Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Geany és Free Pascal hiba! Mi...

Geany és Free Pascal hiba! Mi lehet az oka? Mit kell beállítani, hogy le tudja futtatni?

Figyelt kérdés

Most töltöttem le őket, de mikor megírom a programot elmentem őket (valami.pas) néven és nem futtatja le. Valami könyvtárhibát ír ki mindig.


Pontosan ezt írja: A rendszer nem ismeri fel belső vagy külső parancsként, futtatható programként vagy kötegfájlként.


2011. okt. 20. 14:02
 1/6 sas15 ***** válasza:
nem a .pas-t kell futtatni hanem az exe-t amit belőle generáltál...-.-"
2011. okt. 20. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen, de olyat filet nekem nem tesz mellé. És magában a programon belül sem tudom lefuttatni ha elkészült!! Mit tegyek?
2011. okt. 20. 14:33
 3/6 A kérdező kommentje:
Valaki tippet!
2011. okt. 20. 15:40
 4/6 tabaki ***** válasza:

A Free Pascalt telepítetted is rendesen? Ilyesmit a rendszer akkor szokott kiírni, ha valami olyat akarsz futtatni, ami nincs regisztrálva és az aktuális mappában se.

És mit csinál a Free Pascal, ha a saját IDE-jét használod?

Ha már ott vagy benne, illenék legalább neki tudnia, hol a fordítója.

2011. okt. 20. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 tabaki ***** válasza:
Ja, és azt nem írja ki, hogy mi volt maga a parancs, amelyet nem ismert fel?
2011. okt. 20. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 sas15 ***** válasza:
persze hogy nem tesz mellé....le kell fordítani-.-"
2011. okt. 21. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!