Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mérnök informatikusként...

Mérnök informatikusként milyen informatikus munkát lehet végezni, ahol nem kell programozni?

Figyelt kérdés
Ugyanis nem vagyok túl profi programozásból. Főleg nem olyan szinten, amit a cégek kérnek az álláshirdetéseikben.

2012. máj. 16. 17:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Akkor minek akarsz informatikus lenni?
2012. máj. 16. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Informatikus lehet hálózatis(pl. rendszergazda), vagy menedzselhet adatbázisokat is. De sok meló van még ami félig-meddig fedi az informatikát.
2012. máj. 16. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

A rendszergazdák is ezerrel programoznak shell/AWK/batch script-eket, hálózat-üzemeltetők routereket/egyéb hálózati eszközöket. Enélkül nem megy, ez van.

Persze lehet valaki számtech boltban hardver-buzeráló, de 1. annak nem sok köze van az informatikához 2. nem is kell hozzá mérnöki végzettség

2012. máj. 16. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Az informatikus olyan munkát végez, amilyet kap.

De ez mondjuk minden emberre igaz. :)


Programozni kéne jobban megtanulni, ha tényleg ezzel akarsz foglalkozni!

2012. máj. 16. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Neked való munkakör a projekt menedzser lesz! Azok nem programoznak, leveleket továbbítanak egyik embertől a másikhoz, és néha megkérdezik, hogy hogy áll a munka...
2012. máj. 17. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Ahhoz képest a kötelező tárgyak listáját nézve nem nagyon erőltetik a programozás oktatását, inkább a matekot és a villamosmérnöki tárgyakat részesítik előnyben.

Ennek akkor így mi értelme van?

2012. máj. 17. 18:46
 7/14 anonim ***** válasza:
Mert az ilyen szakok feltételezik, hogy készségszinten te már tudsz programozni amikor odamégy. Mint a történelem szak, ott sem fogják azt mondani, hogy akkor tegye fel a kezét aki tudja ki volt Hunyadi Mátyás.
2012. máj. 17. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
én tudom! én tudom!
2012. máj. 18. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

# 7/8


Szóval azért menjek el tanulni (és még esetleg fizessek is érte kemény pénzeket), hogy ne tanítsák azt, amivel utána majd el tudnék helyezkedni.

Ők csak ellenőrizni akarják, hogy tudsz-e?


Egyébként pl. síelni is azért megy el az ember megtanulni, mert már tud?

A sísulinak fizetsz, de ők csak azt nézik meg, hogy akkor tudsz-e síelni készségszinten?

2012. máj. 18. 20:17
 10/14 anonim ***** válasza:
Nem, kérlek a programozás szakokon a kemény matek meg a direkt erre való tárgyak miatt megtanulsz algoritmizálni, tudsz csoportban dolgozni, érdekes megoldásokat találsz, és szakosodsz, megtudod mi érdekel. A programozási nyelvet 1 év megtanulni, de ahhoz, hogy tényleg értelmesen és hasznosan tudj egy cégnél tevékenykedni nagyon-nagyon jól kell azt tudni, ami már 4-5 év.
2012. máj. 19. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!