Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Érdekel a programozás, de a...

Érdekel a programozás, de a matekban/logikában nem vagyok jó. Van esély?

Figyelt kérdés

Középiskolában programozást tanulok, most kezdtük el a Javat, előtte TurboPascallal dolgoztunk, az elején még ment-mendegélt, de most vagy a tanár mondta rohadtul érthetetlenül, vagy nemtudom de néhány feladathoz azt sem tudtam hogyan álljak hozzá,mintha így leblokkoltam volna(tudjátok, először elképzeljük hogyanis fogjuk csinálni,aztán kezdjük el) ez az "előltesztelős" meg "hátultesztelős" fogalom is eléggé zavaros nekem, és matekban nagyon nem vagyok jó, és elég sok feladathoz igényelt lenne :/ De ambíciózus vagyok ,és érdekel.


Egyetlen dolog amiben sikerélményem volt, az az EventScript, aminek egyedi nyelve van, ez egy Source-engine hez íródott nyelv, ami az alap engine kódjait használja fel ( [link]


A modellezés is nagyon érdekel, de sajnos a rajztudásom 0 :(


Érdemes nagyobb szinte vinni a tudásom? :(


2012. jan. 30. 00:16
 1/4 anonim ***** válasza:
hát nem semmi egyből a pascal után javazni. még jó hogy nem érted. nem ártott volna a vizális felülettel is összebarátkozni mondjuk delphin aztán valami kis c++ ahol az egész szemléletmódot átlátnád és aztán lassan javazgatni. személy szerint nem szeretem a javat de meglep hogy már ez így megy a középiskolákban. a matekról meg annyit hogy nem annyira kell az még ha meg oda kerülsz akkor meg majd tanulsz eleget matekot is aztán majd lesz az jobb, inkább a logika a fontosabb.
2012. jan. 30. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Pedig ezek az előltesztelős hátultesztelős dolgokhoz matek tudás sem szükséges, csak minimális értelem, persze most nem azt mondom, hogy te nem vagy a toppon agyilag, csak lehet éppen a tanár nem úgy magyaráz el alapvető fogalmakat ahogy kéne.

Későbbiekhez viszont kell a matek kőkeményen, már ha tényleg szeretnél ezzel foglalkozni.

2012. jan. 30. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
és játékprogramozás terén is kell ilyen "kőkemény" matek tudás? mert igazából engem a játékfejlesztés motivál :)
2012. jan. 30. 16:00
 4/4 anonim ***** válasza:
szerintem ahhoz még inkább kell, mivel ott már egy karaktert kell mozgatnod( nem feltétlen emberre gondolok) azt egyként kezelned stb.
2012. jan. 30. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!