Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Python hibára megoldás?

Python hibára megoldás?

Figyelt kérdés

A python IDLE szerkesztőjét használom. Eddig minden rendben volt, de most valamiért(lehet, hogy elállítottam valamit;megnyomtam egy billentyűkombinációt) mikor lefuttatom a programot kapok két hibaüzenetet.


1.: Socket Error: Nem hozható létre kapcsolat, mert a célszámítógép már visszautasította a kapcsolatot.


(A második üzenetet akkor kapom, amikor megnyílik az interpreter.)

2.:IDLE's subprocess didn't make connection. Either IDE can't start a subprocess or personal firewall software is blocking the connecntion.


Próbáltam, hogy letörlöm a programot és újra rakom. Kikapcsoltam a vírusirtót, Windows tűzfalat, de egyik sem működött.


Python 2.7.7

Nod 32

Win 7, 64 bit



2013. jún. 24. 15:56
 1/2 anonim ***** válasza:
Nekem a régi számítógépemen volt rendszeresen ez a socket error, aminek a memóriahiánytól kezdve minden problémája volt. Sose tudtam másképp megoldani, mint a Windows újraindításával. Amit helyette ajánlok, az a Notepad++ használata a fejlesztésre, mellette egy command ablak, ahol futtatsz, és az alt tab. Ez bevált és működik, és a Notepad++ még hasznosabb is. Egyedül a : utáni behúzást nem csinálja meg magától, viszont ha annyit mondok, hogy számozza a sorokat, és ettől könnyebb hibát keresni, már veri az IDLE-t, nem is beszélve a rugalmas konfigurálásról, meg hogy egy szövegszerkesztőt használhatsz az összes programnyelvedhez.
2013. jún. 25. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszi! :D

Mert a zöld ujjacska.

2013. jún. 26. 03:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!