Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Miért nézik kevesebbnek a női...

Miért nézik kevesebbnek a női informatikusokat?

Figyelt kérdés
munkahelyi felvételinél, munkahelyen, sőt még az egyetemen is az oktatók részéről vannak negatív dolgok, és úgy általában a megítélés szerint nem érünk annyit, mint a férfi programozók
2014. febr. 19. 20:03
 1/10 anonim ***** válasza:
56%

szia,

A válasz (sajnos) egyértelmű: aki kevesebbre tart az általában mind férfi, ezek a férfiak eléggé önteltek, nem tudják beleképzelni magukat a helyedbe, ezt a világot úgymond 'a férfiak irányítják' akik bele se gondolnak, hogy ember és ember között nincs különbség, ahogy fekete és fehér, férfi vagy nő, idős vagy gyerek között sincs!

tehát ez az emberek megítélésén alapul, aki kevesebbnek tart az kevesebb! hidd el, ha más szemszögből nézed a dolgot:

az ember mit pusztít el? amitől fél, amit nem ért, amiről azt hiszi több nála,

így voltaképpen többnek éreznek téged, mert 'gyengébbik nem' létedre ugyan annyit, vagy akár többet elértél náluk!

tehát ha valaki egy kicsit is lenéz, érezd magad megtisztelve és röhögj a képébe, hisz te vagy a jobb ;)

(üdvözlettel egy férfi)

2014. febr. 19. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 P.O.C. ***** válasza:
65%

Sajnos az élet minden területére igaz, hogy a nőket nem tartják olyan szintű munkaerőnek és a bért is szűkebben mérik. Kivétel persze a tipikus női szakmák, mint az óvodai pedagógus, ahol egy férfit tartanának furcsának. Ha vezető beosztáshoz jutnak a nők, sokkal gonoszabbak tudnak lenni beosztottaikkal, főleg nőtársaikkal. Ezért se szeretik a nőket vezető beosztásban. Legyen akár nő, akár férfi, mindenki férfi főnököt akar, kiéve a feministák. :)


Ami a programozó szakmát illeti ott az általános sztereotípiához hozzá jön még az, hogy sok férfi úgy látja, hogy a nők nem szívvel-lélekkel csinálják, csak egy jó kereseti lehetőséget ígérő munka számukra, de amellett még élni is akarják az életüket. A férfiak meg bele adnak mindent, már-már függők lesznek "elkoculnak" ha úgy teszik, így nagyobb valószínűséggel tartják szinten magukat. Új nyelveket tanulnak, figyelik az új technológiákat, lehetőséget. Valami ilyesmi lehet a háttérben szerintem.

2014. febr. 19. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 iostream ***** válasza:
83%

A válasz: nem nézik. Amelyik nő bizonyít, azt teljesen elfogadják. Esetleg van némi szkepticizmus, de ez meg csak a tapasztalatokra vezethető vissza: a legtöbb női programozókezdemény nagyon hamar elhajlik az élet más területei felé, és már az egyetemen is más írta a házijukat.

De amelyik nő bebizonyítja, hogy érti a szakmát azt nem nézik kevesebbe, mint egy férfit. Egy férfinak is bizonyítania kell, ha körbenézel, senkinek nem adják meg az előzetes bizalmat, hogy ténylegesen ért valamihez.


A fizetésekről meg... ha azonos munkát nő olcsóbban végezne el, akkor nem lenne munkanélküli nő. Ezt azért lássuk be. A bérkülönbség egy mítosz.

2014. febr. 19. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
Pont ma reggel láttam egy plakátot a metrón, ahol egy csapat arcképei voltak és a "fejlesztő" titulust egy hölgy fotója alá írták, tehát semmiképp sem általános ez a lenézés. :)
2014. febr. 20. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Biztosan van jó női programozó, csak én még nem láttam. Programtervező informatikusként, csak rossz tapasztalataim vannak velük. Már egyetemen is sok tanár kivételezett a lányokkal, és úgy végezték el az egyetemet, hogy egyszerűen nem tudtak programozni. Hogy kaphat valaki programozó diplomát, ha egyszerűen nem érti a programozást (általánosan). Cégnél meg olyan türelmesek velük az emberek, pedig olyan tudatlanok, hogy ha én ezt megtenném repülnék. Remélem te vagy a kivétel, sajnálom, hogy általánosítanom kell, de ez a tapasztalatom.


