Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Ezt a dolgot, hogyan lehet...

Ezt a dolgot, hogyan lehet megcsinálni CSS nélkül. "inline módban" vagy hogy (képek lent)?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


1. [link]


2. [link]


3. [link]


Ezeket hogyan lehetne kivitelezni CSS használat nélkül?


Tehát pl az első kép alapján..Lenne egy külső div,azon belül pedig még 1 div,ami a bal margótól kicsit messzebb helyezkedne el,és egy adott px széles lenne.


Remélem érthető,hogy mit szeretnék.(azért is csináltam illusztrációkat)


Szóval nem lehetne megoldani..ilyen "inline" vagy milyen megoldásban?


Válaszokat köszi szépen:)


2013. márc. 29. 10:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Táblázatokkal meg tudod csinálni, de nem egy szép megoldás.

Szerintem keressél sablonokat, és azzal megildhatod.

WYSIWYG.Web.Builder.v8.5.2.Portable

Ezzel is próbálkozhatsz, itt mindent a helyére tudsz pakolni, és úgy megcsinálni az oldalakat

2013. márc. 29. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
köszi a tanácsot,ment a zöld:)
2013. márc. 29. 11:53
 3/12 anonim ***** válasza:

Miért nem szeretnél/lehet hozzá CSS-t használni? A ma használt szabványokban csak azzal lehet befolyásolni az oldal elrendezést.


Ha inline CSS-t (style attribútumon belül) használhatsz, akkor én margót és floatot használnék hozzá. Egyébként ehhez nem is feltétlenül szükséges egymásba ágyazni a két div-et.


Az egyik példádra pl itt a szerintem jó megoldás. :) A CSS fájlos részt azt csak a demonstráció miatt tettem oda, hogy csak a lényeg legyen a style attribútumokban.

2013. ápr. 1. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Azért mert ez nekem egy árusító oldalra kellett.Egy adott oldalra ellett beszúrnom,mint egy..."sablon" az oldal ahova beszúrtam,nem tud css-t megjeleíteni..én ezt csak beillesztettem egy "dobozba" majd végezetül az oldal megjelenítette a HTML részt.

Mind1...úgysem értitek szerintem hogy mit akartam..:)

2013. ápr. 1. 00:27
 5/12 anonim ***** válasza:

De én értem, amit te akarsz. :) Bocsi, csak pont a link maradt ki :) Direkt megcsináltam neked tegnap.


[link]


A többi példát is meg lehet oldani természetesen. :) Ha van kérdésed tedd fel nyugodtan. :)

2013. ápr. 1. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Hát akkor köszönöm,hogy ezt még így külön megcsináltad nekem:d

Viiszont nem tudom,de nem hiszem h. ezt én fel tudnám használni ott,ahol nekem erre szükségem lenne..

Jaj nem tudom,hogy hogy mondjam..

Pl vatera..van egy olyan része az oldalnak,ahova a HTML kódot lehet beilleszteni. És van egy olyan része az oldanak ami ezt a kódot pedig megjeleníti.Ha oda is van írva,hogy HTML kód...akk gondolom megoldhatatlan,hogy én oda CSS-t illesszek be ,és azt jelenítse meg "jól" az oldal...:)

2013. ápr. 1. 11:23
 7/12 anonim ***** válasza:

Fel tudod, amennyiben nem szűri ki a rendszer a style attribútumot. Mint mondtam a CSS fájlba tett részt csak demonstrációs céllal tettem oda, pl háttérszín állításához. Ha a style tag engedve van, akkor az elrendezés működni fog. Persze figyelembe kell venni a szülő elemek struktúráját. Próbálkozz, ha nem úgy néz ki, ahogy kellene, akkor valószínűleg változtatni kell a struktúrán.


Amúgy azt, hogy egyáltalán van-e hatása a style-nak, azt úgy is kipróbálhatod pl, hogy átszínezed pirosra egy span hátterét vagy akármi

2013. ápr. 1. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Div e-n belül engedi a style tag-et.
2013. ápr. 1. 12:33
 9/12 anonim ***** válasza:

Akkor működik, amit írtam. Elvileg.


Mennyire értesz a CSS-hez? A W3School-on elég jó leírás van hozzá. :)

2013. ápr. 1. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Hát még semennyire..xd

Igen,már nézegettem,de akkor majd tüzeesebben elkezdtem átnézni:)

2013. ápr. 1. 13:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!