Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Egyedül mennyi idő alatt...

Egyedül mennyi idő alatt lehet megtanulni a következő programnyelveket?

Figyelt kérdés

html, php, c#, c++, java- most hirtelen ezek jutnak eszembe


Egyáltalán meg lehet tanulni egyedül ? Ha igen, akkor van vmi jó e-book, vagy vmi hasonló ?


2009. nov. 21. 11:52
 1/9 anonim ***** válasza:
87%
Ha nem jut eszedbe magadtól hogy a könyvtárból vegyél ki szakirodalmakat, oktató könyveket, akkor felejtsd el, ezekhez mind önállóan kellene gondolkodni.
2009. nov. 21. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
A közelemben csak 1 könyvtár van, az is gyerekkönyvtár. Ráadásul a szakirodalom nem mindig érthető. Html-hez már találtam olyat, ami jól elmagyarázza, de a többihez nem :S
2009. nov. 21. 12:02
 3/9 anonim ***** válasza:
Könyvtárból nem hiszem el hogy csak egyetlen darab van 40-50km-es körzetben. Ha ennyire meg akarod tanulni akkor fel a buszra aztán keress könyveket. Sokan azt hiszik hogy leülnek a számítógép elé és minden ott van. Hát lószart. Ott vannak a Computerbooks könyvei, abból lehet tanulni. Ha csak nem egy szigeten laksz akkor könyvtárra fel, hajrá.
2009. nov. 21. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Attol fugg, hogy milyen szinten allsz most. Ha programoztal mar elotte, akkor hamar meg lehet tanulni, mert vegulis csak szintaxisokat kell megtanuljal, meg azt, hogy milyen lehetosegekkel bir mindengyik fejleszto kornyezet.

Ha nem programoztal elotte, akkor eleg nehez is lehet, attol fugg, hogy milyen szintre akarsz elerni. Ha csak egy egyszerubb oldalt akarsz akkor azt par nap/het alatt meg tudod tanulni.

2009. nov. 21. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

html -> nagyon könnyen szerintem, egyszerű le író nyelv kb. 20 - 30 parancsal amit használni fogsz. (+ css emmellé ami szintén elég egyszerű ott is max 20-30 parancs amit meg kell tanulni használni )

php / c# / java stb. meg tölled, függ hogy mennyire megy vagy nem megy, php-hoz php 24 óra allat-ot tudnám javasolni neten rá kersel millió+1 darab helyen fent van magyarúl is c# java már érdekesebb történet de sztem azok is könnyen tanulhatók feltéve hogy előtte már tanultál programozást ha nem akkor szívás lesz. de nem lehetelen.

2009. nov. 22. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
"Sokan azt hiszik hogy leülnek a számítógép elé és minden ott van. Hát lószart." bocsmá, ebbe belekötnék... ha vki akar valamit és hajlandó érte tenni, akkor a gúgli a barátunk és keres vmi segitséget... nem vagyok géniusz bevallom, de 8éves korom óta használok számítógépet, és büszke vagyok arra, amit MAGAMTÓL tanultam szinte nulla segitséggel, gondolok itt a HTML,CSS,PHP,MySQL és némi Delphi és Javascript programnyelvekre. Akartam, kerestem, találtam. Ma már nem jelent semmit összedobni egy normális webshopot... Ja azt kihagytam, ma már 19 vagyok.
2009. nov. 25. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ma egy webshopot senkinek nem jelent nehézséget összerakni ha ért valamit a cms-hez. Nem kell hozzá agytrösztnek lenni.
2009. nov. 25. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

@20:30:

Látom nem tudod mit jelent tudni egy program nyelvet :)

Tudni egy program nyelvet annyit tesz, hogy bármit megtudsz benne írni, minden féle szintaxist ismersz az adott fejlesztői környezetből, illetve a legrövidebb úton, kicsi energia felhasználással állítod elő az adott programhoz, amely szinten ezen kritériumokon átmegy. Egy-egy programozó EGY nyelvet TUD, és kis milliót ISMER :)

Én most a PHP-t tudom, de lassacskán a C nyelvcsaládra átképzem magam.

2009. nov. 27. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Régi kérdés, de kissé kiakadtam azon, ami itt folyik! :D

1. A programozást csak is gép elé leülve lehet tanulni...könyvtárral semmire se megy az ember..ahogy írták korábban, ott a google, keresni kell, és neki ülni csinálni...ez pont nem az a szakma, amit elegendő jól bemagolni aztán megy is.

2. Alapokat kikerülve teljesen kezdőnek szerintem nem fog menni, kell egy olyan alap, ami a logikai gondolkodásmódokra tér részletesen ki...vannak ilyen szak könyvek is...azt szerintem, ha güzüként csinálja végig veszi vki, akkor kb. két hét alatt meg is lehet...általában az ilyen könyvek a turbo pascalt használják.

3. Kérdezőnek elkéne döntenie, h mit is akar...és aszerint kellene haladnia a tanulással...nem mindegy, h webprogramozó akar-e lenni, vagy .net programozáshoz akar-e érteni, ill. nem mindegy, h mit is szeretne megvalósítani.


Végül...html, minek azt tudni? Akkor már inkább a html5öt érdemes tanulni, de amúgy én kb. egy hét alatt megtanultam magolás nélkül...nem könyvekből, hanem pl. sablonokból kiszedtem a forráskódokat, elemeztem, h tették össze stb.

Php, az is nálam hasonlóan történt, egykét hónap alatt tudtam...alapjaiban...aztán mivel nem kötött le, ezért a tényleges tudásától messze vagyok, de alapjaiba egy sima php honlapot összetudok tenni, ez egykét hónap volt...!

C#: ha ezzel kezded a gépi programozást, abból könnyedén jön megy majd a c++, és java is...szintén, ha güzüke módjára neki ülsz, akkor 2-3 hónap alatt az alapok megtanulhatóak...tanfolyamok is kb. ilyen hosszúak...a valódi tudást mérni meg hülyeség...a többi két nyelvben is, mert ezek olyan témák, amit az ember örökké tanul, sose lesz vége.

Viszont...jól írták, h ehhez kell érzék, és önálló gondolkodás, ha már vki abba se boldogul önállóan, h neki kezdjen...akkor igazából halott ügy az egész...pláne, ha azon agyal, h mennyi idő...ezt vagy akarni kell, vagy felejtős.

2014. febr. 28. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!