Történt régebben, hogy mentem egy céghez interjúra, mondta a srác, hogy 1 órám van megírni egy progit, megmondta mit kell csinálnia, sajnos nem voltam jártam se az általa választott adatbázis kezelőben, se a programozási design technikában, így fogtam, megírtam a komplett programot, design-t is gyorsan netről, az adatbázis kapcsolat nem sikerült, de kialakítottam egy interface-t, és kapcsolódtam egy másik adatbázishoz, lássa csak ez nem megy. Közben hallottam, hogy egy ott dolgozó kiscsaj próbálkozik az oop-vel, és szép nyugodtan a project manager magyarázza neki... Ő hogy került be? Engem nem vettek fel...

2014. febr. 21. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 P.O.C. ***** válasza:

"..Ő hogy került be?.."


Nőknél ez gyakran "fenék kérdés" is. A férfi meg csak az eszével és tehetségével hódíthat. ;)


Bocs, nem igazán akartam férfi sovinisztának tűnni. :)

2014. febr. 21. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%

Elolvastam a hozzászólásokat! Nagyon tetszenek!


Mivel minden csupán attól függ, honnan világítjuk meg jobban így mindenkinek igaza van! :-)


Igaza van annak a hozzászólónak is, aki azt írta, hogy a női főnökök tragikusak, annak ellenére hogy én elviselek sokmindent... ...nekem van 3 női és 1 férfi főnököm... ...a nőket sokszor az érzéseik sodorják... :-)


...és ha szép egy nő, akkor lényegtelen mihez ért, valójában senkit sem érdekel... :-)


A csunyácska nőkről már jobban elhiszik, hogy értenek valamihez, de az meg veszélyes! :-)


Végülis demokrácia van és állítólag mindenki egyenjogú, de ez sohasem lesz igazán így!


Az első hozzászóló talán elragadtatta magát, ugyanis ha megfigyelitek minden ember arra törekszik, hogy különb legyen a többitől... ...ugyanakkor igaza is van, mert sajnos rohadtul nem különböznek, ugyanazokat a hibákat követik el stb...


Jaaa és még egy fontos dolog... ...bár az egyik hozzászóló erre is utalt... ...szóval a férfi programozókat azért értékelik többre, mert a férfiak igazán csak egyvalamire tudnak figyelni egyszerre, így azt közel tökéletesen képesek is megcsinálni, vagy rosszul vagy jól... :-) ...a nők meg mindig mindenre figyelnek:


http://www.youtube.com/watch?v=K9yXyy5FNRM

2014. febr. 21. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat; némelyik megmosolyogtatott, míg más vélemények nagyon elszomorítottak, de mindegyikben van igazság. Sajnos vagy sem..

Néhányra reagálnék:


Azért egy info vagy programozó szakot egyetemen nem lehet úgy elvégezni, hogy az ember, ne adjon bele mindent szerintem. Ahova én járok, nem vettem észre pozitív kivételezést a női nemmel, sőt, egyes oktatók kimondják vagy erősen utalgatnak rá, hogy véleményük szerint nők nem valók erre a szakmára. Így aztán nem csoda, ha elveszik a kedvét az embernek. Persze, az egyetem kitartásra is nevel, szóval én aztán nem adom fel, sőt, megmutatom, h igenis lehet nőként érvényesülni, de annyira visszahúz az ilyen megnyilvánulás, mert olyan emberek (jelen esetben oktatók) mondják, akikre felnéz a diák, és ösztönzést vár, és nem ilyen reakciót.


"A fizetésekről meg... ha azonos munkát nő olcsóbban végezne el, akkor nem lenne munkanélküli nő. Ezt azért lássuk be. A bérkülönbség egy mítosz." Hát ez mekkora baromság. Minden statisztika, kutatás azt igazolja, hogy ha azonos pozíciókat nézünk, a nőknek kevesebb a bérük.


" sok tanár kivételezett a lányokkal, és úgy végezték el az egyetemet, hogy egyszerűen nem tudtak programozni." :O ilyen van? ez pedig a másik véglet, hogy ennyire butának nézik a nőket, hogy ilyen durván megy a megkülönböztetés? Hát, hiába nő vagyok, de az biztos, hogy bezáratnám azt az egyetemet amiről írtál.


ne értsetek félre, nem várom el, hogy valaki a két "szép" szememért adjon munkát, vizsgajegyet... csak azt szeretném, ha nem kellene duplán bizonyítanom, hogy érvényesülni lehessen. A szkepticizmus, ahogy írta valaki, na az idegesít, meg hogy ránézés alapján döntik el, ki mennyit ér(het). :/


"Közben hallottam, hogy egy ott dolgozó kiscsaj próbálkozik az oop-vel, és szép nyugodtan a project manager magyarázza neki... Ő hogy került be? Engem nem vettek fel..." hát hallod, ez egy jó kérdés; szerencsére én nem tapasztaltam ilyet még, se a pozitív, se a negatív kivételezés híve nem vagyok


