Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mennyi a fizetés a programozók...

Mennyi a fizetés a programozóknak?

Figyelt kérdés

Úgy értem hogy ha 9-12 ben matek infóra mennék és utána programozói egyetemre akkor mennyi lenne a minimálbárem?

(Nagyon érdekelne pl a UBISOFT nál.

És nehéz?

Vagy van matek nélküli ahol csak az infón van a lényeg?



2013. márc. 24. 19:22
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
ubisoft-hoz akarsz bekerülni? :D Erre tényleg látsz valamilyen esélyt? Mert ha igen akkor 1m/hó. Egy átlagos helyen meg 150-200k tól.
2013. márc. 24. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
89%
Az, hogy mennyi a fizetésed nem mindegy h Magyarországon akarsz majd dolgozni vagy például Angliában ahol a töbszörösét kapod a Magyarországi fizetésnek, olyan nincs h matek nélküli az informatikának fele matematika Magyarországon ha szerencséd van kereshetel 500 e forintot ezt keresztapámtol tudom ő a Mol szervereit kezeli Budapesten és ő ennyit kap bruttón .
2013. márc. 24. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
87%

Én programtervező informatikán vagyok az egyetemen. És nehéz. Nagyon kevés ember van aki időben el tudja végezni.

A matek nagyon kell, jobban mint gondolnád.


Rögtön "nem biztos", hogy le fog szerződtetni az UBISOFT:D

Sőt. Az ilyen nagyobb cégeknél azért elvárt a több éves tapasztalat, szóval azért az egyetem után pár évet dolgozni is kell, hogy egy nagymenő céghez bekerülj.

2013. márc. 24. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
72%

Fiam nagyon sokat kell ahhoz tanulni...

Ahogy én látom, a frissen kikerülők többségében McDönciben a sült krumpli olajsütőjének hőfokszabályzójának programozása is túl komplikált feladat.

2013. márc. 24. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 iostream ***** válasza:
75%

Magyarországon 200-tól a csillagos égig van a fizetés (vidéken kevesebb persze, és a felsőbb kategóriák ritkábbak), külföldön (nyugat vagy észak irányában) sokkal több (de persze a megélhetés is drágább).

Az ubisofthoz meg még gyúrjál, de könnyen lehet, hogy mire te elvégzed és tapasztalatot szerzel, már nem is lesz.

2013. márc. 24. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Azért mondtam a UBISOFTOT mert elég kocka vagyok és a UBISOFT a kedvenc cégem.

És másrészt elég sok kritikát láttam ahhoz hogy KB. tudjam milyen kell legyen egy jó játék.

Én jelenleg erdélyben élek de szeretnék budapestre menni (az még elérheő).

De szive, szerint az Amerikai Egyesült Államokba mennék mert ott sokan a partnership ből is megélnek de anglia is jó ötlet.

2013. márc. 24. 19:55
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

"És másrészt elég sok kritikát láttam ahhoz hogy KB. tudjam milyen kell legyen egy jó játék."


De ugye azt tudod, hogy főleg ilyen nagy cégeknél nem a programozók találják ki a játék történetét és felépítését? Ők csak megvalósítják (egy részét, mert a grafikai anyagot sem ők csinálják).

2013. márc. 24. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 gyorki92 ***** válasza:
89%

Magyar viszonylatban nem nagyon vagyok képben, 200któl felfelé fizetik őket amennyire tudom.

Külföldön (leginkább Finnországról tudok mondani, de láttam Ausztriai álláshirdetéseket is) friss diplomával, 0 munkatapasztalattal lehet 1800 euró körül kezdődik.

Ubisofton ne is gondolkodj szerintem. Ahogy irták, ki tudja hol lesz az amire te végzel. És ezek a nagy fejlesztők egyre inkább elülnek a babérokon, nem élnek fel a régebben megszerzett hirnevüknek. Plusz kihasználják az egyszeri alkalmazottakat alaposan.


Amúgy az informatika annyira nehéz, amennyire nincs affinitása az embernek hozzá (bár ez sok mindennel igy van). Matek viszont mindenhol kell hozzá.

2013. márc. 24. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Kösz és az egy dolog hogy a programozó megvalósítja a mások elképzelését de attól nem ártana ha az ötleteimet meg tudnám osztani.
2013. márc. 24. 20:48
 10/20 anonim ***** válasza:
77%

Az oké, csak a legtöbb helyen magasról tesznek az ötletedre.

Megkapod, hogy mi a feladat és oldd meg.


Maték nélkül esélytelen a dolog, illetve az egyetem elvégzése garantáltan esélytelen.

Márpedig azért egy egyetemi végzettség nem árt.


Illetve ez a kérdés, hogy mennyi a fizetés már egy rossz előjel.

Programozónak az emberek nem a pénz miatt szoktak menni, illetve aki emiatt megy csak, abból nem nagyon szokott igazán jó programozó válni.

Hogy miért nem? Mert nincs meg a megfelelő szorgalma és érdeklődése, hogy maga menjen utána a dolgoknak és nem fejleszti önmagát.


Az meg, hogy valaki kocka teljesen lényegtelen, sőt sok esetben hátrány.

Egy programozó is sokat van a gép előtt, ez igaz, de ebből az időből a játék nagy kevés jó esetben.

2013. márc. 24. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!