Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mit is csinál egy programozó?...

Mit is csinál egy programozó? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Helló! Egy 7. osztályos lány vagyok, aki elkezdett gondolkozni a jövőjén. Leginkább a programozás vonz, az tűnik testhezállónak.

A kérdés az, hogy tulajdonképpen mi is az, amire mindenképp szükségem van, és mi az, ami jól jön, az előnyömre válik a programozás bármely ágánál?


(a "programozik" választól kíméljetek!)



2012. okt. 15. 21:52
 1/9 anonim ***** válasza:
39%
Szia! Én 8. os vagyok! Imádom a programozást én is. Ami mindenképpen fog kelleni az a HTML, PHP, és a C#. Ahova szeretnék menni iskolába, azt mondták, 1 ember aki onnan elment, 200e FT ot keres. ÉN meg imádom a programozást. :) :D Ha bármilyen kérdésed van, kérlek privátban. <quit> :)
2012. okt. 15. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
70%
A lényeget kihagyom: A programozó különféle cégeknek ír programokat. Nos van Webprogramozó meg (Program)programozó. A Programozónak kell a C#, c+, c++, java, stb. A webprogramozónak a HTML, PHP.
2012. okt. 15. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Pedig a programot ír a helyes válasz.


Nyelveket lehet felsorolni, de egy programozó nem attól az, ami, hogy ismer x db nyelvet.

A programozási nyelv csak egy eszköz.


Ami mindenképp kell ehhez a szakmához az az angol nyelv elsősorban. Után a nem árt, ha tényleg komolyan érdeklődsz az informatika iránt. (Minden terület felé!)

2012. okt. 15. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Javaslom ha programozásról érdeklődsz, na nyolcadikosoktól kérj tapasztalatot:D


Fontos hogy mi akarsz lenni. Sok féle programozó van. Még akár egy egyetem karjának szakjának szakirányán belül is.

Van informatikai mérnök is, valamint van programtervező informatikus.


A sima mezei programozóra valóban igaz, hogy csak programozik. Erre elég egy puszta OKJ-s tanfolyam is. Ami nagyon fontos hozzá, amit előttem is írtak az angol nyelvtudás. Valamint fontos hogy legyen jó logikád, tudj rendszerben gondolkodni. Ez alapvetően a férfiaknak jobban megy, nem is csoda hogy kifejezetten inkább férfias szakma, de lányok is mennek programozónak, én is ismerek többet, bár meglehetősen keveset a fiúkhoz mérten:D

A programozás valahol tanítás, valahol modellezés is. Van egy feladat amit meg kell oldani. Feltétlen kell hozzá intuíció. Gyakorlatilag van egy feladat amit el kell végezni, ennek te ismered a lépéseit és ezt lefordítod és megtanítod/programozod a gépnek hogy ő ezt tegye.

Fontos a matematikai tudás (algoritmusok megértés pl.)


Valóban van sok fajta programozó, webprogramozó, alkalmazásfejlesztő mobilokra, de vannak célspecifikus program nyelvek, amik adott szakmát segítik.


Legegyszerűbben úgy értheted meg a programozást, ha nekiállsz megtanulni egy nyelvet, és megoldani problémákat, egyszóval megintcsak: programozni.


Egy biztos: Nem igaz az a tévhit hogy a programozó egész nap kódol. A kódolás nagyon kis részt tesz ki. Rengeteget kell tervezni, gondolkodni, temérdek idő megy el interneten különböző megoldások keresésére vagy a dokumentációk bújására, valamint még ott van a dokumentálás, hibakeresés, hibajavítás, tesztelés. Valamint még egy kinek hátrány kinek előny: a programozó hazaviszi a munkáját.

Aki elszánt és szereti csinálni az szeretni fogja mindezzel együtt. Nem kell lehetetlennek, vagy nehéznek hinni ezt a munkát, de biztos hogy szükséges energiabefektetés, tanulás és kitartás. Ha pedig szereted csinálni, csináld, és hajrá;)

2012. okt. 16. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Pj0tr ***** válasza:

Még egyszer nem fogom begépelni :)

Itt a link: http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programozas_..


Azon én is jót derültem, hogy - már bocsi nem személyeskedésből - egy 8.-as megmondja a tutit. Én is még "csak" 6-7 éve dolgozom programozóként (fontos, hogy dolgozom, mert az iskolai feladatok igen messze vannak a valós projektektől)

2012. okt. 16. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
25%

az első kommentelőnek. csak 200.000?

nagyon rossz munkahelyet talált :D

2012. okt. 19. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Szia


Én egy 8. osztályos fiú vagyok, és énis imádom a programozást! Már magamtól megtanultam Visual Basic, Visual C++, HTML, CSScript, PHP és java+ programnyelveket.

Amire mindenképpen szükséged lesz: angol nyelvtudás, erős logika, érdekeltség a szakmában, és persze szabadidő!


Én egy könyvvel kezdtem el tanulni a Visual Basic nyelvet, a könyv címe: Programozás a Visual Basic 6.0 szaknyelvén (kék könyv)

Aztán jött a Visual C++ alapfokon, majd a Visual C++középfokon, és a Visual C++ alapoktól minden ami kell!

A HTML, PHP, CSScript, és a Java++-t már magamtól tanultam meg, weboldalak és egyebek tanulmányozásával. Azt hiszem, helyem van a szakmában.


Hallottam már olyat, hogy ez nem női munka. Nincs olyan hogy női/férfi munka, ez nem olajmérnőki, itt szükség van mind a két félre. Mindegyikünknek más a gondolkozása, így mindig új születik.


Az én történetem nagyjából ennyi. Gratulálok, jól választottál szakmát, és ha szereted is, az tökéletes. Sok szerencsét a továbbiakhoz!

2012. okt. 25. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Pj0tr ***** válasza:
81%
Azért megnézném azt a nőt aki elmegy péniszmodellnek és sikeres is lesz... :D
2012. okt. 26. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek, sokat segítettetek. :)


Szerintem mindegy, hogy férfi vagy nő, nagynéném és nővérem is ilyesmi. :P


utolsó: :DDDDDDDDD

2012. okt. 27. 16:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!