Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Xna játékprogramozót érdemes...

Xna játékprogramozót érdemes megvenni?

Figyelt kérdés
állítólag egy komplett magyar tutorial de gondolom átverés hogy megtanulsz egy dvdről programozni,de lehet hogy mégsem.akik értenek a játékprogramozáshoz azoknak a válaszát várom. (pc-re akarok játékot készíteni)
2013. nov. 25. 15:03
 1/10 anonim ***** válasza:

Nézd, egy DVD-re rengeteg több százezer oldalnyi tananyag ráfér.


Az másik kérdés, hogy a konkrét DVD-re, amiről beszélsz, tényleg ilyesmit raknak-e. Mivel nem linkelted be, nem tudjuk megmondani. Ha esetleg azt látod, hogy kilométeres reklámszöveg veszi körbe a rendelés gombot, akkor felejtsd el, nagy valószínűséggel átverés.


Programoztál már valaha? Ha nem, akkor számolj azzal, hogy (1) elég magas lesz ez (játékfejlesztés) első lépcsőnek (2) előtte alapvető programozási ismereteket is fel kéne szedni és így évekbe telik majd, mire eljutsz egy valamirevaló játékig.

2013. nov. 25. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
#1 vagyok, persze az első mondatban a "rengeteg" szót ki akartam törölni. :)
2013. nov. 25. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
persze gondoltam be is linkelem csak aztán azt gondoltam elég ha mondom :) itt van [link]
2013. nov. 25. 15:12
 4/10 A kérdező kommentje:
ja és akkor megkérdezném még azt is hogy mit kellene ehhez tanulni milyen program nyelvet vagy hogy mi kell ehhez a dvd-n kívül
2013. nov. 25. 15:13
 5/10 anonim ***** válasza:

#1-#2 vagyok:

Hát, pontosan ilyen kilométeres marketing szövegre gondoltam. Nem mondom, hogy használhatatlan, de azért nem fogsz ezzel CoD-ot csinálni szerintem.


Én azért azt javaslom, legalább nézz körül mielőtt ezért pénzt adsz, biztosan találsz ingyenes oktatóanyagokat is. :) A jatekfejlesztes.hu-n is van XNA-s anyag, a YouTube is kiad találatokat.


A másik pedig: az angol nyelv elengedhetetlen a programozáshoz, ezt tapasztalatból mondom, érdemes ráfeküdni. :)

2013. nov. 25. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

XNA-hoz Visual Studio kell tudtommal, és bármelyik .NET-es nyelv elvileg (pl. C#).


Meg, hogy legyen valami a játékban, valami modellező szoftver is kéne, meg készség hozzá.

2013. nov. 25. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ha megnézed a részletes tartalomjegyzéket:

1. Xna telepítése, elindítása (gondolom nem hadititok)

2. Xna 6 függvényének ismertetése

3. Alap matekóra, + újabb függvény

4. Kis képkezelés, modellezés, újabb függvény

5. Alap matek

6. Xna újabb funkciójának leírása

7. Xna még 2-3 funkciója


Összességében ezek 70%-a az xna weboldalán tuti fennvannak, angoltudással és kitartással a teljes anyag megtalálható, megtanulható.

2013. nov. 25. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

szépen kérlek (igazából a te érdeked), hogy ne ezzel kezdd


ráadásul úgyis tudni kell angolul, angol tutoriál meg van bőven


a videóban mutatott játékok ráadásul.. hát ahhoz nem ártana mondjuk azt a sok tárgyat meg karaktert lemodellezni, tudom, van készen is, de azért egy játék megírása, meg összeollózása az tök más dolog


de a lényeg: ne ezzel kezdd

2013. nov. 25. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenki,utolsó te mire gondoltál mivel kezdjem? hol tudok c# nyelvet tanulni? mert ez kell ide
2013. nov. 27. 10:44
 10/10 anonim ***** válasza:
A [link] jó barátod lesz.
2013. nov. 28. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!