Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Megoldanátok a feladatot?...

Megoldanátok a feladatot? Sajnos nagyon hülye vagyok programozásból és szeretném megtanulni a profiktól. Plusz örülnék, ha a programban odaírnátok, hogy mi mit csinál.

Figyelt kérdés
Olvasson be a szabvány bemenetről számokat, üres sorig vagy EOF-ig, max.24 db-ot. A számokat tárolja el egy tömbbe! Ezen számok egy nap óránkénti C-fokban mért adatok. Az első szám a 0 órai h. jelentse. A számokat [-100; +100] között fogadja csak el. Feladat: írja ki a legalacsonyabb, legmagasabb hőmérsékletet és ezen adatok időpontjait. Írassa ki az átlaghőmérsékletet a pillanatnyilag rendelkezésre álló adatok alkalmazásával. Írassa ki a hőmérsékleti adatokat tároló tömb, minden páratlan elemének a címével.

#programozás #megoldás #C nyelv #C program #hőmérsékleti feladat
2013. nov. 14. 23:12
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem, de segítünk ha elkezded.
2013. nov. 14. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
49%

Egyetértek az első hozzászólóval...

...már csak azért is, mert sem a nyelv, sem a környezet nincs definiálva... A "programozás" elég tág fogalom még akkor is, ha lusta voltál az iskolában odafigyelni a tanárra...

2013. nov. 14. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
80%
amúgy odaírta. hogy C program. de akkor se írom meg:D
2013. nov. 14. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
52%

amúgy nem írta oda C program, C-fokban van a szövegben celsius fok, előttem levő válaszoló...


egyébként igen kérdező kezd el csinálni aztán kérdezz. viszont a feladatot elolvasva "Olvasson be a szabvány bemenetről számokat, üres sorig vagy EOF-ig," szabvány bemenet nem hiszem fájl lenne akkor mit ért EOF alatt, ha EOF ig olvas az a fájl vége, a fájl meg nem szabvány bemenet. a másik érdekes a feladat vége: "Írassa ki a hőmérsékleti adatokat tároló tömb, minden páratlan elemének a címével." ennek a mondatnak semmi értelme.

2013. nov. 15. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
gondolom ki kell írni minden páros indexű elemet vagy valami hasonló de elég szerencsétlenül megofgalmazva
2013. nov. 15. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

#3: az "C-fokban", ha jobban megnézed. :D Celsius-ra gondol. :D Először én is azt hittem, hogy a nagy C a nyelv megjelölése lesz, de aztán elolvastam az utána jövő karaktereket is. :D


Kérdező:

Ha olyan szinten kezdő vagy, hogy elkezdeni sem tudod, akkor egy teljes kódból nem fogod megérteni a működést, a logikát. Nem fogsz tudni más programokat írni.


Ha meg el tudtad kezdeni, írd le meddig jutottál.

2013. nov. 15. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
36%

hú, mielőtt kijavítotok, elolvashatjátok a kérdés címkéit is..


persze, a C-fokot néztem C nyelvnek, mer' gyökér vagyok, köszi......

2013. nov. 15. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
36%
Megoldottam, kb 20 perc volt teszteléssel együtt.
2013. nov. 15. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Valóban C programról van szó, sajnálom, ezt elfelejtettem odaírni. Az már egy gond, hogy elkezdeni sem tudom, vagyis azt azért feltudom írni, hogy #include <stdio.h>, de ez abszolút kevés hozzá. A logikát nem látom a program megoldása során, reménykedtem benne, hogy mellé odaírnátok azt, hogy mi mit csinál a programon belül, és onnan talán megtudnám érteni valamennyire.


#3 felhasználónak: ez a feladat egy vizsgafeladat, szóval nem én fogalmaztam meg így.

2013. nov. 16. 21:09
 10/10 anonim ***** válasza:

"Írassa ki a hőmérsékleti adatokat tároló tömb, minden páratlan elemének a címével."

Vizsgafeladatban ilyen leírás egész biztosan nem volt.

Miért nem tudod elkezdeni? Ha vizsgafeladat nyilván oldottatok már meg hasonló feladatokat.

Nyilván tudsz bekérni, tömböket feltölteni, összegezni satöbbi.

Ezeket kéne szépen lassan felépíteni.

Ha csak ülsz szétrakott kezekkel, hogy "nem tudom", akkor valóban nem is fog menni.

2013. nov. 16. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!