Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Lpt port vezérlése php vagy...

Lpt port vezérlése php vagy turbo pascal?

Figyelt kérdés

Azt szeretném megtudni, hogy lehetséges-e lpt port vezérlése php-val. Ha igen le tudjátok írni, hogy hogyan.


Bármilyen lpt vezérlése tudjátok írni törni pascallal.


2012. júl. 20. 19:33
 1/6 coopper ***** válasza:

Szia.


Turbó pascal (PHP-t passzolom) :


Port (bytes) illetve PortW (wordos) változók, pl olvasás :

writeln (Port[$378]); { Beolvas 1 b'jtot a $378-r=l ;s kiirja}

Irás : Port[$378]:=220; { A $378 porta kiirásra kerül 220 érték }


Turbo pascalban szerintem ennyi.


Egy kis olvasnivaló LPT port, bitkiosztások, stb,stb : [link]


Ahol még érdemes szétnézned :


Swag honlap : [link]


Amit innen le kellene tölteni :

Swag reader (a GYK nem emeli ki az FTP linket, igy marad a CTRL+C, CTRL+V) : ftp://thot.banki.hu/doksi/prog/swag/swag.zip

Illetve PRINTING.SWG (Ugyanaz a link nincs kiemelve, mert ftp-s): ftp://thot.banki.hu/doksi/prog/swag/printing.zip


Sok sikert.

Üdv.

2012. júl. 20. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

Lenne mégegy kérdésem. Legjobb tudomásom szerint lehet adatokat fogadni az áramkörből. Nem csak kimenetele, hanem bemenete van az lpt portnak. Ezt hogy lehet megoldani? És tudtok küldeni egy kapcsolási rajzot hozzá?

2012. júl. 21. 10:26
 3/6 coopper ***** válasza:

Szia.


Van egy csomó kapcsolási rajz a neten pl.: [link]


Ird be googlinak : LPT port kapcsolási rajz


Portról olvasás : Szerintem ez az eszköztő függ (általában ki kell adni neki egy vezérló bájtot és arra válaszként lehet beolvastatni az adatokat) :


Pascalban :


port[$378+2]:=255 ; { a 378-as port Control regiszterébe kiirod a vezérlőbájtot, eszközfüggő, hogy mit és hogy hova kell irni, Data, Status, vagy Control regiszter és az értéke is}

DataReg:=port[$378+0] ; { $378 = Adat regisztrer tartalma a DataReg változóba }

StatusReg:=port[$378+1] ; { $379 = Státusz regisztrer tartalma a StatusReg változóba}

ControlReg:=port[$378+2] ; {$37A = Control regisztrer tartalma a ControlReg változóba}


Aztán a három változóval már azt csinálsz amit szeretnél.


Sok sikert.

Üdv.

2012. júl. 21. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

És le tudnád írni, hogy hogyan kell a gombsort bekötni. Nem találtam használható kapcsolási rajzot, vagy csak nem tudtam hogy kössem be.

Amikor a földeléstől egy kapcsolón keresztül megy a bemenete a vezeték, az nem működik.

Egy másik megoldás ez: [link] , de ennek nem tudom, hogy honnan szedjek +5 V-ot.


Köszönöm a válaszokat.

2012. aug. 7. 18:59
 5/6 coopper ***** válasza:

Szia.


Nézz szét a hobbielektronika oldalon. Ott elég sok ilyen dologgal foglalkoznak.


pl. [link]


Van mintaprogram is, csak regisztrálni kell, és le lehet tölteni.


Sok sikert.

Üdv.

2012. aug. 7. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget tökéletesen működik.
2012. aug. 8. 18:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!