Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Tényleg feltétlen szükséges...

Tényleg feltétlen szükséges ennyi gyakorlás? (C++)

Figyelt kérdés
Sokan mondják, hogy több éves gyakorlat, tapasztalat kell ahhoz, hogy mondjuk SDL-ben, vagy SFML-ben neki lássak egy egyszerűbb, 2D-s játéknak.
2014. jan. 26. 20:12
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Gyakorlat teszi a mestert.
2014. jan. 26. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 savanyújóska ***** válasza:
100%
Nem, egyetemen fél év alatt össze tudtak dobni egy SDL-es Snake-et. De az nem garantálja, hogy maximálisan is érteni fogod a kódot. Programozásnál elsőre hallgass, minél többet gyakorolsz, annál jobban fogod tudni, mire vonatkozik az elmélet. (Az elmélet meg kell, hogy meglegyen a gondolkodásmód, és az eszközök ismerete.)
2014. jan. 26. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 iostream ***** válasza:
100%
Nem, pont maga a feladat adja a gyakorlatot. Mégis mit gyakorolnál? Nincs C++ kampány amit ha végigviszel akkor elkezdhetsz multizni. Kitűzöd a feladatot, mondjuk egy SFML-es 2D-s játék, megcsinálod (ejtsd: végigszopod), és rengeteget tanulsz közben. Szar lesz a végeredmény, de a következő már jobb lesz.
2014. jan. 26. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

De game makerban is csinálhatod.

És ott kevesebbet fog kellened szop*ni.

A régi szar mivoltját meg már rég kinőtte.

2014. jan. 27. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Hajrá! Én is írtam mindenfélét SDL-ben (Snake, Tetris, Zatacka, stb) már szerintem nincsenek is meg, de rengeteget tanultam belőlük.
2014. jan. 27. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

4# Nem is becsülöm le a Game Makert, láttam már neten, hogy miket lehet kihozni belőle, viszont én szeretek kódolni, így nálam alap, hogy a több gépeléssel járó módszert választom :)


Többiek# Hát...nem is akartam amúgy sem várni több évet, de akkor mindenképp megpróbálom majd, miután tanulok egy kis SDL-t.

2014. jan. 27. 06:24
 7/10 A kérdező kommentje:
Ja és köszi a válaszokat :)
2014. jan. 27. 06:24
 8/10 anonim ***** válasza:

Tényleg nem árt ha előtte átnézed a függvényeket, típusokat, pointereket, mert akkor tudsz az új dolgokra koncentrálni és nem visszafelé kell tanulni.


A több év tapasztalat meg inkább ahhoz kell, hogy később is felhasználható, "szép" kódot írj és tényleg elérd azt amit szeretnél.

2014. jan. 27. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Próbáld meg!

Amúgy sem árt ha gyakorolsz, és minél nehezebb a feladat annál többet tanulsz.


Nyilván netről Ctrl+C Ctrl+V vel is lehet snake játékot csinálni, 10 perc alatt de fogalmad sem lesz róla mit csináltál pontosan.


Meg lehet próbálni a 24 órás könyv után is egy tutotiallal, de akkor sem fogsz érteni mindent, hogy mi miért van, és akkor sem tanulsz belőle sokat.


Ha magadtól csinálod a nulláról, segítség nélkül akkor bizony kell a tapasztalat. De ha belekeszdesz és látod majd magadelőtt a problémát, meg fogod érteni miért mondják sokan, hogy a több év gyakorlás kell hozzá.

2014. jan. 27. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Hogy több év gyakorlás kell hozzá...azt szerintem csak ijesztésből mondják...több év gyakorlásból nem él meg az ember, ha programozásból akar megélni vki.

Tanulni kell, és érzék se árt...alapoktól, aki korábban írta, h tanulni alapoktól kell, az írta jól.

A gyakorlás úgy is adott lesz később, ezaz egyik olyan szakma, amit úgy is nem, h több évig gyakorol az ember, hanem egész életébe így tesz...ezért fontosak az alapokat elsajátítani.

Persze tény, h mi a cél, ha csak egy játékot akar vki szórakozásból csinálni, azt scriptekkel kimásolgatva is össze lehet tenni...minek érteni, lényeg, h meg legyen azt annyi...pl. egy honlappal is hasonló a szitu...nem kell programozói szakértelem ahhoz, ha vki csak magának megakar egy hpét alkotni.

2014. febr. 25. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!