Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » 14 évesen nem késő elkezdeni...

14 évesen nem késő elkezdeni a programozást?

Figyelt kérdés
Eggyenlőre még nem nagyon értek hozzá. Milyen nyelvell volna érdemes kezdeni? Meg e tudnám tanulni ha privát órákat vennék? Mennyire bonyolult? Mennyi idő alat lehetne megtanulni egy nyelvett tökéletesen, ha nagyon jó eszem van az infón belül a hardware hez. Tudna e valaki valami egyszerű parancs írni példának?

2013. júl. 7. 23:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
36%

Mit takar az, hogy jó eszed van a hardverhez?

Amúgy gépközeli nyelvet pl assembly.

Tökéletesen soha, mindig fejlődik, mindig vannak új megvalósítási módszerek, mindig változik az ember szemlélete, ami ma tökéletesnek tűnik, holnap sokkal jobb is lehet...

2013. júl. 7. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

előző: Azért ilyen hülyeséget ne mondj, hogy Assemblyvel kezdje. Még az egyetemeken se azzal kezdenek. Szerintem ott helybe menne el kedve az egésztől.

Kezdj pascalba vagy pythonba. Ne egy nyelvre koncentrálj, egy jó programozó nem nyelvekben gondolkozik. Ez inkább egy szemlélet mód.

2013. júl. 8. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
53%

14 évesen abszolút nem késő elkezdeni. Viszont arra figyelj oda, hogy ne egy nyelvet akarj megtanulni, hanem a mögötte meghúzódó logikát.

Ahány ember, annyi nyelvet fog ajánlani. Szerintem legegyszerűbb, ha valami objektum-orientálttal kezdesz, pl a C#-pal vagy Java-val.

Itt egy egyszerű(-nek tűnő, nem olvastam el) leírás Java-ról, magyarul:

[link]

2013. júl. 8. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
5%

#2 szerintem meg teljesen jó a kezdésnek, tudok egy csomó embert, aki ezzel kezdett és megy neki...

Én is szeretem.

2013. júl. 8. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Assemblynek is megvannak a maga szépségei, de szerintem ha a kezdők 99.999%-a ezt látja elsőre, életkedve is elmegy tőle. (Nyilván költői túlzás.) Itt egyből bekerül a mélyvízbe, sokkal jobban meg kell terveznie a programjait (értsd: nem biztos, hogy R16 regiszterrel is meg tudod a vágyott műveleteket csinálni), ráadásul olvashatatlansága miatt könnyebben kerülhetnek bele hibák, és ezek nehezebben javíthatóak, elvéve a kedvét az egésztől...
2013. júl. 8. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
69%

Fél sort olvastam el de már muszáj vagyok válaszolni..

A magyar nyelvvel kezdjél, és azt már rég meg kellett volna tanulni..

2013. júl. 8. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Nem késő, sőt ezt sosem késő.


A kezdő nyelv szinte mindegy, a lényeg valóban a mögötte húzódó logika.

(Egy programozó nyelvtől függetlenül tud programot készíteni.)

2013. júl. 8. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
69%

"A magyar nyelvvel kezdjél, és azt már rég meg kellett volna tanulni.."


nekem írt privátokat, hidd el, ez még a jéghegy csúcsa.

Majdnem sírok, úgy ír.

Ráadásul azért érzi magát zseninek, mert tud linuxon .exe-t futtatni....

nókomment.

2013. júl. 8. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
32%
8# Be másolnád az egészet? Csak, hogy mi is röhögjünk:D A wine használatára pedig születni kellXD
2013. júl. 8. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Á csúnya dolog :)
2013. júl. 8. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!