Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Ezt a két feladatot hogy...

Ezt a két feladatot hogy csinálnátok meg tp-ben? /sürgös/

Figyelt kérdés

1. Írjunk olyan P programot ami képes lesz egy több jegyű pozitív eglsz szám számjegyeit összeadni. /ezt string változóval kell annyi segítséget kaptunk/


2. Írjunk olyan P programot a bementeten megjelenő szövegről eldönti hogy pallidom-e? /indul a görög aludni/ itt olyan problémám akadt, hogy a szóközöket nem tudtam kiszedni / ha egyben van akkor össze eljutottam odaáig hogy összehasonlitatom/


2011. okt. 11. 16:00
 1/8 anonim ***** válasza:
tpben nem tudom, de c#ban a szokozoket replace fugvennyel lehet kiszedni, probalj googleben keresni pascalhoz is hasonlokat
2011. okt. 11. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Írsz egy függvényt, ami a paraméterként megadott string-ből egy olyan string-et ad vissza, amiből ki vannak szedve a szóközök: A visszatérési értéket beinicializálód egy üres stringre, aztán egy ciklussal végigszaladsz a paraméter-string karakterein, és ami nem szóköz, azt hozzáfűzöd a visszatérési stringhez. kb. ennyi.
2011. okt. 11. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 ejbenjaro ***** válasza:

Ezek nagyon egyszerű feladatok string kezelésre. Talán ha mutatnál kódot, hogy hol tartasz, akkor kicsit jobban menne a segítés. A szóközök kiszedését pl. az alábbi függvénnyel is megoldhatod:


function szokozkiszed(s : string):string;

var tmpstr : string;

i : integer;

begin

for i:=1 to length(s) do

begin

if s[i]<>' ' then tmpstr:=tmpstr+s[i];

end;

szokozkiszed:=tmpstr;

end;

2011. okt. 11. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Írsz egy összead függvényt ami 2 string-et vár paraméterül és egy strinet ad vissza.

function nagyszamOsszead(a,b:string):string;

Ha az egyik rövidebb kitoldod kezdeti 0-kal úgy hogy azonos hosszúak legyenek, az eredeti string-ekre ez nincs hatással ...

A maradék változót 0-ra iniciaizálod, az összeget tároló stringet ''-re, ha szükséges akkor egyéb változókat is inicializálsz.

Hátulról előre vissza végigmész egy for ciklussal az a és b stringen, és karakterenként a reprezentált számértéket összeadod maradékot kiszámolod, kiszámolod a számjegy értékét átalakítod karakterré hozzáfűzöd az összeget tároló string végéhez, kiszámolod az új maradékot.

Ha a for ciklus lefutása után nem 0 a maradék akkor ezt az osszeget tárolt string elejéhez fűzöd.

2011. okt. 11. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 _Jessy_ ***** válasza:
szerintem félreérteted, nem két számot kell összeadni, hanem egy szám jegyeit. így csak egy mezei ciklus kell a megoldáshoz, de abba most nem vágnék bele, mert 10+ éve nem láttam pascalt :)
2011. okt. 12. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

10:56

Ja tényleg. Akkor meg pofon egyszerű.

2011. okt. 12. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

igen a szémjegyeit kell

pl.: 5435-->17

ezt 4 számjegyre így sikerült meg csinálnom csak

akkor mondta rá a tanár hogy azért nem jó mert 6-7re is kell működnie

/és azért string mert az integer-rel hamar túlcsurdulna/

2011. okt. 12. 17:46
 8/8 A kérdező kommentje:
de köszi az eddig válaszokat
2011. okt. 12. 17:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!