Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » C++ ban tömb bekérése függvénn...

C++ ban tömb bekérése függvénnyel, hogy kell csinálni?

Figyelt kérdés
már rég használtam és nem ugrik be

2012. dec. 23. 12:32
 1/6 anonim ***** válasza:

Kell a függvénynek egy cím szerint átadott tömbparaméter. pl. void f(int& tomb[10])

Aztán for ciklust alkalmazol ami annyiszor fut le ahány eleme van a tömbnek. pl. for(int i=0;i<10;++i)

A ciklusmagban kiírod hogy hanyadik elemet kéred éppen, aztán a paraméterben megadott tömbnek annyiadik indexére olvasol. De vigyázz, mert a c++ nullától indexeli a tömböket, nem 1-től! Pl. a tomb[0] jelenti a tömb első elemét.

Tehát:


void f(int& tomb[10])

{

for(int i=0;i<10;++i)

{

std::cout<<"Az"<<i+1<<". elem: ";

std::cin>>tomb[i];

}


}


Én így csinálnám, ha valakinek van jobb ötlete javítson ki, nem vagyok még túlságosan tapasztalt C++ terén.

2012. dec. 23. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
#1 vagyok. Bocsi még azt hozzá szeretném tenni, hogy ha ezt használni szeretnéd akkor a main-ben kell létrehoznod egy megfelelő tömböt, és azt kell majd paraméterként átadnod a függvényednek.
2012. dec. 23. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 iostream ***** válasza:
0%
Sehogy, vektort haszálunk.
2012. dec. 23. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
és a paraméter átadása hogy van?
2012. dec. 28. 11:06
 5/6 anonim válasza:

Létrehozol egy megfelelő típusú globális tömböt és beteszed híváskor a függvény neve után a zárójelek közé. A hívás után már a függvény által beolvasott tömbbel dolgozhatsz.

Tehát:


int main(int argc,char* argv[])

{

int array[10]; //A tömb amit paraméterként fogsz átadni

f(array); //Ezzel olvasod be a tömböt

//Innentől szabadon használhatod az array tömböt.

}

2013. jan. 2. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 iostream ***** válasza:
Dehiszen ez nem is globális.
2013. jan. 2. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!