Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Ha megtanulok pythonban...

Ha megtanulok pythonban programozni, akkor mennyivel lesz könnyebb elsajátítani a c++t, mint ha egyből c++al kezdenénk?

Figyelt kérdés
Mennyi hasonlóság van a két nyelv között?Vagy érdemes egyből c++t tanulni?
2012. jan. 4. 23:54
 1/5 anonim ***** válasza:

A gondolkodásmódra megtaníthat, de engem pl. képes összezavarni a nyelvek közti váltás. Igazából ha C++ kell, kezdd abban, miért gondolkoztál el a Pythonon? Jó kis nyelv, nem arról van szó, de nem ugyanarra az "alapra" építenek.

Szerintem ha a cél a C++, akkor ne szórakozz a Pythonnal. De ez csak az én véleményem.

2012. jan. 5. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Más szintaxis és a python lazább -> ha már, akkor inkább a C++-t tanuld meg, utána könnyedebb lesz a python.
2012. jan. 5. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 2xSü ***** válasza:

Előny: Egy egyszerűbb nyelv elsajátításával könnyebben tudsz koncentrálni magára a programfutás folyamatára, algoritmusára, így könnyebben elsajátítod a programozás alapjait (ciklusok, alapvető algoritmusok, egy-egy kisebb probléma megoldásának menete). De célszerűbb lenne olyan nyelvet választani ehhez, aminek a szintaktikája közelebb áll a C++ -hez, ha arra akarsz áttérni. Meg olyan nyelvvel érdemes kezdeni, ami könnyű, de elterjedt és a későbbiekben is hasznát veszed. Pl.: PHP, Javascript


Hátrány: Minden nyelvnek más a szintaktikája. Idő kell, míg az ember átáll az egyik nyelvről a másikra, és addig nagyon zavaró tud lenni a dolog. Pl. régebben egyszerre fejlesztettem Flash-ben és Delphiben. Hülyét kaptam attól, hogy az értékadást az egyikben = a másikban := , az egyenlőségi operátorok az egyikben == és != , a másikban = és <> . Ezek bizony nagyon kényelmetlenné tudják tenni a programozást. Pythonban pl. nem kell az utasításokat lezárni ; jellel. Ha C++ nyelvre térsz át, akkor idő kell, míg megszokod, hogy ott viszont kötelező a használata.

2012. jan. 5. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én egyszerre használok/tanulok magamtól Python-t, C++-t és ActionScript 3.0-t .Korábban egyetemen Visual Basic-el toltuk, szerintem halott nyelv, de egyszerű szintaktikájával könnyű megtanulni a programozói gondolkodásmódot.


Mégse ajánlom a VB-t, időpazarlás, még csak nem is objektum-orientált. Ennyi erővel akkor már Comenius Logo-t tanítsanak. Ha C++-zni akarsz, akkor ne vesztegesd az időd semmivel, vágj bele a C++-be. Utána a Python (ami Monty Python-ról kapta a nevét, nem pedig a kígyóról) és más hasonló felépítésű nyelveket csuklóból fogod nyomni.


Amúgy én egyszerre használom a Python-t és C++-t, de észben tudom tartani, hogy C++-ben kell pontosvessző, pitonban nem, C++-ben a "nem egyenlő" az !=, VB-ben pedig <>. Szerintem az "összekverés" emberfüggő.

2012. jan. 8. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha egy nyelvet megtanulsz utána könnyebb lesz a többi. A Python elég jó kezdőnyelv, és nem mellesleg egyre népszerűbb, szóval befektetésnek sem utolsó ha megtanulod, és utána bármelyik nyelvet könnyebben elsajátítod. Tapasztalat, hogy ha valaki egyből belecsap a közepébe és egy C++ kaliberű nyelvvel kezd hamarabb feladja.
2012. jan. 9. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!