Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Van e többszörös öröklődés...

Van e többszörös öröklődés JAVA-ban?

Figyelt kérdés

Ezt googliztam:


Interfész öröklődés van, de implementáció öröklődés nincs.


Mit jelent ez pontosan?

Csináltam egy hierarhiát amiben A ból leszármaztattam B-t, abból C-t, és abból D-t.

Csináltam egy (int a) adattagok A-nak, és egy interface-t amiben volt egy (int b).


Az összes osztály példányaiban elértem ezeket a változókat a konkrét, beállított értékkel.


Tehát akkor valaki tegye nekem ezt rendbe, mit nevezünk implementációnak és mit interfésznek, mi az hogy öröklődés és akkor mi az amit én csináltam. Köszönöm.



2012. dec. 15. 22:10
 1/2 iostream ***** válasza:
69%

Többszörös öröklődés: amikor az osztály több osztályból öröklődik, tehát a közvetlen szülőinek a száma > 1.

Az interfész meg olyan osztály, aminek nincsenek kifejtett metódusai vagy (nemstatikuskonstans) adattagjai. Tehát bajosan tudtál bele egy int b-t rakni. Külön kulcsszó is van rá, az, hogy interface.


De mindezt könnyedén ki is guglizhattad volna.

2012. dec. 15. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Nincs.

Pontosan a többszörös öröklődés okozta problémák kiküszöbölésére vezették be a JAVA-ban(és más, modern nyelvekben is) az interface-t a többszörös öröklődés helyett.

A szabály: egy osztálynak csak egyetlen őse lehet, de bármennyi interface-t megvalósithat.


Az interface-ek nem tartalmazhatnak adattagokat, csak publikus függvényeik lehetnek, és függvényekből is csak szignatúrák, tehát nem tartalmazhatnak implementációkat.

2012. dec. 16. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!