Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Pascal: Hogyan lehet txt...

Pascal: Hogyan lehet txt fájlból egy bizonyos pozíciótól átírni egy számot?

Figyelt kérdés

pl.: a txt 18.karakterétől kezdődően a 0056-ot behelyettesíteni(kitörölni és helyére írni) 0125-tel

a Seek parancsot ismerem, így be tudom állítani, hogy a 18. karaktertől a write-al kiírom a 0125-öt, de hogy törlöm ki a 0056-ot?



2013. nov. 10. 19:43
 1/6 A kérdező kommentje:
vagy inkább típusos fájlt használjak?
2013. nov. 10. 20:21
 2/6 ejbenjaro ***** válasza:
Emlékeim szerint a seek nem működik szöveges fájlra. Ellenben használhatsz Stringlistet (freepascal és delphi), ahol azért könnyebb a dolgot megoldani, ha ragaszkodsz a szvöeges fájlhoz.
2013. nov. 10. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 coopper ***** válasza:

Szia.


Jó a tipusos fájl is (char vagy byte tipussal) és akkor használhatod a seek-et.


Hátránya, hogy csak 1 karakterenként tudod beolvasni/kiirni a dolgokat (ez modjuk nem igaz, blockread / blockwrite)


Sok sikert.

Üdv.

2013. nov. 10. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

nekem működött file of longintnél, és nagyon érdekes, mert ahogy windows alatt megnyittam a .dat fájlt notepaddal egy csomó fura karakter volt benne, de egy másik programom visza tudta olvasni, tehát:

var f:file of longint;


assign(f,'proba.dat');


pl.:

seek(f,1)=1 234 567 890

seek(f,2)=2 345 678 901

2013. nov. 10. 22:41
 5/6 coopper ***** válasza:

Szia.


A lonfgintes filével az a probláma, hogy emberi mértékkel nem vagy csak nehezen értelmezhető (A longint tárolása 4 bájton történik, tehát egy longint kiirásakor 4 bájtot ir ki a gép a fájlban, mégpedig a logint tárolásának megfelelően - amit én nem tudok, hogy mit jelentenek az egyes bájtok)


Elvileg a tipusos fájl minden féle számnál működik (még realnál is)


Ha viszont TXT fájlban szeretnél módositásokat végezni, és azt szeretnéd, hogy továbbra is emberek számára is értelmezhető (olvasható) legyen, azt csak char vagy byte tipussal lehet megoldani.


Sok sikert.

Üdv.

2013. nov. 11. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
számomra ebben a feladatban nem fontos, hogy értelmezhető legyen a txt fájl, elég ha a program tudja értelmezni és dolgozni vele
2013. nov. 11. 19:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!