Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Az OpenGL és a GLSL között...

Az OpenGL és a GLSL között van valami különbség?

Figyelt kérdés
Azt olvastam,hogy mindkettővel ugyanazt lehet árnyékot generálni vonalakat húzni kirajzolni a képernyőre valamit például háromszöget ugyanazt tudják akkor most melyiket tanuljam?
2012. máj. 27. 00:33
 1/6 anonim ***** válasza:
Az OpenGL maga a grafikus API. A GLSL ezen belül a shader leíró nyelv. Ezzel párhuzamosan van a Direct3D és a HLSL. Bármelyikről kidob egy csomó infót a wikipédia, ebben biztos vagyok.
2012. máj. 27. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Értem de akkor ha csinálnék egy 3d játékot akkor az OpenGL ebben mire fogom használni és mire a GLSL?
2012. máj. 27. 01:36
 3/6 A kérdező kommentje:
Írjatok már könyörgök.
2012. máj. 27. 16:59
 4/6 anonim ***** válasza:
2012. máj. 27. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Még mindig nem értem a kettő közti különbséget.

Mindkettőben ugyanazt meglehet csinálni?

2012. máj. 27. 18:31
 6/6 anonim ***** válasza:

(@17:34-es vagyok)


GLSL: egy grafikus kártyákat célzó programozási nyelv mely OpenGL API-val használható.


OpenGL:(Open Graphics Library) egy részletesen kidolgozott szabvány, melyet a Silicon Graphics nevű amerikai cég fejlesztett ki 1992-ben. Olyan API-t takar, amely segítségével egy egyszerű, szabványos felületen keresztül valósítható meg a grafikus kártya kezelése és a háromdimenziós grafika programozása.


API:Az alkalmazásprogramozási felület vagy alkalmazásprogramozási interfész (angolul application programming interface, röviden API) egy program vagy rendszerprogram azon eljárásainak (szolgáltatásainak) és azok használatának dokumentációja, amelyet más programok felhasználhatnak. Egy nyilvános API segítségével lehetséges egy programrendszer szolgáltatásait használni anélkül, hogy annak belső működését ismerni kellene.

Az API általában nem kötődik programozási nyelvhez: bármilyen programnyelvből lehetséges azok meghívása, amennyiben a megfelelő paramétereket a hívás biztosítja, és képes lekezelni az esetleges eredményt.


--------------------------------------------------

Felhasznált irodalom:

[link]

[link]

[link]

2012. máj. 27. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!