Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Ha még nem tanultál java...

Ha még nem tanultál java nyelvet akkor érdemes előtte megtanulni mást? Ha igen mit

Figyelt kérdés
játékprogramozás a végcél de először az alapokat tűztem ki célul hogy azt megtanuljam és nem is akarok addig játékról beszélni. Unity 3d lenne a következő amit tanácsoltak de csak akkor ha már megtanultam a java-t és tudok 2d játékot készíteni. (igen konzolra,hosszú játékot sztorival nem csak ilyen netes mini játékot,szóval xbox360,pc,ps,stb. re szeretném) ha évekbe kerül nekem van időm erre.
2013. nov. 29. 11:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Egyedül kicsit több lesz "néhány" évnél. És mire a végére érsz már kb kihalt technológiát használsz.


De az alapokat ígyis-úgyis meg kell tanulnod. C/C++, C#, Java, SQL, matek, szakmai angol, animáció, kép szerkesztés, modellezés, stb... Egyedül kicsit sok mindent kéne megtanulni.

2013. nov. 29. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
miért számít hogy kihalt technológia?a játék az játék és ugyanúgy működik? viszonylag lassan akarok haladni és kb a mai technológia is "kihalt" lesz egyszer de nem így kell hozzá állni hanem lassan.
2013. nov. 29. 12:23
 3/13 anonim ***** válasza:
Hogyan találtad meg a Java-t? Az xbox-ra C# illik, a PS-re C++, PC-re meg Java semmiképpen.
2013. nov. 29. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
természetesen a c# -ot akartam tanulni és xna programmal de valaki valamiért ezt a javaslatot adta és elég részletesen leírta ezért kicsit könnyű megtéveszteni egy kezdőt.
2013. nov. 29. 12:31
 5/13 A kérdező kommentje:
2013. nov. 29. 12:34
 6/13 anonim ***** válasza:

Ránéztem a linkekre, érdekes.


Teljes játékfejlesztést én nem tűznék ki célként, mert totál reménytelen. Legyél jó modellezésből vagy grafikából, esetleg AI-kat tanulmányozd, vagy programozz, de ne mindent egyszerre. Ha egyedül csinálsz mindent, a tanulás X-szer sok év, plusz a munka része ugyanennyi.


A válaszadó által említett Unity arra jó, hogy betekintést nyersz az egész folyamatba. Kis játékrészeket összedobhatsz, gyakorolhatod az érdekesebb dolgokat, de soloban senki nem készített még így piacképes játékot.

Ugyanez mégjobban igaz a Tululoo Game Maker illetve a másik Game Makerre.


Ami érdekes, hogy az Unity JavaScriptet használ aminek (a nevén kívül) kevés köze van a Java-hoz. A Tululoo pedig HTML5-öt írt a honlapján.


Azt ajánlom, válassz ki egy részt magadnak a játékfejlesztésből. Programozni kezdhetsz Pythonnal (létezik PyGame illetve sok graphic lib is hozzá) vagy C#-al.

Ha a scriptelés érdekel akkor Javascript és Unity irány, ezt nemtudom mennyire nehéz/könnyű így.

Modellezés szintén más iparág.

2013. nov. 29. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
köszi a választ és az xna ról mi a véleményed? az oldal eléggé úgy mondja hogy megtanulsz játékot programozni olyasmit mint a cod,de gondolom csak lehúzás
2013. nov. 29. 13:00
 8/13 anonim ***** válasza:

Ha azt a lehúzós játékkészítő-videódvdt mondod akkor az alatt már kifejtettem róla a véleményem.

XNA-t meg nem használtam, de ha már az alapokat érted akkor érdekes lehet.

2013. nov. 29. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 iostream ***** válasza:
Ha értesz hozzá, ha ismered az eszközöket, amiket ad, tényleg össze lehet dobni egy szép játékot pár hét alatt. A COD nem egy bonyolult játék. Ami sok meló benne az a modellek és a single player. Ez utóbbit ki lehet hagyni, a legtöbb XNA-s demó játék ilyen arénaszerű gyilkolás, a modellek poligonszáma meg csak pénz és hardver kérdése. Ha megfizeted a grafikust, szebb modellt kapsz, ha nem, akkor csúnyábbat.
2013. nov. 29. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat,akkor megpróbálom az xna-t és a c#-t
2013. nov. 29. 13:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!