"Nőknél ez gyakran "fenék kérdés" is. A férfi meg csak az eszével és tehetségével hódíthat. ;)


Bocs, nem igazán akartam férfi sovinisztának tűnni. :)"


Azért egy multinál nem fognak szép fekenű... valakit felvenni, ha nem tudja, amit elvárnak--- bár sajnos amit írtál, részben mégis igaz


"Mivel minden csupán attól függ, honnan világítjuk meg jobban így mindenkinek igaza van! :-) " Ezzel egyetértek,

bár sajnos egyre jobban "belém ég" egyik oktatóm szava járása, miszerint az esélyegyenlőség csak egy mítosz. :/

2014. febr. 21. 21:00
 9/10 anonim ***** válasza:
51%

Eddig nagyon remek hozzászólásokat olvastam eddig. Igyekszek én is hozzátenni valamit.


Először is be kell látni, hogy a nők nemhogy alulreprezentáltak de egész egyszerűen ritkák a szakmában. Ennek egyszerű, de nyomós oka van. Azért, mert nem értenek hozzá. Nem kell egyből bicskát rántani, nem a sovinizmus beszél belőlem. Egyszerűen érdektelen és bonyolult nekik az egész szakma. Van aki beleszagol, van aki szeret webes dolgokat csinálgatni, de mélyen belefolyni, egy területen továbbfejlődni, programozónak, fejlesztőnek lenni nagyon kevés lány akar/tud. Egyszerűen nem tudnak úgy, gondolkodni, a hűvös és rideg logika fárasztja őket, érzelemmentes, hangulattalan dolognak tartják az egészet. hamar ellustulnak, közömbösek és trehányak lesznek. A szervezet pedig kilöki őket magából.


Általában nem is jutnak tovább egyetemen 1-2 évnél. És ez nem cinizmussal, hanem egy nagy sóhajjal mondom. Persze ettől még elvégzik. Van aki házit csinál nekik, az oktatók szeretik őket (főleg ha csinosak) és amúgy is szorgalmasabbak mint a férfiak. Így senki sem köt beléjük egyetemen, aztán persze jön a hideg zuhany a munkaerőpiacon. Hozzá kell tenni, hogy még itt is nagy előnnyel indulnak egy állásinterjún. A vezetőség látja, hogy a fejlesztő gárda és heti 40 órás kanbuli, és próbálnak tenni ellene. A léc lentebb kerül interjún, ha menedzser elnézőbb, de a végén úgy is kibukik a dolog. Egy munkahely másabb mint az egyetemen, ott nem te fizetsz hanem téged fizetnek ki.


Azt pedig, hogy ezen a férfi-nő arányon változtatni kellene, azt csak utóbbi években találták ki, amikor is rájöttek, hogy ebben a szakmában sok pénz van, nagyon sok. Addig persze büszkén nézték le az informatikusokat. Régen a kockákat, jellemtelen alakoknak tartották, mindenki biztos volt benne, hogy semmire sem viszik az életben. A betűrt flanelinges, fekete nadrágos gyíkok szakmája érdektelen volt sokak számára. Most minden 3. kisgyerek infós akar lenni, aki éppen nem Megasztár. A szakma azonban nem lett könnyebb, sőt összetettebbé vált. Stílusosan szólva most fordult a kocka, kényelmes munkahelyek, szakmai megbecsülés, sok-sok pénz, ki ne vágyna erre. Megjelentek a szakmai elhivatottság nélküli léhűtők nemtől függetlenül. Persze a lányok kipergése mindenkinél szembeötlőbb és sok-sok femnazi-nak okozott már álmatlan éjszakákat, de meg kell jegyezni, hogy mégtöbb férfi pereg ki a szakmából. Csak ők valahogy nem rinyálnak. Az informatika könnyű meló, nincs megállás, képezni kell magad és nem lehet felületesen végezni.


Egyszóval az IT egy eredmény szakma, itt nem lehet pepecselni, bekamuzni a munkát, jónak kell lenni. Ha eredményesen dolgozol, hozod a formádat, szívvel-lélekkel kódolsz, támogatod, tanítod a többieket, magyarul jó csapatjátékos vagy, akkor bizony az sem számít ha sánta vagy, vagy szőrős, vagy büdös. Sőt! Akár lehetsz még nő is.

2014. febr. 21. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 iostream ***** válasza:
0%

"Hát ez mekkora baromság. Minden statisztika, kutatás azt igazolja, hogy ha azonos pozíciókat nézünk, a nőknek kevesebb a bérük."


Nem, nem minden, sőt. Még az sem igaz, amit te írsz, de főleg hogy nem azonos pozícióról hanem azonos munkáról volt szó. Az két teljesen külön dolog.

2014. febr. 21. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!