobil programozás, hasznos alkalmazások készítése, weblapkészítés. Egyetem vagy OKJ? Úgy tudom weblap prog. Nem nagyon van egy főiskola se ami tanít max okj-n lehet elmenni rá. Érdemes?

Figyelt kérdés
Azért kérdem mert azt hallottam, hogy OKJ -vel "szart sem érek" inkább menjek egyetemre, ugy fel is vesznek valahova... Viszont a weblapkészítés közelebb álla szivemhez...Tömören: megéri 2 évet "elpazarolni" egy OKJ-s tanfolyamra és lesz 1 szakmám, vagy vágjak neki egyből programozásnak, mert azzal többet érek? :)
2011. szept. 20. 20:46
 1/8 anonim ***** válasza:
Egyetemen lesz diplomád, OKJ-n tanulsz vmi értelmeset. Együtt nem nagyon megy, de sajnos munkahelyeken mind2t elvárják.
2011. szept. 20. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hát csak nem akarok 2+ 3 (vagy 4) évet szívni tanulással, elég az egyik bőven :D programozásban nagyobb esélyt látok, viszont webprog jóval egyszerűbb, kérdés hogy bekerülök e egy jó céghez
2011. szept. 20. 21:04
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha jó vagy matekbol vagy van kitartásod hozzá akkor egyetem

leginkább ez határozza meg a nehézségét + logika/számítástudományi tantárgyak

2011. szept. 21. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

"OKJ-n tanulsz vmi értelmeset"

Hát ez ritka nagy baromság :D Én végigcsináltam a 2 év OKJ-s képzést főiskola előtt, de totál értelmetlen volt.. kb. SEMMIT sem tanítanak meg a programozásról.

2011. szept. 21. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Akkor egyetem. Ezek szerint értelmeset egyiken se tanítanak, de a diplomát többre becsülik.
2011. szept. 22. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Hát úgy érzem akkor maradok az egyetem mellett igy az olvasottak alapján :) köszi a válaszokat
2011. szept. 23. 21:23
 7/8 anonim ***** válasza:

"Úgy tudom weblap prog. Nem nagyon van egy főiskola se ami tanít"


Ez nem igaz! Létezik külön webprogramozói szak, pl. a Károly Róbert főiskolán... Egyébként meg magadtól is megtanulsz webprogramozni :D Megnézel pár tutorialt és megveszel egy jó könyvet! A gyakorlatot magadtól kell elsajátítanod... Én az egyetemre szavazok, de azzal a kitétellel, hogy legyél jó matekból :) ...

2011. nov. 22. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Dániel01 válasza:

Ha szeretnél appeket készíteni feltétlenül iratkozz fel erre a kurzusra: [link]

Nekem ez sokat segített...

Persze csak, ha jól megy az angol

2012. márc. 17. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!