Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Tudnátok nekem segíteni 1...

Tudnátok nekem segíteni 1 feladat elkészítésében? Sajnos hiába próbálkozom, nem sikerül- A feladat: Írjunk programot, mely kibarkochbázza, hogy milyen négyszögre gondoltam (négyzet, téglalap, rombusz, stb)

Figyelt kérdés
Visual Studio-ban kell, CSharp, és lekell írni 10 hibaüzenetet, amit kiírt a VS (gondolták hogy nem fog egyből menni, tele lesz hibaüzikkel, rafinált a tanár. Gondolkodtam, hogy a háromszög, biztos, a, b, c, mint az oldalai, valahogy így kell elkezdeni a logikát benne.
2012. nov. 5. 16:32
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha az a feladat hogy " kibarkochbázza, hogy milyen négyszögre gondoltam" akkor hogy jön ide a 3szög?
2012. nov. 5. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
csak h alakzatok voltak felsorolva, kiegészítésben a háromszöget írtam véletlen
2012. nov. 6. 09:13
 3/3 anonim ***** válasza:

A különböző fajta négyszögek különböző halmazoknak felelnek meg melyek között van közös metszet. Pl négy egyenlő oldala van, minden szöge derékszög, oldalai parhuzamosak.

Ötlet: ezeket az alakzatokat berakod egy-egy halmazba (System.Collections.Generic.HashSet<T>) persze mint stringeket. Egy egy-egy tulajdonság/kérdés reprezentál egy-egy halmazt. A kérdésre adandó igen példányok halmaza azok az alakzatok melyeket felsoroltunk az adott halmazhoz, pl minden oldala egyenlő : az összes olyan négyszöget felsorolod melyre ez igaz. Hashtable-val probálnám.

Ezen felül még az össszes alakzatot berakod egy halmazba vagy listába.

A Hashtable-t bejárva feltesz egy kérdést ha igen a válasz akkor az összes alakzat listájából/halmazából törli azokat az elemeket melynek eleme a kérdés igen példényai, azaz eleme a tulajdonság halmaznak, különben meg akkor törli ha nem eleme.

2012. nov. 6. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!