Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » A programozó munka tényleg...

A programozó munka tényleg olyan húzós hogy a határidők tegnapra vannak, és annyi munkával jár hogy az ember egészsége is rámegy?

Figyelt kérdés

Tudom nem a legjobb kategória, de a programozók ide járnak.


Szóval programozók: tényleg rámegy az egészségetek? Munka mellett mennyi szabadidőtök van? Sportoltok valamit?


Megköszönném a válaszokat, üdv


2013. okt. 27. 08:23
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez úgy van gondolom, mint bármelyik másik állásnál. Ha szar vagy/szar helyen dolgozol, akkor a meló és a fizetés is szar.

Nekem speciel úgy van meghatározva a munkaidőm, hogy legyen meg egy hétre a 40 óra és ennyi. Tökmindegy mikor megyek be.

2013. okt. 27. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
63%

#1-es, azért ez nem ilyen egyszerű. Nem állítom, hogy nem lehet kifogni nagyon kényelmes f@s.z.verő állásokat, de bizony ebben az iparágban általában nem 8 óra a munkaidő.

Persze megteheted, hogy 8 óra után lelépsz, hiszen törvényellenesen nem dolgoztathatnak túl, de akkor:

- vagy kirúgnak

- vagy nem kapsz fizuemelést


Tehát ilyen hozzáállással örökké a ranglétra legalján dekkoló egyszerű billentyűkalapáló leszel havi 250-300 nettóért max.


Sajnos ebben a világban a jobb pozícióért, magasabb fizuért igenis sokkal többet kell dolgozni, mint 8 óra. Be kell vállalni néha külföldi utakat, meeting-eket este 8kor, mert az ügyfélnek épp akkor kényelmes, folyamatosan fejlesztened kell magadat, mert állandóan jönnek az új technológiák, és pl. ezt az állandó tanulást nem fizeti a cég, ez a te érdeked, de időbe telik ez is.


A projecthatáridőkre meg nagyon jellemző ebben a szakmában, hogy gyakran csúszás van, olyankor pedig muszáj akár este 8-10ig is dolgozni.


Én már dolgoztam kis cégnél, középvállalatnál és k*r.v.anagy multinál is, és ez a szemléletmód mindenhol megvolt: ha olyan munkát akarsz, ahol napi 8 óra munkaidő, akkor menjél a gyárba dolgozni a futószalag mellé.


Persze mint mondtam, lehetnek kivételek, de elég kicsi az esélye, hogy te pont egy olyan céghez kerülsz, ahol Róbert bácsi a főnök, és határidő csúszás esetén majd azt mondja neked, hogy "jóvan, nem baj, kifizetem a kötbért, csak nehogy túl sokat kelljen dolgoznod" :D

2013. okt. 27. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

És hogy az egészséged mennyire megy rá:

Hát ez egyénfüggő, van aki jobban bírja ezt a fajta mentális terhelést, van aki meg nem annyira. Én az utóbbiba tartozok.

Az pl. mindenesetre statisztikailag alátámasztható, hogy a vastagbélrák előfordulásának esélye sokkal nagyobb az ülőmunkát végzőknél :D

2013. okt. 27. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 iostream ***** válasza:
100%

#2 Fordítsuk meg! Ki lehet fogni szar, stresszes melóhelyeket, de ebben az iparágban nem általános, hogy fizetetlen kötelező túlóra és egyéb. Ha nem dolgozol ügyfélközelben akkor eleve fel sem merül az esti meeting, max ha amcsi kollégákkal kell beszélgetni. Vannak húzósabb időszakok mindenhol, de van, ahol ez azt jelenti, hogy a 8 órából ténylegesen hatot munkával tölt (ennél jobb arány szinte sehol nincs meg, egyszerűen túl sok a terelő faktór, emailek, kollégák zaklatása stb), van ahol meg a napi 14 órát. Meg kell választani, mit akar az ember, saját igénye és teherbírása szerint. A kényelmes állásban is lehet jól keresni, és persze a munkaerőpiac inkább a kettő közötti állásokat ajánl, nem a végleteket.


#3 Ülőmunka. Semmi köze a terheléshez a rákodnak, az a lényeg, hogy ülőmunka, és sokan emellett nem mozognak. Idő van rá, max az ember nem éri magát motiváltnak. Pedig kéne.

2013. okt. 27. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A tesóm programozóként dolgozik jó fizetésért és laza munkaidővel. Az iostream által említett hat óra tényleg így van, lazán, stresszmentesen kódolnak. Meet-ingekre nem szokott járni, mert nem az ő dolga, néha a német nagyfőnök ellátogat és be kell számoljanak a dolgokról. És érdekes módon kap fizetés emeléseket is és meg vannak elégedve vele a németek (amúgy német cég).

Még van egy jópár programozó ismerősöm, de egyik sem cserélne a futószalag mellett levő munkással. Túlórázni csak olyankor szoktak, amikor pl az azelőtti nap csak 6 órát ültek és persze ha le vannak maradva a projekttel, de ez eléggé ritka esemény.

Természetesen ahogy a második válaszoló is írta vannak szarabb cégek is, de azért nem kell úgy beállítani, mint egy rabszolga munkát. Nem kell ennyire elijeszteni az embert. Vagy meglehet, hogy itt van az IT cégek habja.

De ha belegondolunk mindenhol kell túlórázni ha szorít a határidő. Dolgoztam szalagon és ott is bent kellett maradni ha jött a TIR az áruért. Anyum varrónő és hasonlóan kell túlórázzon ha sok a munka. A határidő nem egy olyan dolog ami csak a programozókat sújtja.

Az ember egészsége arra is rámehet, hogy egész nap mozog meg arra is, hogy egész nap ül. Ez mind a kiegyensúlyozatlan mozgás miatt van. Kell sportolni illetve pihenni a munka után.

2013. okt. 27. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

"Semmi köze a terheléshez a rákodnak"

Nem vagyok rákos :D

De statisztikákkal alátámasztott dolog, h. ülőmunkát végzők között sokkal nagyobb arányban fordul elő vastagbélrák.

Ezt nem tudod a mozgással kiküszöbölni teljesen.

2013. okt. 28. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat.
2013. okt. 28. 11:10
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Nos, meghajlok az érvek és tapasztalatok előtt :) Ezek szerint csak nekem volt ekkora balszerencsém eddig mindig, hogy f#s.z. főnököt vagy gyökér munkatársakat fogtam ki :D

De tényleg, egyik munkahelyemen sem volt hosszú távon elviselhető valami, a multinál ugyan nem sokat kellett túlórázni, viszont tele volt f#s.z.fejekkel és a válságra hivatkozva állandóan halaszthatták a fizuemelést, középcégnél a kollégáim jó arcok voltak, de a főnök volt s*g.g.arc, ráadásul nagyon sokat kellett dolgozni, ott csak annak volt jó fizetése(igaz, annak kifejezetten jó), aki a kötelezőn felül is hajtott mint állat.

Kis cégnél is dolgoztam, ott meg teljesen szakmaiatlan és balfa#s.z. módon folyt a munka, klasszikus cowboy coding, mindenki barmol össze-vissza.

Szóval mindenhol volt valami olyan tényező, ami miatt az idegeimre ment egy idő után az adott hely.

2013. okt. 28. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!