Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Érdemes megtanulni programozni?

Érdemes megtanulni programozni?

Figyelt kérdés
Gondolkodom a PHPn azt biztosan meg fogom tanulni a webszerkesztés miatt. A kérdésem annyiból állna csak, hogy melyik az a programozás amit érdemes megtanulni játékok készítésére. Most nem valami Call of Duty 6ra gondoltam, hanem valami Counter Strike vagy Mount And blade szóval ilyen nem is kicsi de nem is túl nagy játékok programozására. Tehát Játékprogramozást akarok tanulni a PHP mellett, de mi az amit érdemes? És mondjuk ha megtanulok valamit akkor azzal elhelyezkedhetek munkában?
2012. szept. 28. 20:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem így működik. Alapoktól kezdve több nyelvet meg kell tanulnod ahhoz.
2012. szept. 28. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
A több nyelven mit értesz? CRC C++ PHP Javascript? Könyvek vannak ezekhez? Esetleg tanfolyamok?
2012. szept. 28. 20:21
 3/11 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

ha csak programozod akkor más emberek is kelenek akik modeleznek stb...


amugy mount and blade sem egy egyszerüen megcsinálható játék meg még cs sem ...


ha meglévö motorral "irsz" akkor lényegében scriptelsz csak de mit is?:) mindent te fogsz megcsiálni? mert akkor nem csak programozó hanem egy egész fejlesztö csapat leszel:P

2012. szept. 28. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Egy counter strike nem kicsi munka neked? az nem semmi, szerintem azért azt jó pár hónapig készítette egy nagy brigád, nem 1 ember lecsücsült, és rajzolgatott, azt lekódolta
2012. szept. 28. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Engem csak a kódolás érdekel, semmi grafikai ábrázolás, abban már egy kicsit jártasabb vagyok ugyanis több játéknak is képes vagyok megváltoztatni az egész kinézetét, de a programozás érdekel most direkt.
2012. szept. 28. 22:50
 6/11 anonim ***** válasza:

Az első válasz elég korrekt volt, ez nem így működik.


Maga a programozói szemlélet és elmélet az amit tanulni kell, maga a nyelv egy másodlagos dolog, csak egy eszköz.

2012. szept. 29. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ahogy írták, a szemlélet az elsődleges(ami teljes mértékig hiányzik a kérdésed alapján, cod vs mount and blade, szerintem minden programozó azt fogja mondani, hogy a mount and blade ben több programozó munka van.) Cod6 ot amúgy se akarj csinálni, mert már van egy ideje.:)


A nyelv elvben mindegy, gyakorlatban meg minden értelmesebb helyen c++ megy. Gameplay programozónak jó lehet még valamilyen script nyelv, a többire szigorúan c++.

2012. szept. 29. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Értem köszi szépen!
2012. szept. 29. 09:46
 9/11 anonim ***** válasza:

"Counter Strike vagy Mount And blade szóval ilyen nem is kicsi de nem is túl nagy játék"


Counter Strike nem nagy? :D:D


Tudod mi a nem nagy, de nem is kicsi játék? Mondjuk egy Super Mario..

2012. szept. 29. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Játékra C++.

A webszerkesztéshez több nyelv kell, és nagyon sokan vannak webszerkesztők. A hobbi szint az más, de akkor is érdemes ismerned a HTML-t, a JavaScriptet, és még nem tudom, mit.

2012. szept. 29. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!