Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » A Python programozási nyelv...

A Python programozási nyelv vagy script nyelv és mi a különbség a 2 között?

Figyelt kérdés

Szóval az érdekelne hogy a python micsoda,mert hallottam hogy ez "csak" egy script nyelv.Ha ez így van,akkor mivel tud kevesebbet mint egy programozási nyelv?

Alapvetően mi a különbség a script nyelvek és programozási nyelvek között?


Előre is köszönöm.


2012. márc. 30. 13:19
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Ez egy erdekes kerdes. Mind ketto. Dea miert megfogalmazasa tul hosszu lenne.
2012. márc. 30. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Attól mert valami scriptnyelv még programozási nyelvnek számít (értsd: a programozási nyelv egy bővebb halmaz amely tartalmazza a scriptnyelveket is). Általában azon programozási nyelveket nevezik scriptnyelveknek, amelyek interpretáltak, tehát a fordítási és a futási idő azonos (vagyis futás közben fordítódik le a kód). Ennek vannak előnyei és hátrányai is, ezekről olvashatsz eleget a neten.
2012. márc. 30. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 iostream ***** válasza:
90%

A scriptnyelv a programozási nyelv részhalmaza.


[link]


Vannak jó mondatok ezen az oldalon. A lényege, hogy a forráskód maga a program, tehát szöveges formában tárolódik, és aztán ez futtatódik le, interpretálva vagy JITtelve.

2012. márc. 30. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
26%

"A lényege, hogy a forráskód maga a program, tehát szöveges formában tárolódik, és aztán ez futtatódik le"


Hogy mimimi? Totálisan értelmetlen amit itt írsz. Minden forráskód szöveges formában van, kivéve amit gépi kódban írnak, de az meg gépi kód. És mi az, hogy ez futtatódik le? Nem ez "futtatódik le", az interpretálás folyamán az interpreter úgymond "fordít" futás közben, végső soron real-time készít gépi kódot.


"interpretálva vagy JITtelve"


JIT fordító adott sok nem script nyelvhez, sőt, gyakorlatilag a JIT nem interpretált alternatíva az interpretált nyelvekhez.

2012. márc. 30. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 iostream ***** válasza:
90%

Magyarul tanulj meg kérlek. Ostobaságokat beszélsz.


"Minden forráskód szöveges formában van"


Ezt senki nem cáfolta. Én azt írtam, hogy a forráskód maga a program, tehát a program nem valamiféle bináris formátumban van, hanem amit leírsz forráskódot az maga a program.


"És mi az, hogy ez futtatódik le? Nem ez "futtatódik le", az interpretálás folyamán az interpreter úgymond "fordít" futás közben, végső soron real-time készít gépi kódot."


A futtatódik a futtat ige passzív alakja. Azt jelzi, hogy VALAMI futtatja őt. Azért fogalmaztam így, mert nem csak interpreteres nyelvek vannak.


"JIT fordító adott sok nem script nyelvhez"


Megint nem mondott ellent ennek senki. Az, hogy késsel lehet almát szeletelni már kizárja, hogy sajtot is lehessen?


Röviden: az interpretálás nem az egyetlen módja egy script lefuttatásának.

2012. márc. 30. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
0%

Már bocsánat, de konkrétan semmit nem cáfoltál amit írtam, így hát ne mondd, hogy ostobaságokat írok.

Ez viszont:


"A lényege, hogy a forráskód maga a program, tehát szöveges formában tárolódik, és aztán ez futtatódik le, interpretálva vagy JITtelve."


továbbra is hülyeség. Mégpedig a "tehát" szó miatt. Az, hogy a forráskód maga a program (ez minden programra igaz, nem is értelek) nem következik se a tárolási módja (mi van a gépi kódú forrással csak példának okáért ugye), illetve ezt a JIT-et is át kellene olvasnod, mert nem véletlenül nem interpreternek hívják a JIT compilert. Compiler, a nevében is benne van.

2012. márc. 30. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 iostream ***** válasza:
93%

Az, hogy mit számítunk a programnak, mindig kontextus kérdése. Számomra a program az a dolog, amit futtatni lehet. Sokat nem tudok kezdeni egy C++ kóddal, ha nincs lefordítva. Bezzeg a scriptnyelv. Nem hülyeség, amit írtam, csak neked van a fejed a popódban, és mereven ragaszkodsz ahhoz, hogy márpedig a program az a forráskód, és pont. Tehát ha fordítok egy exe-t, az már nem is program lesz. Gratulálok.

Én meg kiemeltem, hogy a scriptnyelveknél a program a forráskód, és kész. Nincs egyéb lépés.


A JITes rész pedig öntökönlövés, nem tudom mit szerettél volna kihozni belőle. Én sem mondtam, hogy a JIT az interpreter, sőt, ezért van ott a vagy, mint alternatív módszer.

2012. márc. 30. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

"tehát a program nem valamiféle bináris formátumban van"


Azért legyünk pontosak. A legnépszerűbb Python implementáció, a CPython bizony fordít egy pyc kiterjesztésű bájtkód fájlt az indítás után (feltéve, ha még nincs ott), és azt futtatja, nem közvetlenül a forráskódot interpretálja. Tehát ha a pyc fájlok megvannak, onnantól kezdve nincs is szükség a forráskódra a futtatáshoz.

2012. márc. 31. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 iostream ***** válasza:
Igen, ezt hívjuk JITnek.
2012. ápr. 1. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Nem, nem ezt hívják JIT-nek.
2012. ápr. 1. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!