Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Ajánlanátok olyan C/C++...

Ajánlanátok olyan C/C++ fordítót (akár többet is) amelyek a lehető legjobban megfelelnek a C/C++ szabványnak?

Figyelt kérdés
GCC elég jól betartja a szabványok előírásait? És itt most C és C++ közti "különbségekre" gondolok.
2013. márc. 9. 21:10
 1/6 anonim ***** válasza:

Igen, a gcc elég jó, ezért is lett kvázi szabvány.

Van neki millió kapcsolója, amivel lehet állítani, mennyire legyen szigorú fordításnál. Legmagasabb fokozaton minden kis dolognál hibát dob, ami nem felel meg a szabványos definiciónak - és persze működik c és c++ móbn is.

2013. márc. 9. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Ahha értem, nagyon köszönöm. A következő kérdés hogy amikor ezt a millió kapcsolót megjelenítem hogy tudom megnézni mert túlfut a konzol ablakból de felteszem egy másik kérdésben.


Köszönöm, üdv

2013. márc. 9. 22:14
 3/6 anonim ***** válasza:
25%

Már megbocsáss, de mit értesz "szabvány" alatt?


A C nyelvet arra találták ki, hogy a különböző processzor architektúrák assembly utasítás készletein sztenderdizált kifejezésekkel is ki lehessen fejezni algoritmusokat.


Na most ha én saját (DSP) processzort csinálok FPGA-ban, akkor annak saját assembly utasítás készlete lesz, amire nekem kell külön C fordítót írnom, a saját architektúrámra.


Ezért nem mindegy, milyen processzorral dolgozunk.

2013. márc. 9. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

ANSI C/C++ szabványok (C90, C99, C++98, C++11, stb ...)


Igen tudom hogy az implementáció fontos elsősorban, de én fordítóra kértem ajánlást.


Köszönöm a válaszokat, üdv

2013. márc. 9. 22:24
 5/6 anonim válasza:
GCC teljesen jó, a legutolsó verzió, ha jól tudom, teljesen implementálja a C++11-et is. A Microsoftosról nem tudom, hogy mennyire, elvileg a 2012-es VS alá rakott fordító már igen, a 2010-es még nem minden featuret támogat.
2013. márc. 10. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Windows-t használok így sajnos meg vagyok lőve :S MinGW nem túl naprakész, a legutolsó kiadása csak béta verzió (20120426). Az az előtti kiadás (20120421) telepítőjéből hiányoznak fájlok így csak 20111118 verzió marad, ami pedig GCC 4.6.1, ami még csak a C++0x-et támogatja. Köszönöm a te válaszod is, Üdv
2013. márc. 10. 21:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!