Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » A fortran programozási nyelven...

A fortran programozási nyelven programozni tudókat mennyire keresik a munkaerőpiacon? Mennyire éri meg megtanulni ezt a programozási nyelvet tudományos programok íráshoz?

Figyelt kérdés

Főleg az érdekelne, hogy tudományos és mérnöki számításokhoz mennyire használható ez a programozási nyelv? Ha valaki akármilyen mérnöki szakmát akar tanulni, akkor annak megéri ismernie ezt a programozási nyelvet?

Programozni tanultam már pascal és C# nyelveken. Most a nyáron lenne időm kibővíteni a tudásomat. Természetesen nem esnék rögtön neki a fortrannak, hanem egyenlőre normálisan megtanulnék programozni C#-ban és pascalban.

Mellesleg fortranhoz honnan tudnék letölteni egyrészt fejlesztői környezetet Windows 7, Windows XP és Linux operációs rendszerekhez? Másrészt valaki ismer egy jó magyar nyelvű könyvet a fortranhoz (papír alapút vagy elektronikusat PDF-formátumban)? Interneten mennyi magyar nyelvű tutorial és oktatóanyag létezik fortranhoz?



2013. jún. 15. 18:20
 1/9 anonim ***** válasza:
51%
Miért nem valami népszerűbb nyelvet próbálsz meg? (mondjuk Java). Pascal-al sokra nem mész, egy alapnak jó és kb. ennyi.
2013. jún. 15. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Hamár tudományoskodni akarsz, akkor inkább az R-rel foglalkozz szerintem. Noha a Fortran-ról semmi, de semmi infóm nincs, hogy hol/mennyire használják.
2013. jún. 15. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A Fortran mérnöki és tudományos pályához való. Különösebben nem keresik, de elvárják, ha ilyen pályára mész.

A legtöbb leírás magyar nyelven a 77-hez érhető el, bár terjed a 95 is.

[link]

[link]

Sajnos a 95 képességeihez csak angol jegyzetet tudok ajánlani:

[link]

ebből tanultam.

Fordító: gfortran és gcc ismeri a 95-öst. Fejlesztőkörnyezetet külön nem kerestem, de a Notepad++ és Linuxon a legtöbb szövegszerkesztő ismeri.

Használata hanyatlik, tanulj mellé Matlabot vagy bármi mást.

2013. jún. 15. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Pascalt csak azért tanultam, mert ezt oktatták a középsulimban. nem az én hibám, hogy ezt várták el. Kb én is úgy vagyok a pascallal, hogy semmire sem jó és csak azért tanultam, hogy ne buktassanak meg. Én inkább C# és C++ párti vagyok.


Tudományoskodni akarok? A matematika, kémia, földrajz, fizika stb... például nem tudomány? Körülbelül ezekre a témakörökre értettem a tudományt. Ha meg nincs a fortranról információd, akkor minek válaszolsz egyáltalán?


21:15!

Köszönöm a választ. :-) Mivel a szakmám egy félig-meddig mérnöki beállítottságú szakma, ezért kérdeztem, hogy megéri-e megtanulni.

2013. jún. 15. 22:17
 5/9 anonim ***** válasza:

"Tudományoskodni akarok? A matematika, kémia, földrajz, fizika stb... például nem tudomány? Körülbelül ezekre a témakörökre értettem a tudományt. Ha meg nincs a fortranról információd, akkor minek válaszolsz egyáltalán?"


Félreértesz, én nem gúnyolódni akartam, csak gondoltam megemlítek egy másik nyelvet, amit a tudományok terén mozgó emberek biztosan használnak (láttam). Sajnálom, ha rossz szót használtam.

2013. jún. 15. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Semmi baj, éjszaka van, kicsit be vagyok még állva. :D
2013. jún. 15. 23:33
 7/9 anonim ***** válasza:
60%
Ha csak ezt a két nyelvet ismered, nem ajánlom a fortran-t. A C# jó nyelv, de a Pascal-al nem érsz semmit. Inkább tanulj Java vagy Python nyelveket. Ha pedig inkább a teljesítménykritikus nyelvek érdekelnek (tudományos területen ez sokszor fontos lehet) akkor C/C++ tanulását javaslom, amik egyébként alap nyelveknek számítanak.
2013. jún. 20. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
A C++ megtanulását is tervezem a C# mellé, de a fortran érdeklen most a legjobban 1-2 dolog miatt. Mint fentebb már írtam pascalt csak kényszerből tanultam, mert különben meghúztak volna programozásból és az egyest nem vállaltam volna be.
2013. jún. 20. 17:54
 9/9 anonim ***** válasza:
Örülök, hogy ha mégis inkább matematikusnak alkalmaznának, akkor is tudnám hasznosítani a Javát vagy a C++-t. Kérdező, tanuld a Fortrant, és ha kényszer volt a Pascal, akkor tanulj helyette Javát vagy C++-t.
2013. jún. 21. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!