Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » . NET programozó?

. NET programozó?

Figyelt kérdés
Egy .net programozónak mit kell tudnia pontosan? C#, WPF, ASP.net, Silverliight, MVC, Azure, SQL ? Esetleg még mást vagy van ami ezek közül nem fontos?
2013. márc. 18. 16:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
.NET-et kell ismernie, valamint azt, amit még kérnek. Van ahol elég a C#, van ahol más is kell, vagy épp VB-t kérnek.
2013. márc. 18. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Szokás szerint kérnek referenciát, vagy konkrét feladatmegoldást időre az interjún.
2013. márc. 18. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

de az se árt ha tudja melyik gombbal kell bekapcsolni a pc-t. :)

Amúgy a .NET mellé ha hálást keresel leggyakrabban SQL-t, C-t vagy VB-t szoktak kérni, meg egy angol középfokút, de min egy szakirányú érettségi sem árt.

2013. márc. 18. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Szakirányú érettségi? Az milyen?:DD


Amúgy azért kérdezem, mert nézem gyakorlati helyek listáját és a dotnetes-ek tűnnek a legjobbnak eddig. És ha beakarok oda kerülni gyakorlatra, akkor azért nagyjából kéne is értenem hozzá. Amit eddig tudok, C++,C# és mellé Windows Forms. És amit most kezdek: WPF; SQL; talán ASP.net is. Szóval mindenképp fontos lenne, hogy tudjam milyen nyelveket, technológiákat kéne addig értelmes szintre összeszednem

2013. márc. 18. 17:39
 5/11 anonim ***** válasza:
ASP.NET webprogramozóknak fontos leginkább, Silverlight szinte senkinek (halott technológia), az MVC alatt nem tudom mire gondolsz, az gyakorlatilag egy pattern rövidítése (vagy én nem ismerem, akkor elnézést), az SQL pedig szinte minden programozónak jól jön. WPF igény szerint.
2013. márc. 18. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Tehát akkor egy c#, sql, wpf akár elég is lehet? köszönöm az eddigi válaszokat!
2013. márc. 18. 19:07
 7/11 anonim ***** válasza:
az SQL nem abból áll, hogy bemagolod a kapcsolókat, hanem komplet adatbázisokat kell tervezni! el is képzellek, hogy interjún kapsz egy adatbázistervező feladatot, vagy "Hogyan módosítaná a meglévő adattáblákat..." feladattal
2013. márc. 18. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Én is tudom, hogy nem ebből áll az SQL. 1 félévig csak adatbázist tervezünk, mielőtt elkezdenénk valóban programozni őket.
2013. márc. 18. 20:49
 9/11 anonim ***** válasza:
SQL mindenképp fontos szinte bármelyik programozónak, és ha már ott vagy, akkor a LINQ-ba is belenézhetsz, ami nagyon is jól jön adatkezelésnél, mindenképpen megéri az energiát szerintem. A másik a WPF, szerintem az is jó ötlet, igazából attól függ mit szeretnél, szerintem a .Net 4.0-ig már magában elég nagy kihívás.
2013. márc. 18. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Értem. És egy gyakornoktól kb milyen mélységet, feladatokat várnak el ?
2013. márc. 18. 21:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!