Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan kell Visual Studio2012...

Dominik.ballo kérdése:

Hogyan kell Visual Studio2012 for dekstop-ban megcsinálni hogy a szöveg szerkesztőm dokumentumát a *. wld-t ha megnyitom megnyitja az alkalmazásomat és benne megnyitja azt a fájl, és nem csak üresen megnyitja azt az alkalmazást? Többi lent.

Figyelt kérdés
Még arra is kíváncsi vagyok hogy ha ráhúzom a .wld fájlt a megnyitott alkalmazásra akkor azt megnyitja. És még arra hogy ha telepítem az alkalmazást rögtön hozzá társul automatikusan a .wld fájlokhoz. Hogyan kell ezeket megcsinálni?

2013. aug. 3. 11:54
 1/2 anonim ***** válasza:

Remélem jól értem mit szeretnél:


Írtál egy programot, ami *.wld fájlokat tud megnyitni.

Azt szeretnéd, hogy:

(1) ha ráhúzol a programodra egy ilyen fájlt, akkor megnyissa

(2) ha duplán kattintasz egy *.wld-re, akkor elinduljon a programod és nyissa meg a fájlt


A Visual Studio egy fejlesztő környezet. Amit szeretnél, nem a fejlesztő környezetben kell beállítani. Konkrét programnyelvet nem említettél, így csak elméleti választ fogsz kapni.


(1): úgy kell megírnod a programodat, hogy az első parancssori paraméter tartalmazza a megnyitandó fájl elérési útvonalát.

(2): ezt a Windows-ban tudod beállítani a fájltársításnál. Ha ezt a társítást a programodból akarod elvégezni, akkor a registry-ben kell matatnod. Hogy hogyan, azt gugli bácsi megmondja, én nem vágom fejből.


(2)-höz elvileg szükség van (1)-re is.

2013. aug. 3. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

1. A visual studios a basic programotási rendszert használja és már próbáltam úg yhogy simán hozzá társítottamwindowsban de csak simán üresen megnyitottaa programomat és a fájl tartalma meg sehol.Nem lehet valahogy elérni visual studioban hogy ha betöl és egy pl. .wld fájl-al nyitották meg akkor azt a fájlt töltse be?

2.hogyan kell azt, ha ráhúznak egy .wld fájlt akkor azt a fájlt töltse be?

2013. aug. 3. 17:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!